Close
رستوران

موزه جهان نما

Jahan Nama Museum

Jahan Nama Museum (2).jpg
Jahan Nama Museum (1).jpg
Jahan Nama Museum (4).jpg
Jahan Nama Museum (3).jpg
Jahan Nama Museum (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش

  این بخش از کاخ نیاوران اولین قسمت قابل بازدید از مجموعه‌ی نیاوران است که در گوشه‌ی جنوبی حیاط ورودی مجموعه قرار دارد و یک درب کوچک ورودی دارد که اگر دقت نکنید متوجه‌اش نخواهید شد. من با توجه به موضوع این موزه که بیشتر به نمایش آثار هنری پرداخته است و خود ساختمان هم جز یک بخش تزیینات خاصی ندارد، به تنهایی از این بخش بازدید کردم.
  در بدو ورود به موزه بوی نم و نای نا مطبوعی به مشام می‌رسید و در کل این بخش قابل احساس بود. نورپردازی این بخش هم چندان خوشایند نبود.
  اما آثار به نمایش درآمده در آن بسیار زیبا بودند و متعلق به هنرمندانی در سطح بین الملل بودند. این ساختمان در زمان پهلوی دوم جهت گردآوری آثار هنری اهدایی ساخته شده بود و در حال حاضر هم گوشه‌ای از این آثار به نمایش درآمده است.
  سقف بخشی از موزه با نقاشی بر روی چوب تزیین شده است که در تصویر پنجم ارایه شده است. برای بازدید از این بخش باید بلیت جداگانه‌ی چهار هزارتومانی تهیه کنید، هر چند این موزه شاید برای بازدید کننده‌ی عام چندان جذاب نباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  از گالری های عالی تهران !!
  توصیه شده توسط کاربر

  از بخش هایی که اگر علاقه مند به هنرهای بصری مخصوصا نقاشی باشید در بازدید از مجموعه نیاوران لذت خواهید برد, موزه و گالری جهان نما است.
  مجموعه ای عالی از آثاری که خانم فرح دیبا خریداری کرده و برخی هم هدیه داده شده است.
  از پیکاسو و سالوادور دالی اینجا آثار جالبی خواهید دید.
  این سالن بخشی از بنای صاحبقرانیه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  موزه جهان نما
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه جهان نما در مجموعه تاریخی نیاوران در ضلع غربی کاخ صاحبقرانیه قرار دارد و مجموعه ای از آثار نقاشی و هنری اهدا شده به فرح پهلوی و همچنین خریداری شده توسط ایشان است. در این مجموعه آثاری از تمدن‌های سیلک، حاشیه رود نیل و خاور دور و... و آثاری از هنرمندانی مانند پیکاسو، پل گوکن، آگوست رنوار، حسین زنده رودی، پرویز تناولی، بهمن محصص و... قرار دارد. بازدید از موزه جهان نما برای من بسیار لذت‌بخش بود مخصوصا دیدن آثارپیکاسو و سالوادور دالی از نزدیک برایم جالب بود.هزینه ورودی 2500 تومان است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mana
  نقدها:
  گزارش

  جای دیگری هم در این دنیا هست که در آن بتوانیم آثار ژازه طباطبایی و ایران درودی و ناصر اویسی را کنار آثار سالوادر دالی و پیکاسو اینقدر نزدیک به هم و زیر یک سقف تماشا کنیم؟ آن هم وقتی دو قدم آن طرف تر مجسمه هایی از امریکای جنوبی و هند و لرستان مشغول شکل دادن به گفتگوی تمدن ها هستند؟... همین موزه جهان نما را منحصر به فرد می کند.گرچه درست است که مساحت موزه چندان زیاد نیست اما کیفیت و تعدد آثار نمایش داده در این محوطه کوچک باعث می شود که بازدید از موزه جهان نما زمان بر باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  موزه جهان نما نیاوران
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه جهان نما در کاخ نیاوران قسمتی از کاخ صاحبقرانیه رو به خودش اختصاص داده. در این موزه مجموعه ای نفیس و گرانبها از تابلوهای نقاشی، خط، پیکره هاو آثار تاریخی از سراسر ایران و جهان هست که به خاندان پهلوی هدیه شده و یا توسط فرح پهلوی خریداری شده به نمایش گذاشته شده که دیدن این آثار زیبا کنار هم واقعا شگفت انگیزه، مخصوصا وقتی که نامهای معروفی رو میبینی که در سراسر دنیا مشهور هستند و تاثیر مهمی در روند رشد هنر جهان داشتند. به نظرم نام موزه جهان نما کاملا برازنده این مجموعه جمع و جور هست فضای موزه کاملا بسته است و یک نیم طبقه از زیرهمکف بنای کاخ محسوب میشه و سقف بسیار زیبایی دارد.ورودی موزه همان ابتدای حیاط پیش ورودی به باغ است که یک مسیر باریک شمارا به ورودی کوچک‌موزه راهنمایی میکند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: