Close
رستوران

مسجد بزرگ سنت پترزبورگ

The Great Mosque of St Petersburg

The Great Mosque of St Petersburg (2).jpg
The Great Mosque of St Petersburg (1).jpg
The Great Mosque of St Petersburg (4).jpg
The Great Mosque of St Petersburg (3).jpg
The Great Mosque of St Petersburg (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این مکان یکی از بزرگترین مساجد در سراسر اروپا به شمار می آید و در سال 1920 میلادی ساخته شده است. این مسجد دارای شباهت هایی به آرامگاه سمرقند در کشور ازبکستان است.

نوع جاذبه:
 • مسجد

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  مسجد سن پترزبورگ
  توصیه شده توسط کاربر

  در سن پترزبورگ در صورتی که بخواهید از چندین جاذبه دیدنی نزدیک هم بازدید کنید میتوانید از مسجد، جزیره خرگوشها و موزه ادوات جنگی به دلیل نزدیکی آنها از هم دیدن کنید. مسجد معروف شهر بنای مربع شکلی است که ظاهرا از آرامگاه تیمور لنگ الگو برداری شده است. این مسجد دارای گنبدی است که با کاشی های آبی رنگ منقش شده است و دو مناره بلند منقش به آیات قرآنی دارد. کل مسجد نمای سنگی دارد و فقط روبروی در وردی آن با کاشی های آبی و لاجوردی منقش شده است که به نظر من بسیار به معماری مساجد ما نزدیک است. مسجد حیاط کوچکی داشت و سرویس بهداشتی دارای آب و جای وضوخانه مدل اهل تسنن بود. داخل مسجد تزیینات ساده ای داشت و ما هم با سرکردن شالی که متولی مسجد داد از داخل آن دیدن کردیم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Lahiji_majid
  نقدها:
  گزارش

  ما در ایران زمین در تعداد و تنوع معماری مسجد قطعا حرفی برای گفتن داریم. پس دیدن این مسجد در برابر مساجدی که در ایران هست شاید حرفی برای گفتن ندارد.
  ولی وجود مسجدی با این عظمت و زیبایی در جایی مثل روسیه، شاید جالب باشد .
  یادم می آید اولین بار این مسجد را دیدم، عکسی در اینستاگرام بود و دختری با لباسی هماهنگ با کاشیکاریهای آبی مسجد در کنار سر در این مسجد عکس گرفته بود و فهمیدم که مسجدی در سینت پترزبرگ است.
  ما به همراه دوست روسمان که در شهر قدم میزدیم، بعد از دیدار از قلعه ی پترو پاول به دیدن این مسجد رفتیم البته درب مسجد بسته بود و به دیدنش از بیرون اکتفا کردیم.
  اگر مسیرتان به این سمت از سینت پترزبرگ نمیخورد، خیلی جای خاصی برای دیدن نیست .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  مسجد بزرگ سنت پترزبورگ
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد سنت پترزبورگ در جنوب این شهر و نزدیک قلعه پیتر و پاول قرار دارد. سنگ بنای این مسجد در ۱۹۱۰ هنگام جشن بیست و پنجمین سالگرد خلافت عبدالاحد خان بر بخارا نهاده شد. تعداد مسلمانان سن پترزبورگ در آن دوران بالغ بر ۸٬۰۰۰ نفر بود. در زمان شوروی این مسجد به انبار تبدیل شده بود. اما بعدها با درخواست رئیس جمهور اندونزی در زمان خروشچف درهای مسجد به روی مسلمانان باز شد.این بنا با الگوبرداری از آرامگاه تیمورلنگ در سمرقند ساخته شده است. بنای این مسجد از بیرون زیباست و محراب و کاشی‌کاری هایش شبیه مسجدهای اصفهان است اما داخل مسجد بسیار ساده بود و حتی فرش هم نداشت. عکاسی از داخل مسجد ممنوع است. نماز جمعه در این مسجد برگزار می‌شود و مسلمانان زیادی از کشورهای مختلف در این مسجد کنار هم نماز جمعه را برپا می کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  اگر به دیدن قلعه پتروپاول رفته باشید پس از خروج از دروازه شمالی آن ناگاه مناره های مسجد بزرگی توجه شما را جلب میکند.
  این مسجد که در شهر سن پترزبورگ روسیه واقع شده، و دارای پیشینه تاریخی و جایگاه ویژه در میان بناهای ساخته شده در اروپا می باشد. بخشی از جمعیت کشور روسیه و فرهنگ آن را جامعه اسلامی تشکیل می دهد که به 15% جمعیت میرسد.
  معماری مسجددر بخش گنبد دقیقا به شکل مساجد تاجیکستان و ازبکستان است. و کاشیکاری های فیروزه ای زیبایی دارد که صحنه ای آشنا برای ما ایرانیان است.
  امکان بازدید از داخل مسجد نیز وجود دارد اما اجازه فیلم و عکس به ما ندادند. داخل مسجد بسیار ساده است و نکته خاصی ندارد اگر وقت ندارید میتوانید به دیدن آن از بیرون اکتفا کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  مسجد معروف اينستاگرامي
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان عزیز

  احتمالا تا به حال شده که در فضای مجازی و خصوصا اینستاگرام، عکس یک مسجد آبی رو که خانومی با لباس آبی رنگ در اون عکس گذاشته و این روزها معروف شده رو دیده باشید و از خودتون بپرسین که اینجا کجاست.
  مسجد سنت پترزبورگ مسجدی آبی رنگ است که کمی بالاتر از ایستگاه مترو Gorkovskaya قرار دارد. این مسجد که با تم آبی رنگ ساخته شده است، قدمت آن به سال 1913 باز می گردد. ارتفاع مناره های آن به 49 متر می رسد و تقریبا در مسیر خود به سوی کلیسای پیتر و پل، مناره ها و گنبد آبی رنگ آن توجه شما را به خودش جلب می کند. در مسیر رفت یا برگشت به سمت کلیسای پیتر و پل و یا موزه نظامی روسیه می توانید از این مسجد نیز دیدن کنید. همچنين عكس معروف اينستاگرامي اين مسجد هم در بين تصاوير آپلود شده است و ميتوانيد ببينيد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: