Close
رستوران

موزه خودرو نیاوران

Niavaran Car Museum

Niavaran Car Museum (1).jpg
Niavaran Car Museum (1).png
Niavaran Car Museum (2).jpg
Niavaran Car Museum (3).jpg
Niavaran Car Museum (4).jpg
Niavaran Car Museum (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • نادر
  نقدها:
  گزارش

  شاید تنها بخشی از کاخ نیاوران که ارزش بازدید چندانی ندارد همین موزه خودرو در خروجی کاخ است. در کاخ سعدآباد هم موزه‌ی خودروهای سلطنتی تشکیل شده است و بهتر بود این دو موزه تجمیع می‌شدند تا در یک محل واحد امکان بازدید از خودروها وجود داشت. این موزه در قیاس با موزه هم نام خود در سعد آباد غنای کمتری دارد و بیشتر موتورهای فرزندان شاه به نمایش در آمده است و خودروها سهم کمتری دارند. علاوه بر خودروها یک سری عکس از زمان استفاده‌ی خودروها توسط خاندان سلطنتی به نمایش درآمده است. به نظر می‌رسد با توجه به سطح موزه دریافت هزینه‌ی بلیت جداگانه برای این بخش منصفانه نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. در انتهای بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، به موزه خودرو میرسیم. در این مجموعه که شاید کمتر از 100 متر مساحت داشته باشه دو خودرو رولز رویس و تعدادی موتورسیکلت و ماشین سه چرخ هستش. ابتدا یک خودرو بزرگ رولز رویس فانتوم 6 که ساختش به سال 1977 برمیگرده توسط انگلیس با وزن 2540 کیلو گرم و طول 6 متر(!!!) که یکی از نادرترین خودروهای اشرافی اون زمان هستش رو می بینید که از عظمت این خودرو هر چی بگم کم گفتن(البته توجه داشته باشید که متعلق به چه سالیه) و کلیدهای مربوط به آپشنهای بسیار متنوع اون رو میتوان دید. بعد از اون خودرو بزرگ رولز رویس فانتوم 5 واقع شده که یکم از اون کوچکتره. در گوشه و کنار این مجموعه هم ماشینها و موتورهای کوچک بچه های خاندان پهلوی رو مشاهده می کنید با عکسهای آنها در حین رانندگی و بازی با این ماشینها. حس نوستالژی خاصی داره. پیشنهاد می کنم حتما این موزه رو گرچه زیاد اهل خودرو نباشید ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش

  در واقع من فکر نمیکردم منظور از موزه ی خودرو دو تا رولزرویس بجا مونده از دوره پهلوی و چهارتا موتور بچه گونه باشه .این موزه در بخش خروجی کاخ نیاوران قرار داره که ورودی آن کاشی های لاجوردی زیبایی قرار داره و ورودی هر شخص ۲۰۰۰ تومنه .۴ تا دونه عکس و چندتا موتور که با کمی تفکر به این نتیجه میرسید که بچه های نماینده های مجلس الان ده برابر این مجموعه توی خونه هاشون هست.نهایت زمان بهره بردن ازین مجموعه بنظرم ده دقیقه است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: