Close
رستوران

دریاچه کیو

Keeyow Lake

Keeyow-Lake.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کیو، زاینده رود خرم آباد است؛ دریاچه ای طبیعی و خود جوش، که چند سال پیش در پاییز آب آن خشک می شد که امروزه با انجام یک سری عملیات عمرانی این دریاچه همیشه آب دارد، و این خود جاذبه‌ی فوق العاده ای است که در مرکز شهر چنین فضای تفریحی و  بکر به لحاظ طبیعت با انواع و اقسام ورزش های آبی، شهر بازی امکانات پیک نیک کردن،قدم زدن، پرنده نگری، تمدد اعصاب کردن و لذت بردن و خوشحال بودن،فراهم و هر لحظه قابل دسترس باشد.

نوع جاذبه:
 • دیدنی ها
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Shilan
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه کیو
  توصیه شده توسط کاربر

  این دریاچه دقیقا در مرکز شهر خرم آباد قرار گرفته،کیو از دریاچه های خودجوش و طبیعی خرم آباد است، اما آب دریاچه در فصل پاییز خشک میشد تا اینکه عملیات عمرانی شهرداری خرم آباد از چشمه گلستان که در زیر قلعه فلک الافلاک است آب را به سمت این دریاچه هدایت کردند و اینک در تمامی فصول سال آب دارد.
  مساحت دریاچه حدود ۷ هکتار و عمق آن بین ۳ تا ۷ متر است.
  کیو در زبان لری به معنی کبود و تیره است که این دریاچه در زمان پرآبی به رنگ کبود و تیره تبدیل میشود.
  امکان قایق سواری ، جت اسکی و اسکی روی آب هم است .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه زیبای کیو
  توصیه شده توسط کاربر

  کسانی که از استان لرستان و خصوصا شهر خرم آباد بازدید داشتن، قطعا حرف من رو تایید می کنن که این شهر به معنی واقعی کلمه اش، خرم و آباد و زیبا و سرسبزه. خصوصا در فصل بهار که این سرسبزی به اوج خودش می رسه. دریاچه کیو، در شمال غرب شهر خرم آباد و درست در محدوده شهری، یکی از زیباترین جاهایی است که در این شهر میشه دید. دریاچه ای طبیعی و زلال که در کنار پارکی به همین نام قرار داره. البته در کنار این مجموعه هم شهر بازی و رستوران ها و کافه های زیادی قرار گرفته و برای یک پیک نیک نیم روزه به همراه خانواده، عالیه. ضمنا هتل جهانگردی خرم آباد هم به این مجموعه خیلی نزدیکه. در این دریاچه، در زمان بازدید ما، اردک و مرغابی و یکی دو تا قوی زیبا، روی آب ها حرکت می کردن و مردم مشغول غذا دادن بهشون بودن. امکان قایق سواری بر روی دریاچه هم هست. پیشنهاد می کنم بعد از بازدید، خودتون رو مهمون یک کاسه آش خوشمزه در کافه های اطراف بکنید و حسابی لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: