Close
رستوران

دریای مرمره

Sea of Marmara

Sea of Marmara (1).JPG
Sea of Marmara (2).jpg
Sea of Marmara (3).jpg
Sea of Marmara (4).jpg
Sea of Marmara (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی و پارک ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Shilan
  نقدها:
  گزارش
  دریای مرمره
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین دریاهای بوده که تا به امروز دیده ام .آرامش این دریا وصف ناپذیره و حتما دیدنش رو بهتون پیشنهاد میکنم.
  این دریا میان دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و کشور ترکیه را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم کرده است.
  کشتی های تفریحی و کشتی های ترانزیتی بسیاری بر روی این دریا قرار دارند.این دریا شاهراه اقتصادی کشور ترکیه نیز محسوب میشود.
  تنگه بسفر دو دریایی سیاه و اژه را به هم وصل میکند.
  پرواز مرغان دریایی در کنار کشتی ها و غذا دادن به این موجودات زیبا بسیار مفرح و آرامش بخش است.و همچنین ساحلی بسیار تمیز و زیبا و خانه های بسیار اعیانی و زیبا که متاسفانه قسمتی از دریا را هم تسخیر کرده اند وجود دارد.

   

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  دریای استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  از قشنگ ترین جاذبه های استانبول همین دریای مرمره س که مهم ترین دلیل آبادانی و سرسبزی شهر شده و تقریبا از همه جای استانبول قابل دسترسه. وجود چند جزیره ی توریستی در این دریا باعث رونقش شده و گردشگران بسیاری رو جذب خودش کرده.
  از بالای برج گالاتا دیدِ خیلی خوبی به این دریا دارین که عظمت و پهناوریش رو از اون ارتفاع بهتر میشه درک کرد.
  برای رفتن به جزیره ی بویوک آدا و کلا جزایر پرنس از دل این دریا باید عبور کرد و علاوه بر لذت بخش بودن مسیر، غذا دادن به مرغان دریایی که پا به پای کشتی ها پرواز میکنن از دیدنی های سفر به استانبول محسوب میشه.
  از نکات جالب و عجیب این که ویلاها و ساختمون های خیلی بزرگ و مجللی در حاشیه ی دریا ساختن که برای قشر مرفه ترکیه س و بعضی هاشون خیلی زیاد ساحل دریا رو تسخیر کردن و من واقعا نمی دونم در این زمینه کشور ترکیه قانونی نداره که این فضاهای عمومی رو بتونن از صاحبانِ ثروت پس بگیرن؟ یا شاید هم زور قانون کمه و اینها برابر ترن؟!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  دریای مرمره
  توصیه شده توسط کاربر

  دریای مرمره یکی از 4 دریای اطراف کشور ترکیه است که در شمال غربی این کشور قرار گرفته و بخش آسیایی و اروپایی این کشور را از هم جدا می کند.

  این دریا که به طور کامل در خاک کشور ترکیه قرار گرفته، به وسیله ی تنگه بسفر به دریای سیاه و توسط تنگه داردانل به دریای اژه متصل می شود. شهر های استانبول، بورسا و ازمیت مهم ترین شهر هایی هستند که در کرانه این دریا ساخته شده اند.

  این دریا نام خود را از جزیره مرمره(یکی از جزایر دریای مرمره) گرفته که یکی از منابع سنگ مرمر در کشور ترکیه است. علاوه به جزیره مرمره، جزایر زیبای پرنس نیز در دریای مرمره و در نزدیکی بخش آسیایی استانبول قرار گرفته اند که همه روزه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند.

  دریای مرمره محل رفت و آمد فری بوت های تفریحی و همینطور کشتی های ترانزیتی است که از کشور های حاشیه دریای سیاه عازم سایر نقاط جهان هستند که نشان دهنده اهمیت این دریا در حمل و نقل بین المللی است.

  همه روزه سرویس های منظم فری بوت از اسکله های مختلف استانبول به سمت جزایر پرنس و از اسکله ینی کاپی به شهر بورسا وجود دارد که همگی از دریای مرمره عبور می کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند الناز زکی
  نقدها:
  گزارش
  دریای مرمره در شهر استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  دریای مرمره واقع در شهر استانبول و جداکننده قسمت آسیایی و اروپایی این شهر بزرگ است. تنها دریایی است که تمامش متعلق به ترکیه است. و اگر در جهان تنها یک دریا وجود داشته باشد که به طور کامل در خاک کشور قرار گیرد دریای مرمره خواهد بود. تنگی بسفر حاصل این دریا و دریای سیاه است. و همانطور که گفته شد در میان دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد که کشور ترکیه را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم میکند. جز جاذبه های ترکیه و شهر استانبول محسوب می‌شود و سالانه گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند. و کشتی های تفریحی بسیاری بر روی آن خودنمایی می‌کند که زیبایی آن را دو چندان می‌کند. یکی دیگر از موهبت های خدادادی این دریای زیبا وجود مرغ های دریایی است. بر فراز این دریا، که زیبایی آن را مثال زدنی میکند و ارتباط صمیمانه و تنگاتنگی که بین این آفریده های زیبا خداوند و گردشگران و بازدید کنندگان از این دریا ایجاد شده به دین گونه است که‌این حلقه ارتباطی را مستحکم تر و ناگسستنی تر می‌کند. در بستر این دریای زیبا مرمر وجود دارد که در زمان خلافت عثمانی ها با استخراج این سنگ از دل دریا بنا های تاریخی بسیاری ایجاد شده و از آن دوران برای ما به یادگار مانده است. یکی دیگر از ویژگی های این دریا ترانزیت کالا از طریق تنگه بسفر آن است. من به شخصه، جدای از استفاده کردن و لذت بردن از زیبایی های این دریا و سواحل دلپذیر آن و جزایر بکر آن هر دفعه که به آن جا میروم آرامش خاصی پیدا میکنم که کمتر در جاهای دیگر احساس کردم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  دریایی زیبا در دل شهر
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این دریا که در ساحل استانبول هم هستش و جدا کننده قسمت آسیایی و اروپایی این شهر بزرگ هست، تنها دریایی است که تمام آن متعلق به ترکیه هستش. تنگه بسفر واصل بین این دریا و دریای سیاه می باشد. این دریا جزء جاذبه های ترکیه و شهر استانبول محسوب میشه و کشتیهای تفریحی روی آن نیز بسیار فرح بخش می باشند. منظره زیبای این دریا از روی برج گالاتا مثال زدنیست.شبها نیز به سبب کشتیها و پلهای روی آن بسیار دیدنیست. در سفر به استانبول پیشنهاد می کنم از روی برج گالاتا این دریای زیبا رو تماشا کنید. برای شبها نیز این دریا از ساحل کاباتاش بسیار دیدنیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Lahiji_majid
  نقدها:
  گزارش
  دریای مرمره
  توصیه شده توسط کاربر

  دریای مرمره در جنوب اروپا قرار گرفته و در قسمت شمالی ترکیه .
  این دریا محل اتصال دریای سیاه و دریای اژه است و جداکننده ی بخش اروپایی ترکیه از بخش آسیایی.
  بیشترین عمق این دریا 1600 متر است و بزرگترین شهری که در امتداد این دریا قرار گرفته، شهر استانبول استکه شما در سفرتان به استانبول شانس دیدن آن را خواهید داشت.
  دو گروه جزیره بزرگ در این دریا وجود دارد که یک گروه جزایر شاهزادگان و دیگری جزایر مرمره نامیده می‌شوند جالب است بدانید که در جزایر مرمره سنگ مرمر به وفور یافت می‌شود.
  اما حادثه ای تلخ در تاریخ زندگانی این دریا ثبت شده است .در تاریخ 29 دسامبر 1999 یک کشتی نفت‌کش روسی به نام ولگونفت به خاطر وقوع توفان در دریای مرمره غرق شد و بیش از 1500 تن نفت به آب ریخته شد.
  تورهای مختلفی برای گشت در این دریا مشغول به کار هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند حسین مهاجر
  نقدها:
  گزارش
  دریای تمام ترک
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر در جهان تنها یک دریا وجود داشته باشد که بطور کامل در خاک یک کشور قرار گیرد، ناگزیر دریای مرمره خواهد بود. نکته جالب توجه دیگر قرار گیری این دریای کوچک در میان دو قاره آسیا و اروپا است که سبب گردیده دو بخش آسیایی و اروپایی کشور ترکیه را به هم پیوند دهد.
  بستر این دریای زیبا پوشیده از مرمر است و در زمان خلافت عثمانی با استخراج این سنگ، بنای بسیاری از آثار تاریخی آن زمان ایجاد شده است. معدود جزایر زیبای این دریا به عنوان پاک ترین جزایر جهان شناخته می شوند و همراه با طبیعت جانوری موجود آن، در زمره مناطق بهشتی زمین محسوب می گردند. گواه این مطلب پرواز مرغکان دریایی بر فراز کشتی های تفریحی و گرفتن غذا از دست مسافرانی است که فارغ از هرگونه مرز انسانی با آنها ارتباط برقرار می کنند و یا شنا و رقص وال ها در کنار این کشتی هاست گویی جشن و شادمانی خود را با ما تقسیم می کنند.
  این دریای زیبا صرف نظر از طبیعت بکر، سخاوتمندی های دیگری نیز عرضه داشته است و آن ترانزیت کالا از طریق تنگه بسفر است. کالاهای وارداتی به کشور ترکیه در بندرگاه های این دریای زیبا تحویل گرفته می شود و در قبال آن اقلامی نظیر پوشاک معروف ترک به سایر نقاط جهان صادر می گردد. در نتیجه این دریا شاهراه اقتصادی کشور ترکیه نیز برشمرده می شود. به دلیل وجود جریانهای چند گانه زیر آبی در دریای مرمره و خلیج بسفر که همواره خطراتی را متوجه شناورهای در حال تردد می نماید، نقل است در دانشگاه های این کشور رشته ای مختص دریانوردی در این منطقه ایجاد گردیده و با وضع قانون حمل کشتی در دریای مرمره و تنگه بسفر بتوسط دریانوردان ترک، کلیه کشتی های تجاری موظف به رعایت این قانون و هدایت آن بوسیله کاپیتان های آموزش دیده این دانشگاه می باشند. تمهیدات دریانوردی کشور ترکیه در قبال سایر کشورها نیز دارای تعرفه و هزینه های مختص خود می باشد و هزینه های دریافتی در این خصوص نیز در چرخه اقتصادی کشور ترکیه تزریق می شود.
  تماشای منظره غروب در این دریای زیبا را برای همه شما عزیزان آرزومندم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند تینا گوهری
  نقدها:
  گزارش
  دریای مرمره
  توصیه شده توسط کاربر

  دریای مرمره در ترکیه واقع شده و بزرگ‌ترین شهر کناره آن استانبول است. ساحلی آرام ،زیبا و تمیز از ویژگیهای این دریای درخشانه. دریای مرمره جداکننده ی بخش آسیایی و اروپایی استانبول است، عکسهای این بررسی مربوط به ساحل بخش آسیایی و موازی خیابان بغداد است. کشتی های مسافربری با نفری ۷ لیر شمارو از بخش اروپایی به بخش آسیایی میرسانند. نام قدیم آن پروپونتیس نامی یونانی به معنی «پیش دریاست» به دلیل اینکه پیش از رسیدن به دریای سیاه از دریای مرمره میگذشتند.نام جدید آن از نام جزیره ی مرمره که در آن سنگ مرمر به وفور یافت میشود گرفته شده . دیدن از این ساحل زیبا و دریای آبی و همچنین بازدید از قسمت آسیایی استانبول را به شدت پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: