Close
رستوران

موزه هنرهای ملی

National Arts Museum

 National Arts Museum (1).jpg
 National Arts Museum (2).jpg
 National Arts Museum (4).jpg
 National Arts Museum (3).jpg
 National Arts Museum (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش
  موزه هنرهای ملی
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه هنرهای ملی درتهران درمیدان بهارستان واقع شده ودر دوره فتحعلی شاه قاجار درمحل ساختمانهای وزارت وفرهنگ وارشاد وسازمان برنامه وبودجه باغی بزرگ بوده که از آن تنها ساختمان وحوضی باقی مانده. این ساختمان درسال ۱۳۰۹ تبدیل به موزه هنرهای ملی ایران شده وحوض وسط تالار را برداشتن ، موزه در سال ۱۳۶۹ به ثبت ملی رسیده این موزه اولین موزه تخصصی کشور است وتا امروز ۲۷۱ اثر ارزشمند هنری رااز قرن ۱۲ هجری شمسی در رشته های معرق، خاتم کاری، مینیاتور، نگارگری، گبه، فرش،منبت وکاشیکاری درخودجا داده است.آدرس موزه میدان بهارستان خیابان کمال الملک ساختمان وازرت فرهنگ وارشاد ، برای رفتن به داخل موزه باید وارد ساختمان فرهنگ وارشاد بشید تاانتهای که رفتید داخل ورودی موزه رو میبینید. هیچ تابلویی در مورد موزه نصب نیست ودراصل موزه پشت باغ نگارستانه ولی ازسمت باغ راه نداره باید از داخل ساختمان وزارت خانه برید.بازدید از موزه از شنبه تا۴ شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ عصر بلیط موزه ۳ هزار تومن هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  مهجور و گمنام!
  توصیه شده توسط کاربر

  گمنام و مهجور شاید بهترین عنوانی باشد که بتوان روی این موزه گذاشت! موزه هنرهای ملی در محوطه وزارت ارشاد قرار دارد و بنابراین برای ورود به آن باید از گیت کنترل عبور کرده و برگه تردد بگیرید. تا قبل از ورود به داخل موزه نیز دوربین عکاسی یا موبایل خود را درنیاورید! هیچ تابلویی از این موزه هم نه در بیرون و نه در محوطه وزارت نمی بینید. پس از ورود باید ۳ هزار تومان پرداخت کنید و بعد می توانید بازدید خود را شروع کنید. ضمنا موزه روزهای پنج شنبه و جمعه و سایر تعطیلی های رسمی هم تعطیل است.
  ساختمان موزه در دوره قاجار بنا شده که حوضخانه باغ نگارستان بوده و به شکل علامت بعلاوه است که در چهار گوشه آن چهار شاه نشین قرار دارد که دارای درهایی به باغ بوده اند. گنبد اصلی بنا نیز روی چهار ستون سنگی قرار دارد و گچ‌برهای بسیار زیبایی دارد که البته به نظر می رسد سالهاست تمیز نشده است! این بنا در سال ۱۳۰۹ با تلاش های استاد طاهرزاده بهزاد تبدیل به موزه می شود و آثار هنرمندان معاصر در آن به نمایش درآمده است. نام موزه، هنرهای ملی است و آثار آن را تابلوهای مینیاتوری، کارهای چوبی معرق و منبت کاری، پارچه، کاشی و ... تشکیل می دهد.
  چیدمان اشیا اصلا جالب نیست و هر بازدید کننده ای متوجه یک سردرگمی و به نوعی بی نظمی در نمایش آثار می شود و تصور می شود که اینجا انباری برای این اشیای هنری است نه موزه!
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  موزه هنرهای ملی
  توصیه شده توسط کاربر

  فکر می‌کنم این موزه داخل یکی از ساختمان‌های اداره ارشاد اسلامی است. به خیابان کمال الملک در ورودی مترو بهارستان که می‌رسم، عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روی سر در ورودی توجهم را جلب می‌کند. راستش دو دل هستم که اجازه بازدید بدهند یا نه؟ ورودی وزارت خانه گیت امنیتی و ایکس ری دارد. روی مونبیتور ایکس ری عکس یک کلت کمری و یک خشاب پر دیده می‌شود.
  نگهبان مجموعه کارت شناسایی می‌خواهد، مشخصاتم را روی برگه‌ای می‌نویسد و مسیر را نشانم می‌دهد. بعد از گیت امنیتی باید همان مسیر را مستقیم در جهت شمال ادامه دهیم. انتهای مجموعه ساختمان موزه هنرهای ملی دیده می‌شود. گفته می‌شود این ساختمان حوض خانه‌ی باغ نگارستان بوده است، هر چند نتوانستم در منبع موثقی این موضوع را پیدا کنم.
  موزه ساختمان کوچکی دارد ولی زیبایی تزیینات آن بی‌نظیر است. در ورودی باید کیف و کوله خود را تحویل دهید. هزینه‌ی بازدید را پرداخت کنید. مجموعه‌ی کوچکی از هنرهای ایرانی در این محل حمع آوری شده است، البته نوعی شلوغی در چیدمان اشیا دیده می‌شود. بازدید از این مجموعه حداکثر نیم ساعت زمان می‌برد. برای من گچ‌بری و تزیینات آن بسیار زیباتر از خود آثار بود. پارچه‌های زر بافت زیبایی هم البته به نمایش گذاشته شده بود. به نظر می‌رسد این موزه بسیار مهجور واقع شده است و چندان تبلیغی برای آن نمی‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  موزه هنرهای ملی
  توصیه شده توسط کاربر

  این موزه در محل ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع شده است. حدود ۱۷۰‌سال پیش این‌مجموعه باغ بسیار بزرگی بوده که از شمال تا خیابان هدایت و از جنوب تا میدان‌بهارستان ادامه داشته‌است. در حال حاضر حوضخانه این باغ قدیمی تبدیل به این موزه شده است. موزه هنرهای ملی، موزه تقریبا کوچک است که در آن بهترین آثار هنرهای ملی مانند مینیاتور، تذهیب، خاتم، کاشیکاری، قالیبافی، پارچه بافی و ... ساخته شده به دست بزرگترین اساتید این رشته ها به نمایش در آمده است. همانطور که گفتم برای ورود به این موزه باید از ورودی وزارت فرهنگ وارد شوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: