Close
رستوران

موزه جهان نما

Jahan Nama Museum

Jahan Nama Museum (2).jpg
Jahan Nama Museum (1).jpg
Jahan Nama Museum (4).jpg
Jahan Nama Museum (3).jpg
Jahan Nama Museum (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  موزه جهان‌نما
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه جهان‌نما اولین مکان مورد بازدید در ورود به مجموعه نیاوران است که در ساختمانی چسبیده به کاخ صاحبقرانیه برپا شده است. ساختمان دو طبقه موزه دفتر اداری و کار در زمان محمدرضا شاه پهلوی بوده و سالنی که اکنون تبدیل به موزه شده محل پذیرایی از مهمانان قبل از ملاقات با شاه بوده است. موزه هم نام خودش را از تالار بزرگ و زیبای کاخ صاحبقرانیه گرفته است.
  آثار به نمایش درآمده در این موزه به همت فرح پهلوی جمع آوری شده که برخی از آنها اهدایی و برخی دیگر خریداری شده است. سقف سالن مرکزی موزه مزین به نقاشی لاکی روی چوب مربوط به دوره قاجار از یکی از خانه های قدیمی شیراز به اینجا منتقل شده است. شاید شاخص ترین اثر موزه تابلوی نقاشی بدون عنوانی از پیکاسو است که یک کف دست را به تصویر کشیده است و در همان ابتدای ورودی موزه نصب است.
  موزه جهان نما یک موزه هنری و تخصصی است و شاید مناسب همه افراد و سنین نباشد. گلایه ای که کارشناس موزه داشت اینکه برخی از بازدیدکنندگان این آثار را مسخره و به آن می خندند! در حالی که اگر درکی از این نقاشی و مکتب آن و فلسفه اش نداریم نیازی به تمسخر هم نیست. موانعی هم جلوی تابلوها گذاشته اند بسیار زشت و نامرتب بود و به گفته کارشناس موزه می شود از موانع لیزری و مجازی استفاده کرد اما کو پول برای تجهیز آن!؟
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  موزه جهان نما
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه جهان نما یکی از موزه های مجموعه نیاوران است که بلیت ورودی ان 4000تومان است. این بنا در سال 1355 بمنظور نگهداری اشیا اهدایی و همچنین خریداری شده توسط فرح دیبا احداث شده است. ساختمان دارای یک زیرزمین نیز هست که البته امکان بازدید از ان وجود ندارد. در این موزه اثار ارزشمندی از تمدنهای مختلف جهان مانند مصر و امریکای لاتین و همچنین اثار هنرمندان معاصر دیده میشود. این موزه کوچک است اما اثار به نمایش درامده خاص و قابل توجه هستند. سقف سالن اصلی نیز تزئیناتی مربوط به دوره قاجار دارد که به این محل منتقل شده است. این ساختمان پس از انقلاب به مدت بیست سال بسته بوده است و سپس بازگشایی شده است. بازدید از این موزه در حدود نیم ساعت زمان میخواهد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  موزه ای کوچک اما مملو از آثار هنری
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام.. بعد از ورود به مجموعه نیاوران، اولین جایی که رفتم و به درب ورود نزدیکتر بود، همین موزه بود. بر اساس تابلویی که در جلوی درب ورودی این مجموعه نصب شده بود و مشخصات اینجا رو کامل نوشته بود، این مکان جایی برای نگهداری هدایایی است که به همسر شاه(فرح دیبا) در دهه چهل و پنجاه اعطاء شده بود. این مجموعه شامل چهار سالن در طبقه همکف و یک سالن در زیر زمین بود که زیرزمین قابل دسترسی نبود. در اینجا آثار کهن و معاصر ایران و جهان را خواهید دید که گاها با برنز و سفال ساخته شده اند و قدمت آنها گاها به 5000 سال میرسد. در کنار هر اثر هنری نوشته ای است که مشخص می کند خالق آن اثر کی و اهل کجاست و در چه سالی آن اثر ثبت شده است. نقاشیهای مفهومی زیادی هم در اینجادیده می شود. اگر اهل آثار هنری چه نقاشی و چه صنایع دستی باشید مطمئنا از دیدن این مجموعه لذت می برید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش

  این بخش از کاخ نیاوران اولین قسمت قابل بازدید از مجموعه‌ی نیاوران است که در گوشه‌ی جنوبی حیاط ورودی مجموعه قرار دارد و یک درب کوچک ورودی دارد که اگر دقت نکنید متوجه‌اش نخواهید شد. من با توجه به موضوع این موزه که بیشتر به نمایش آثار هنری پرداخته است و خود ساختمان هم جز یک بخش تزیینات خاصی ندارد، به تنهایی از این بخش بازدید کردم.
  در بدو ورود به موزه بوی نم و نای نا مطبوعی به مشام می‌رسید و در کل این بخش قابل احساس بود. نورپردازی این بخش هم چندان خوشایند نبود.
  اما آثار به نمایش درآمده در آن بسیار زیبا بودند و متعلق به هنرمندانی در سطح بین الملل بودند. این ساختمان در زمان پهلوی دوم جهت گردآوری آثار هنری اهدایی ساخته شده بود و در حال حاضر هم گوشه‌ای از این آثار به نمایش درآمده است.
  سقف بخشی از موزه با نقاشی بر روی چوب تزیین شده است که در تصویر پنجم ارایه شده است. برای بازدید از این بخش باید بلیت جداگانه‌ی چهار هزارتومانی تهیه کنید، هر چند این موزه شاید برای بازدید کننده‌ی عام چندان جذاب نباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  از گالری های عالی تهران !!
  توصیه شده توسط کاربر

  از بخش هایی که اگر علاقه مند به هنرهای بصری مخصوصا نقاشی باشید در بازدید از مجموعه نیاوران لذت خواهید برد, موزه و گالری جهان نما است.
  مجموعه ای عالی از آثاری که خانم فرح دیبا خریداری کرده و برخی هم هدیه داده شده است.
  از پیکاسو و سالوادور دالی اینجا آثار جالبی خواهید دید.
  این سالن بخشی از بنای صاحبقرانیه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  موزه جهان نما
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه جهان نما در مجموعه تاریخی نیاوران در ضلع غربی کاخ صاحبقرانیه قرار دارد و مجموعه ای از آثار نقاشی و هنری اهدا شده به فرح پهلوی و همچنین خریداری شده توسط ایشان است. در این مجموعه آثاری از تمدن‌های سیلک، حاشیه رود نیل و خاور دور و... و آثاری از هنرمندانی مانند پیکاسو، پل گوکن، آگوست رنوار، حسین زنده رودی، پرویز تناولی، بهمن محصص و... قرار دارد. بازدید از موزه جهان نما برای من بسیار لذت‌بخش بود مخصوصا دیدن آثارپیکاسو و سالوادور دالی از نزدیک برایم جالب بود.هزینه ورودی 2500 تومان است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mana
  نقدها:
  گزارش

  جای دیگری هم در این دنیا هست که در آن بتوانیم آثار ژازه طباطبایی و ایران درودی و ناصر اویسی را کنار آثار سالوادر دالی و پیکاسو اینقدر نزدیک به هم و زیر یک سقف تماشا کنیم؟ آن هم وقتی دو قدم آن طرف تر مجسمه هایی از امریکای جنوبی و هند و لرستان مشغول شکل دادن به گفتگوی تمدن ها هستند؟... همین موزه جهان نما را منحصر به فرد می کند.گرچه درست است که مساحت موزه چندان زیاد نیست اما کیفیت و تعدد آثار نمایش داده در این محوطه کوچک باعث می شود که بازدید از موزه جهان نما زمان بر باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  موزه جهان نما نیاوران
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه جهان نما در کاخ نیاوران قسمتی از کاخ صاحبقرانیه رو به خودش اختصاص داده. در این موزه مجموعه ای نفیس و گرانبها از تابلوهای نقاشی، خط، پیکره هاو آثار تاریخی از سراسر ایران و جهان هست که به خاندان پهلوی هدیه شده و یا توسط فرح پهلوی خریداری شده به نمایش گذاشته شده که دیدن این آثار زیبا کنار هم واقعا شگفت انگیزه، مخصوصا وقتی که نامهای معروفی رو میبینی که در سراسر دنیا مشهور هستند و تاثیر مهمی در روند رشد هنر جهان داشتند. به نظرم نام موزه جهان نما کاملا برازنده این مجموعه جمع و جور هست فضای موزه کاملا بسته است و یک نیم طبقه از زیرهمکف بنای کاخ محسوب میشه و سقف بسیار زیبایی دارد.ورودی موزه همان ابتدای حیاط پیش ورودی به باغ است که یک مسیر باریک شمارا به ورودی کوچک‌موزه راهنمایی میکند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: