Close

مسجد اورتاکوی

Ortakoy Mosque
4.5
(از 11 نقد و بررسی)

درباره مسجد اورتاکوی

مسجد اورتاکوی که بصورت رسمی به نام بیوک میسیدیه چامی (Büyük Mecidiye Camii) شناخته می شود در محله بشیکتاش شهر استانبول واقع شده است. این مسجد یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در بسفر محسوب می شود.

نوع جاذبه
مسجد
موقعیت
استانبول
پیشنهاد کاربران
%100 از 11 رای
رتبه در استانبول
46 از 225 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف مسجد اورتاکوی

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
Arezou.SB
نوشته شده در 25 آذر 1398
report-icon گزارش

در ساحل اروپایی تنگه بسفر یکی از بناهای شاخص شهر در محله اورتاکی قرار گرفته است. مسجداورتاکوی با معماری خاص در کنار پل دوم تنگه بسفر منظره بینظیری برای عکاسی بوجود آورده است.بنای مسجد به سبک نئوباروک و از سنگ مرمر ساخته شده،ورود به مسجد در ساعات غیر نماز آزاد و رایگان است.برای ورود از پله هایی دوطرفه باید بالا بروید و اگر پوشش مناسب ندارید میتوانید از لباسهایی که در مسجد هست استفاده کنید.داخلی مسجد لوستری بزرگ در میان آویزان است و زیر گنبد به زیبایی نقاشی شده پنجره ها در دو ردیف روی هم قرار گرفته اند و پنجره های پایین با حفاظهای فلزی پوشانده شده اند. از ویژگیهای این مسجد، دید پنجره ها به سمت تنگه بسفر است. طوریکه وقتی داخل مسجد هستیدگویی بر روی آب شناور هستید. تزینات داخلی مسجد بسیار ظریف و هنرمندانه اجرا شده اند و تحسین برانگیزند.در بازدید از این مسجد میتوانید از بازار و اسکله اورتاکوی هم دیدن کنید.

بیشتر
امتیاز کل
5
Lahiji_majid
نوشته شده در 21 آذر 1398
report-icon گزارش

مسجد اورتاکوی در استانبول یکی از محبوب ترین دیدنی های این شهر است و با توجه به معماری باشکوه و قدمتی که دارد جز اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.
زیبایی منحصر به فرد این مسجد با نمایی از پل بوقاز و تنگه ی بسفر، هر توریستی را به این نقطه از استانبول میکشاند.
از لحاظ موقعیت قرارگیری مسجد اوتاکوی در استانبول در ناحیه بشیکتاش و در کرانه غربی تنگه بسفر نیز واقع می باشد. در کتب تاریخی نام اصلی این مسجد مسجد بزرگ سلطان عبدالمجید است که به دلیل قرارگیری آن در کنار تنگه بسفر و اسکله ای میدانی شکل به نام اورتاکوی این بر روی آن قرار گرفته است. این مسجد زیبا و با شکور در بین سال های ۱۸۵۴ تا ۱۸۵۶ توسط فردی به نام سلطان عبدالمجید یکم نیز ساخته شده است. سلطان عبدالمجید یکم، سی و یکمین امپراتور عثمانی محسوب می شد و از همین رو نام وی بر روی این مسجد هم قرار گرفته است. معماری مسجد توسط فردی ارمنی به نام گربت امیرا بلیان و پسرش صورت گرفته.
نمای بیرونی مسجد اورتاکوی در استانبول از جنس سنگ مرمر استفاده شده است و با کمی دقت به آن متوجه خواهید شد که برجسته کاری ها و نقش و نگارهای زیادی را شامل می شود. ساختمان مسجد اورتاکوی در استانبول به دو بخش تقسیم می شود و بر روی بخش اصلی آن گنبدی زیبا به چشم می خورد. در این بخش از مسجد دو ردیف پنجره وجود دارد که نور کافی را برای مسجد فراهم می آورد، این پنجره های وسیع و بلند به گونه ای طراحی شده اند که نور متغیر تنگه بسفر را به داخل مسجد منعکس می نماید.

بیشتر
امتیاز کل
4
ساره سلطانپور
نوشته شده در 18 مهر 1398
report-icon گزارش

مسجد اورتاکوی در استانبول یکی از دیدنی های محبوب این شهر است و با توجه به معماری باشکوه و قدمتی که دارد جز اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.در مسجد در محله بشیکتاش و در کنار پل بغاز قرار گرفته است. با نورگردازی مسجد و پل ، زیبایی مسجد در شبها بیشتر به چشم می آید.این مسجد در زمان سلطان عبدالمجید ساخته شده و نمای آن از جنس مرمر است. مسجد شامل یک گنبد و دو مناره ی بلند است. دیدن عروس های دریایی در در محل برای امثال من که به جانداران دریایی علاقه دارند خالی از لطف نیست.

بیشتر
امتیاز کل
5
Mohammad Shams
نوشته شده در 14 مهر 1398
report-icon گزارش

ساحل و مسجد اورتاکوی یکی از جاذبه های زیبای شهر استانبول و محل خوبی واسه عکاسی با پس زمینه پل زیبای بغاز (پل بسفر) است. اورتاکوی یکی از زیرمجموعه های محله بزرگ بشیکتاش در استانبول و در کرانه‌ی تنگه بسفر است که برای بازدید چند ساعته به خصوص شب ها مناسبه. گشت و گذار در بازارچه اطراف اورتاکوی خالی از لطف نیست

بیشتر
امتیاز کل
4
خدیجه عربی
نوشته شده در 13 مرداد 1398
report-icon گزارش

استانبول مساجد زیبا زیاد داره و یکی از آنها ، مسجد اورتاکوی یا مسجد بزرگ عبدالمجید  در محله بشیکتاش هست . این مسجد در کنار پل بوسفر قرار گرفته و با توجه به معماری نیوباروک و نورپردازی در شبها زیبایی خاصی به این قسمت از استانبول بخشیده. نمای بیرونی مسجد از سنگ مرمر هست و گنبد زیبا و دو مناره آن در کنار پل بسفر ترکیب زیبای سنت و مدرنیته در استانبول را  نشان می دهند . برای رفتن به این مسجد هم مانند بقیه مکانهای مذهبی باید حجاب داشت و در زمان برگزاری نماز اجازه بازدید برای توریستها وجود ندارد

بیشتر
امتیاز کل
5
Shamim
نوشته شده در 23 تیر 1398
report-icon گزارش

مسجد اورتاکوی کنار پل بسفر قرار داره. دیدن پل بسفر و این مسجد واقعا خالی از لطف نیست. نورپردازی توی شب واقعا جلوه بیشتری به این پل و مسجد میده. هرچند عکس برداری تو روز میتونستید برای ما بهتر باشه. ما از هتل تا اینجا رو پیاده اومدیم این قسمت منطقه بشیکتاش هست و تقریبا 1/5 ساعت با منطقه تگسیم فاصله داره.بازار کوچکی هم کنار این قسمت قرار داره که از خوراکی تا سوغاتی میفروشن اما قیمتش باز به خاطر وجود توریست واقعا گرونتر از حد معمول.

بیشتر
امتیاز کل
4
مجتبی امیدپور
نوشته شده در 14 تیر 1398
report-icon گزارش

مسجد سلطان عبدالمجید در میدان بندرگاه محله اورتاکوی واقع در بشیکتاش استانبول قرار دارد معمار این مسجد فردی ارمنی به نام نیکوقوس بالیان که معمار کاخ دلما باغچه نیز هست می باشد که به دستور سلطان عبدالمجید اول در سال ۱۸۵۶ آنرا ساخته است. به علت قرار گیری در کنار تنگه بسفر از لوکیشن های بسیار خوب برای عکاسی و از جاذبه های زیبای استانبول میباشد.ورودی مسجد برای بازدید رایگان بوده و در غیر از ساعات اذان و برگذاری نماز برای مسلمانان و غطر مسلمانان بازدید آزاد است

بیشتر
امتیاز کل
5
**
نوشته شده در 22 خرداد 1398
report-icon گزارش

این مسجد مربوط به دوره عثمانی و بعنوان مسجد اورتاکوی نیز معروف است در کنارتنگه بسفر و منطقه اورتاکوی می باشد معماری آن توسط معماردلما باغچه انجام شده این منطقه بخصوص شب ها دیدنی تر است و انواع کافه ها و خوردنی های مختلف وخوشمزه در اطراف آن وجود دارد

بیشتر
امتیاز کل
5
مهين شاعري
نوشته شده در 9 فروردین 1398
report-icon گزارش

يكي از مسجدهاي معروف منطقه اورتاكوي در شهر استانبول، مسجد اورتاكوي است كه تورليدر ما گفته بود كوچكترين مسجد استانبول است. معماري داخل اين مسجد كوچك. بسيار شبيه به مسجدهاي معروف استانبول است و انگار ماكتي از ساير مسجدهاست. اين مسجد در منطقه بسيار زيبايي در كنار دريا واقع شده و نماي زيبايي به پل بغاز دارد و چندين كافه در كنار ان ميبينيد. اگر به اين منطقه رفتيد ديدن اين مسجد را پيشنهاد ميكنم.

بیشتر
امتیاز کل
4
Ramina
نوشته شده در 6 اسفند 1397
report-icon گزارش

بي شك يكي از جاذبه هاي اصلي شهر استانبول ديدن از مساجد زيباي آن با معماري با شكوه عثماني است . يكي از اين مساجد مسجد اورتاكوي است كه در منطقه بشيكتاش و در كرانه غربي تنگه بسفر واقع شده و با توجه به محل گردشگر پذير اين منطقه دسترسي به آن با انواع وسايل نقليه امكان پذير است. مسجد اورتاكوي بين سالهاي ١٨٥٤ تا ١٨٥٦ به دستور سلطان عبدالمجيد اول (سي يكمين پادشاه عثماني ) و با طراحي يكي از معماران كاخ دولما باغچه ساخته شده است .

بیشتر
امتیاز کل
4
سپيده محمدي
نوشته شده در 17 بهمن 1397
report-icon گزارش

مسجد اورتاكوي مسجدي كوچك ولي زيباست كه در بندرگاه اورتاكوي قرار گرفته است. اين مسجد طراحي زيبايي دارد و طراحش از معماران و طراحان كاخ دولمه باغچه بوده است. فضاي داخلي مسجد بسيار جمع و جور است و نقش و نگارهاي روي سقف و ديوار ديدني و جذاب هستند و به نوعي انگار كوچك شده مساجد بزرگي مانند سلطان احمد است. مسجد در مكان بسيار زيبايي در بندر اورتاكوي واقع شده است كه نماي بسيار زيبايي از دريا و پل بغاز راخواهيد ديد. اگر به منطقه اورتاكوي رفتيد ديدن اين مسجد را پيشنهاد ميكنم.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت