Close
رستوران

دریای سیاه باتومی

Black Sea Batumi

Black Sea Batumi (1).jpeg
Black Sea Batumi (2).jpeg
Black Sea Batumi (3).jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • سواحل
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  جذاب و دیدنی
  توصیه شده توسط کاربر

  دریای سیاه دلیل محکمی می باشد که شهر ساحلی باتومی را به قطب گردشگری گرجستان تبدیل کرده و بین آسیا و اروپا واقع شده است. این دریا از طریق تنگه بسفر به دریای مدیترانه و مرمره نیز راه دارد.
  اطراف این دریا را کشورهایی چون گرجستان, روسیه, رومانی, ترکیه, بلغارستان و اوکراین تشکیل میدهد.
  ساحل دریای سیاه در شهر باتومی به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه های شهر باتومی در بین گردشگران شناخته می شود و در فصل تابستان برای شنا بسیار جذاب است. نکته خاص در خصوص ساحل این دریا سنگی بودن آن است که آنرا از ساحل های ماسه ای متمایز می کند.
  فرضیه های بسیاری برای نام علت شکل گیری نام این دریا وجود دارد اما دلیل اصلی آن همچنان مشخص نمی باشد.
  قطعا بازدید از این دریا در سفر به شهر باتومی یکی از کارهایی می باشد که باید انجام دهید.
  علاوه بر شناکردن ماهی گیری نیز یکی از تفریحاتی است که در ساحل این دریا انجام میگیرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  درياي سياه
  توصیه شده توسط کاربر

  دريا در زمان سفر ما ابان ماه خيلي ارام و زيبا بود.رنگ اب در بعضي قسمتها ابي روشن و بيشتر آن برنگ آبي تيره ديده ميشد. ساحل در مجاورت شهر باتومي شني نيست و پر از سنگ هاي كوچيك و درشت است كه خيلي نميشود روي آن قدم زد. اب دريا تميز و شفاف بود.يكي از جاذبه هاي باتومي تماشاي درياي سياه است.در طول ساحل كافه و رستوران هاي زيادي وجود دارد در ماههاي گرم بسيار شلوغ مي شوند.در فصل پاييز هنوز هم افرادي مشغول شنا بودن ولي خيلي كم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  دریایی آبی با ساحلی تمیز و زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. بر خلاف اسمی که روی این دریا گذاشته اند، حداقل در سواحل باتومی این دریا کاملا آبی و تمیز می باشد و با ساحل سنگی که دارد بیشتر جاها کف دریا کاملا مشخص هستش و عمق آب هم کم کم زیاد می شود و اینگونه نیست که یکدفعه دریا عمیق شود. لذا برای شنا بسیار مطلوب است. دمای آب فقط در تابستانها برای شنا آن هم نه صدردرصد ایده آل است و در سایر زمانها اب دریا سرد است. در ساحل دریا فقط سنگریزه هستش و خبری از گوش ماهی و جانوران ساحلی نیست. اکثر توریستها در ساحل این دریا حمام افتاب میگیرند و یا به شنا در آن مشغولند. بنده خودم وقتی آب نسبتا سرد بود در آن شنا کردم و بسیار لذت بردم. پیشنهاد می کنم از این مورد حتما استفاد کنید. عکسهای ضمیمه شده از کنار دریا هنگام شنا و نمای دریا از باغ گیاه شناسی باتومی ی باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  دریای
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از شهرهای توریستی و زیبایی که در امتداد دریای سیاه گسترده شده است شهر باتومی گرجستان می باشد . از تفلیس که به سمت باتومی حرکت کنیم از چند کیلومتر مانده به باتومی این خط ساحلی شروع می شود تا انتهای شهر که به مرز ترکیه ختم می گردد . بیشتر ساحل را شن های خوش رنگی تشکیل می دهد و در اکثر نقاط امکان شنا وجود دارد و تخت ، سایه بان و سایل تفریحی موجود است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  دریای آرام سیاه
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر باتومی در امتداد دریای سیاه گسترده شده است و خط ساحلی وسیعی در این بخش قرار دارد. در هنگام مراجعه ما دریای سیاه بسیار آرام و در عین حال خوشرنگ بود. ساحل این قسمت ماسه ای است و شنی نمیباشد اما این موضوع چیزی از زیبایی ان کم نمیکند. در امتداد این ساحل رستورانهای و کافه های ساحلی قرار دارند که بیشتر بصورت فصلی فعال هستند و در پاییز حالت نیمه تعطیل دارند. آب این خط ساحلی بسیار خوشرنگ و تمیز به نظر میرسد و برای شنا محل مناسبی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند حسین مهاجر
  نقدها:
  گزارش
  دریای زیبایی ها
  توصیه شده توسط کاربر

  من در اواخر تابستان ۹۸ سفری به شهر باتومی داشتم و بدون شک مناظر دریای سیاه را به عنوان زیباترین چشم انداز این شهر قلمداد می کنم که بر خلاف نام به ظاهر ناخوشایندی که دارد، به این شهر روح و جانی تازه دمیده است.
  نمای جنگل های کوهستانی و چشم انداز دریای سیاه از جلوه های ویژه باتومی در یک قاب محسوب می گردد و مهربانی این دریا فقط منحصر به خلق تصاویر کارت پستالی نیست و در سواحل زیبای خود نیز این سخاوتمندی را به اثبات رسانیده است. بخش ساحلی شهر باتومی از اسکله، بندرگاه و سواحل سنگلاخی تشکیل شده است و همه این امکانات در کنار بلوار ساحلی با انواع رستوران و استراحتگاه با وسعتی به اندازه یک شهر گسترش یافته است.
  در طی اقامت چهار روزه در این شهر با دو منظره کاملا متفاوت از دریا مواجه شدم که اولین چشم انداز آن در روزهای آفتابی با دریایی به رنگ آبی و امواجی بسیار آرام شکل گرفت و در طی این مدت توریست های بی شماری در ساحل زیبای آن به آب تنی و استراحت پرداختند و چشم انداز دوم دقیقا در زمان ترک این شهر با منظره ای طوفانی، دریایی کاملا تیره و امواجی سهمگین بود که با عبور از روی موج گیر، بخش هایی از سطح شهر را متاثر از خود نمود. اگرچه وجه تسمیه دریای سیاه را مرتبط با نامهربانی آن با دریانوردان دوران کهن می دانند که جان خود را در مواجهه با طوفان های بسیار سخت این دریا از دست داده اند ولی از نظر من ساحل سنگلاخی و بسیار زیبای آن که متاثر از امواج و رطوبت آب به رنگ کاملا سیاه قابل مشاهده است، می تواند دلیلی بر اطلاق این نام باشد که این مورد در یکی از تصاویر ارسالی نیز کاملا مشهود است.
  در مجموع سپری کردن تعطیلات در سواحل این دریای بسیار زیبا و مهربان را به همه مخاطبان محترم این سایت پیشنهاد می دهم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: