Close
رستوران

موزه سالار محتشم

Salar Mohtasham Museum

Salar Mohtasham Museum (2).JPG
Salar Mohtasham Museum (1).JPG
Salar Mohtasham Museum (3).JPG
Salar Mohtasham Museum (4).JPG
Salar Mohtasham Museum (5).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  موزه سالار محتشم
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه سالار محتشم از بناهای بجا مانده از دوران قاجار با یک معماری بسیار منحصر به فرد است . این امارت تا چندی پیش محل زندگی نوه و نتیجه های سالار محتشم بود و یک ملک شخصی بود که چندی پیش توسط اداره میراث فرهنگی خریداری شده و تبدیل به موزه شده ولی متاسفانه رسیدگی در خور این بنا اصلا نشده . امیدوارم که مسئولان مربوطه تجدید نظری در مورد نگهداری و احیای این اثر تاریخی بفرمایند. #موزه_سالار_محتشم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Parisa Eskandari
  نقدها:
  گزارش

  قلعه سالار محتشم از جمله بنا های تاریخی شهر خمین میباشد که برای زمان قاجار میباشد و دارای دو طبقه است و سازه ان بسیار زیبا است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  عمارت سالارمحتشم
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت سالارمحتشم یکی اززیباترین عمارت هایی است که ازدوران قاجار برجامانده این عمارت درمحل قدیمی شهرخمین بود وعمارتی بزرگ وخیلی زیبا بود ومال شخصی به اسم سالارمحتشم بوده وخوشبختانه دردست میراث فرهنگی است که به آن رسیدگی می‌کند وجدا مکان زیبا وقشنگ با مجسمه ها ونقش ونگاروایوان قشنگی داشت واگردوستان به شهرخمین رفتیدحتما این مکان زیبا راببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  عمارت سالار محتشم
  توصیه شده توسط کاربر

  این عمارت در شهر خمین و کمربندی دالایی قرارردارد برای رفتن به این مکان از مکان یاب استفاده کنید ممکنه تابلوها خوب هدایتتون نکنند. عمارت دیوارهای بلند داره و زمان ورود ،وارد هشتی میشوید و سپس به حیاط میرسید که حیاطی با فضای بسیار وسیع و در انتها عمارتی با تلفیق معماری ایرانی و اروپایی که به جسارت معمار باید آفرین گفت.عمارت محتشم میراثی است که از دوره قاجار بجا مانده ولی تنها عمارت قاجاریست که من در اون کاشیکاری ندیدم.سرستونها و پایه ستونها و فرشته های سردر عمارت و عقاب ها و بعضی دیگر از المان ها غربی ،هشتی و حوض و سقف چوبی و ورودی و...معماری ایرانی دارد که من به شخصه لذت بسیااااااار بردم ازین مکان.طبقه فوقانی این عمارت که محتشم در آن زندگی میکرده تبدیل به موزه مردم شناسی شده . بنظر بنده اگر باغچه ها گلکاری میشدن بجای علف هرز، و کاربری رستوران هم به این مکان اضافه میشد هم بازدید کننده های بیشتری با این مکان آشنامیشدند و هم با گلکاری زیبایی این بهشت کوچک دوچندان میشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  قلعه سالار محتشم
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه سالار محتشم یکی از عمارتهای بسیار زیبای شهرستان خمین استان مرکزی است.قدمت این قلعه به زمان قاجار برمیگردد.این قلعه در بافت قدیمی شهر ودر بلوار متتظری شمالی قرار دارد و توسط میرزاعلی خان کمره ای معروف به سالار محتشم ساخته شد که تلفیقی از معماری ایرانی و اروپایی می باشد. این قلعه زیبا شامل دو طبقه است و امروزه طبقه دوم آن شامل موزه میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: