Close

پونت دس آرتس (پل عشاق)

Pont des Arts
5
(از 2 نقد و بررسی)

درباره پونت دس آرتس (پل عشاق)

پونت دس آرتس و یا پاسرل دی آرتس (Passerelle des Arts) یک پل عابر پیاده در پاریس است که بر روی رودخانه سئین قرار دارد. این پل موسسه آموزشی دی فرانس و میدان سنترال را به یکدیگر متصل می کند.

نوع جاذبه
پل
موقعیت
پاریس
پیشنهاد کاربران
%100 از 2 رای
رتبه در پاریس
10 از 126 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف پونت دس آرتس (پل عشاق)

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
پوریا اقتداری
نوشته شده در 2 بهمن 1398
report-icon گزارش

این پل عابر پیاده که بر روی رود سن قرار گرفته و ثبت یونسکو می باشد، هرم موزه لوور را به آن سوی رود متصل می کند.
طبق عادتی قدیمی زوجهای عاشق همیشه با یک قفل به این پل می آمدند و با نوشتن نام خود بر روی آن و بستن آن به نرده فلزی پل، کلید را به سمت رود سن پرتاب می کردند. رفته رفته تعداد این قفلها آنقدر زیاد شد که امنیت پل را به خطر انداخت و نهایت نرده های فلزی در سال 2014 با صفحه ای شیشه ای جایگزین شد تا کسی دیگر به این پل قفل وصل نکند!
این پل با 6 پایه و 7 قوس در بین سالهای 1802 و 1804 در زمان پادشاهی ناپلئون و در مدت دو سال توسط مهندسین مشهور فرانسوی Louis-Alexandre de Cessart و Jacques Dillon از فلز ساخته شد که در آن زمان نخستین پل فلزی پاریس به حساب می آمد. این پل بارها مورد بازسازی قرار گرفت تا در نهایت در سال 1984 با کفپوشی چوبی به شکل کنونی تبدیل شود.
برای دسترسی به این پل می توانید از خطوط مترو شماره 1 و 7 استفاده نمایید و در ایستگاه Palais Royal Musee du Louvre پیاده شوید و با حدود 4 دقیقه پیاده روی به اینجا برسید.
این جاذبه در زمان سفر ما به کشور فرانسه و بازدید از شهر پاریس در رتبه 1652 از بین جاذبه های این شهر در وبسایت تریپ ادوایزر قرار داشت.
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
paria kamali
نوشته شده در 7 بهمن 1397
report-icon گزارش

پل عشاق یا پل هنر پاریس Pont des Arts
از لور فاصله زیادی ندارد حدود ده دقیقه پیاده روی به آن میرسید و این مسیر برای پیاده روی خیلی زیباست داستان ز از آنجا شروع شد که در صربستان و شهر ویرجینیا دختری زیبا به نام نادا عاشق و دلداده ی پسری به اسم رلیا می شود. آن ها با هم نامزد می کنند و در انتظار شروع زندگی مشترکشان بودند که رلیا که افسر ارتش بود مجبور می شود در سفر کاری به یونان برود، او در این سفر عاشق زنی دیگر می شود و به نادا خیانت می کند. نادا بعد از شنیدن این خبر و به هم خوردن نامزدی اش با همسر مورد علاقه اش غرق در حزن و اندوه می شود و نمی تواند با این غم بزرگ کنار بیاید، شبانه روز گریه می کند و به یاد رلیا اشک می ریزد تا می میرد. این ماجرا از عاشقانه ترین داستان های صربستان است که در دنیا شهره و زبان زد می باشد. دختران و زنان جوان عاشق ویرجینیایی برای زنده نگه داشتن عشق نادا و نام او نام هایشان و پیام های عاشقانه ی خود را روی قفل ها می نویسند و قفل ها را روی نرده های پلی در ویرجینیا نصب می کنند. به همین دلیل نام آن پل را پل قرار یا ملاقات می گذارند.در نهایت عشق او سبب شد تا امروزه شاهد وجود هزاران پل با قفل های عشق در سراسر دنیا باشیم، یادتان باشد اگر قصد رفتن به این پل و زدن قفل را دارید حتما از ایران قفل بخرید و ببرید روی پل قفل ها را با قیمت 7-12 یورو میفروشند که پول زیادی است و من این قفل را از ایران 5 هزارتومن خریدم

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت