قوانین و مقررات سایت

قوانین عمومی استفاده از لست سکند

 • 1. وب‌ سایت لست سکند، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌نماید و کاربران موظفند هیچ‌گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شؤونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ی کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ی خود ایشان خواهد بود.
 • 2. حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌ سایت لست سکند تولید شده و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به وب‌ سایت لست سکند است:  لست سکند حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.
 • 3.خدمات و محتویاتی که توسط لست سکند تولید و عرضه می‌گردند؛ صرفاً جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از وب‌ سایت لست سکند پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با کسب اجازه نام کتبی از مدیریت به همراه ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌ سایت لست سکند و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، تنها با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت، امکان پذیر خواهد بود.
 • 4. اطلاعات موجود در این وب‌سایت از منابع معتبر و مرتبط و توسط متخصصین این رشته جمع‌آوری، ترجمه و تدوین شده‌اند؛ با این حال به دلیل ماهیت تغییرپذیر این اطلاعات، وب‌ سایت لست سکند مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بخش راهنمای سفر و گردشگری، اخبار، سفرنامه ها و... بر عهده نمی‌گیرد.
 • 5. تمامی مطالب منتشر شده در قسمت سفرنامه نظر شخصی فرد نویسنده مطلب می باشد و وب سایت لست سکند هیچ گونه مسئولیتی نسبت به صحت اطلاعات و مطالب را برعهده نخواهد گرفت.
 • 6. اطلاعات موجود کاربران در وب‌سایت کاملاً شخصی می‌باشد. لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد نماید تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌نماید که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به لست سکند اطلاع دهد.
 • 7. کاربر حق درج اطلاعات شخص دیگری غیر از خود را جهت ثبت‌نام و رزرو نداشته و تعهد می‌نماید که اطلاعات خود را به صورت صحیح در وب‌سایت وارد نماید. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل به عهده‌ی کاربر می‌باشد.
 • 8. کاربر تعهد می‌نماید هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وبسایت لست سکند اصلاح نماید. در غیر این‌صورت، این وب‌سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تبعات ناشی ازعدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.
 • 9. لست سکند حق دارد برای تامین هزینه‌های جاری سایت، از آگهی‌های تبلیغاتی استفاده کند؛ اما مسئولیتی در قبال محتوای این آگهی‌ها ندارد.
 • 10. استفاده از این وب‌سایت برای مقاصد تجاری، تبلیغات، بازاریابی و نظایر آن ممنوع است. برای تبلیغ بر روی این وب‌سایت می‌توانید با ما تماس گرفته و از شرایط تبلیغ آگاه شوید.
 • 11. هر گونه سوء استفاده از نام لست سکند، سایت اینترنتی لست سکند، مکاتبه از طرف لست سکند، LastSecond و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
 • 12.وب‌ سایت لست سکند اطلاعات کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذیصلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
 • 13. وب‌ سایت لست سکند ممکن است جهت ارسال بسته‌های هدیه، تبلیغات، نامه‌های الکترونیکی و... از طرف خود و یا مجموعه‌های همکار، از اطلاعات کاربران استفاده نماید.
 • 14. لست سکند مسئولیتی در مورد محتوای وب‌سایت‌هایی که به آن‌ها لینک داده است، ندارد. این سایت‌ها توسط لست سکند تولید نشده‌اند و وجود آن‌ها، به منزله‌ی تایید یا ارتباط ما با تولیدکنندگان آن‌ها نیست.Copyright یا اجازه‌ی بازنشر و نقل مطالب

 • 1. خدمات و محتویاتی که توسط لست سکند تولید و عرضه می‌گردند؛ صرفاً جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از وب‌ سایت لست سکند پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر بخش یا تمام مطالب و محتوای سایت اینترنتی لست سکند در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌ سایت لست سکند و لینک به مطلب ذکر شده در ابتدا و انتهای مطلب و بصورت خوانا و قابل مشاهده، در اندازه و محل مناسب مجاز است. همچنین ذکر بخش یا تمام مطالب و محتوای سایت اینترنتی لست سکند در رسانه‌های کاغذی، صوتی، تصویری، الکترونیک ( به جز سایت اینترنتی ) و ...، تنها با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان سایت اینترنتی لست سکند و با پایبندی به شرایط تعیین شده مجاز خواهد بود.
 • 2. حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌ سایت لست سکند تولید شده (بخش راهنمای گردشگری، سفرنامه، برنامه سفر، نقد و بررسی ها و ویدئوها) و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به وب‌ سایت لست سکند است و وب‌ سایت لست سکند حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.
 • 3. استفاده از این وب‌سایت برای مقاصد تجاری، تبلیغات، بازاریابی و نظایر آن ممنوع است. برای تبلیغ بر روی این سایت می‌توانید با ما تماس گرفته و از شرایط تبلیغ آگاه شوید.
 • 4. در صورت عدم رعایت هر یک از موارد فوق سایت اینترنتی لست سکند مجاز به طرح شکایت از طریق مراجع قانونی ذی‌صلاح و دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور خواهد بود.Disclaimer Notice یا اعلان سلب مسئولیت

 • 1.تمامی اطلاعات مربوط به تورها و پکیجهای مسافرتی توسط آژانسهای مسافرتی عضو این وب سایت تهیه وتولید می شوند و آژانسهای مسافرتی هر زمانی که بخواهند می توانند این اطلاعات را ویرایش و یا از روی سایت حذف نمایند.
 • 2. اطلاعات مربوط به هتل‌ها که در این وب‌سایت قرار گرفته، توسط هتل‌ها تولید می‌شود، این اطلاعات شامل لیست قیمتها، گالری عکس، اخبار و اطلاعیه ها و... است و مسئولیت صحت آن، بر عهده‌ی هتل می‌باشد. با وجود این که لست سکند تلاش دارد این اطلاعات را به بهترین شکل ممکن ارائه کند، اما نمی‌تواند صحت و جامع بودن آن‌ها را تایید یا رد کند.
 • 3. لست سکند مسئولیتی در مورد محتوای وب‌سایت‌هایی که به آن‌ها لینک داده است، ندارد. این سایت‌ها توسط لست سکند تولید نشده‌اند و وجود آن‌ها، به منزله‌ی تایید یا ارتباط ما با تولیدکنندگان آن‌ها نیست.
 • 4. اطلاعات موجود در این وب‌سایت از منابع معتبر و مرتبط و توسط متخصصین این رشته جمع‌آوری، ترجمه و تدوین شده‌اند؛ با این حال به دلیل ماهیت ویکی سایت (افزودن و ویرایش اطلاعات توسط کاربران) و تغییرپذیر این اطلاعات، وب‌ سایت لست سکند مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بخش راهنمای سفر و گردشگری، سفرنامه ها، تورها، هتل ها و... بر عهده نمی‌گیرد.
 • 5. در صورت رعایت نکردن مورد فوق، مسئولیت هر گونه جریمه‌ی احتمالی، ضرر مالی و یا سوء استفاده‌های احتمالی اشخاص دیگر، بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.قوانین عضویت در وب‌ لست سکند

برای عضویت در این وب سایت و استفاده از امکانات کاربری شما بایستی که قوانین و مقررات زیر را رعایت نمایید، چنانچه حتی یک مورد از موارد شرایط عضویت را قبول ندارید امکان عضویت برای شما وجود ندارد. گذشتن از این مرحله به منزله پذیرفتن شرایط عضویت است:


نکته مهم : شما تحت یکی از شرایط زیر نیاز به افتتاح حساب در این وب سایت خواهید داشت

 • 1. ثبت نام و رزرو تورهای تخفیف دار و تور های گروهی.
 • 2.افزودن نقد و بررسی
 • 3. نوشتن سفرنامه.
 • 4.افزودن برنامه سفر
 • 5.آپلود ویدئو
 • نکته مهم : خواهشمندیم قبل از تکمیل فرم عضویت صفحه "حریم شخصی کاربران " را مطالعه نمایید. تکمیل فرم عضویت به منزله تایید و مطالعه کامل صفحات "حریم شخصی کاربران" و "قوانین و مقررات عضویت" می باشد.

 

 شرایط عضویت

ثبت نام در این سایت محدودیتی نداشته و رایگان است؛ اما قوانین و قواعدی که در ذیل می‌آید، لازم‌الاجرا هستند. در صورت موافقت با این قوانین، بر روی چک‌باکس کلیک کرده و فرآیند ثبت‌نام را کامل نمایید؛ در غیر این صورت، برای رفتن به صفحه‌ی اول سایت این‌جا را کلیک کنید.

 • 1. کاربران باید هنگام ثبت‌نام در وب‌ سایت لست سکند، کلمات مناسبی را به عنوان نام کاربری خود انتخاب نمایند.
 • 2. وب‌ سایت لست سکند، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران ، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌نماید و کاربران محترم آن موظفند هیچ‌گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شؤونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ی کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ی خود ایشان خواهد بود.
 • 3. کاربر حق درج اطلاعات شخص دیگری غیر از خود را جهت ثبت‌نام و رزرو نداشته و تعهد می‌نماید اطلاعات درج شده در سایت، به صورت صحیح وارد شده‌اند. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل به عهده‌ی کاربر می‌باشد.
 • 4. وب‌ سایت لست سکند اطلاعات کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
 • 5. اطلاعات موجود کاربران در وب‌سایت کاملاً شخصی می‌باشد؛ لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد نماید تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌نماید که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به لست سکند اطلاع دهد.
 • 6. وب‌ سایت لست سکند حق دارد جهت ارسال اس ام اس های تبلیغاتی، بسته‌های هدیه، تبلیغات، نامه‌های الکترونیکی و... از طرف خود و یا مجموعه‌های همکار، از اطلاعات کاربران استفاده نماید.
 • 7. کاربر تعهد می‌نماید هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در این وب‌سایت اصلاح نماید. در غیر این‌صورت، وب‌ سایت لست سکند هیچ‌گونه مسئولیت در قبال تبعات ناشی ازعدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.
 • 8. کاربران باید از ساخت بیش از یک شناسه‌ی کاربری در وب‌سایت خودداری نمایند.
 • 9. خدمات و محتویاتی که توسط لست سکند تولید و عرضه می‌گردند؛ صرفاً جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات: راهنماهای گردشگری، سفرنامه ها، نقد و بررسی ها، ویدئو ها، برنامه های سفر اخبار، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از وب‌ سایت لست سکند پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌ سایت لست سکند و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت.
 • 10. حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌ سایت لست سکند تولید شده (راهنمای گردشگری، سفرنامه، نقد و بررسی ها، برنامه سفر و ویدئوها) و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به وب‌ سایت لست سکند است: وب‌ سایت لست سکند حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.
 • 11.استفاده از این وب‌سایت برای مقاصد تجاری، تبلیغات، بازاریابی و نظایر آن ممنوع است. برای تبلیغ بر روی این سایت می‌توانید با ما تماس گرفته و از شرایط تبلیغ آگاه شوید.
 • 12. هیچ محتوا یا اطلاعاتی از این وب سایت را با استفاده از هر نوع روبات، اسپایدر، اسکریپت، یا سایر ابزارهای خودکار یا هرگونه فرآیند دستی به هر هدفی، بدون مجوز کتبی ما، دسترسی، مانیتور یا کپی ننمایید.
 • 13. در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت دیگر می باشید ، حتماً منبع آن را ذکر نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود ، حتماً نام وی را ذکر نمایید. اما در عین حال گذاشتن لینک وبسایت بصورت لینک، پسورد فایل و غیره خلاف قوانین می باشد.گذاشتن لینک در صورتی که برای کمک به کاربر باشد مشکلی در پی نخواهد داشت اما در صورتی که از نظر مدیر تبلیغ محسوب شود با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 • 14. مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و ... که از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده کاربر فرستنده میباشد و سایت در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پیشنهاد میکنیم حتما پس از دریافت فایلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی که کار ویروس یابی و اسکن فایلها را بر عهده دارند ، چک نمایید.
 • 15. ایجاد حساب کاربری شبیه نام کاربری مدیران سایت و یا استفاده از آواتار و یا اطلاعات آنها که باعث سردر گمی کاربر خواهد شد ، ممنوع است و در صورت مشاهده دسترسی کاربر بدون اخطار قبلی بسته خواهد شد.
 • 16. عکسهای آپلود شده توسط شما بایستی در ابعاد استاندارد با کیفیتی مطلوب باشند و همچنین بر روی آنها هیچ نوشته و یا (Water Mark) نداشته باشد.
 • 17. سفرنامه های نوشته شده توسط شما باید تنها به ذکر مواردی که شئونات اسلامی در آنها رعایت شده است بپردازد و در غیر اینصورت سفرنامه شما ویرایش/حذف خواهد گردید.
 • 18. محتوا و اطلاعات موجود در این وب سایت (شامل پیام ها، داده ها، اطلاعات، متن، موزیک، صدا، گرافیک، ویدئو، نقشه ها، آیکون ها،نرم افزار، کدها و سایر مواد دیگر) و همچنین زیر ساخت مورد استفاده برای ارائه چنین محتوا و اطلاعاتی جزو دارایی های شرکت طراحان ایده پرداز آویژه محسوب می شود. شما باید به هیچ طریق هر نوع اطلاعات، نرم افزار، محصولات، یا خدمات حاصله از این وب سایت را تغییر، کپی، انتشار، انتقال، نمایش، ارائه، تولید مجدد، چاپ، مجوز، کار مشتق شده، واگذار، فروش، یا فروش دوباره ننمایید.

 

=============================قوانین بخش نقد و بررسی ها=============================

موارد زیر حاوی تمامی قوانینی است که با رعایت کردن آن‌ها، نقد و بررسی شما به تایید ادمین لست سکند یا لست‌گرام رسیده و در نتیجه، امتیاز هر بخش شامل حال شما خواهد شد. بدیهی است که با نقض قوانین و مقررات ذکر شده، امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت. از شما خواهشمندیم که تمامی موارد ثبت شده در جدول را با دقت بخوانید تا در نهایت، با به تایید رسیدن نقد و بررسی‌هایتان، در شریک شدن تجربیاتتان با دیگر همراهان لست‌سکند و لست‌گرامی، سهیم باشید.

 

قوانین کلی برای نقد و بررسی ها

 1. در نقد و بررسی جاذبه توجه شود که هر فردی در هر سال و برای هر فصل، فقط یک‌بار می‌تواند نقد مجدد بنویسد و امتیاز بگیرد. توجه داشته باشید که فقط نقد و بررسی اول، امتیاز دارد و سایر نقد و بررسی‌هایی که قوانین را رعایت کرده باشند تایید خواهند شد ولی امتیازی نخواهند داشت، مگر مواردی که گزارش مهمی مانند تخریب یا اضافه شدن بخش جدیدی برای جاذبه در آن اعلام شود.
 2. برای نقد و بررسی جاذبه ها تا بازه زمانی 3 سال اخیر مورد قبول خواهد بود.
 3. در نقد و بررسی هتل توجه شود که کاربر در هر ماه یکبار می تواند برای هتل نقد و بررسی بنویسد و امتیاز بگیرد. حداقل 2 شب اقامت در هتل برای هر مرتبه و ارسال واچر هتل برای نقد و بررسی های بعد از بار اول الزامیست.
 4. برای نقد و بررسی هتل ها تا بازه زمانی 1 سال اخیر مورد قبول خواهد بود.
 5. در نقد و بررسی رستوران توجه شود که کاربر تا 3 بار در یکسال می تواند نقد و بررسی بنویسد. که فقط نقد و بررسی اول امتیاز دارد و سایر نقد و بررسی‌ها تایید خواهد شد ولی امتیازی نخواهد داشت، مگر مواردی که گزارش مهمی مانند تخریب یا اضافه شدن بخش جدیدی برای رستوران اعلام شود.
 6. پیشنهاد میشود در نقد و بررسی رستورانها حتما تصویر منو و تصویر فاکتور ارسال شوند.
 7. برای نقد و بررسی رستوران ها تا بازه زمانی 1 سال اخیر مورد قبول خواهد بود.

 

 1. در نقد و بررسی شهر توجه شود که کاربر در هر فصل می‌تواند نقد مجدد بنویسد و امتیاز بگیرد؛ توجه شود که فقط نقد و بررسی اول امتیاز دارد و سایر بررسی‌ها تایید خواهد شد ولی امتیازی نخواهد داشت. نکته‌ی دیگر اینکه بهتر است از جاذبه تصاویر تکراری ثبت نشود.
 2. برای نقد و بررسی شهر ها تا بازه زمانی 3 سال اخیر مورد قبول خواهد بود
 3. حتما دقت شود در نقد و بررسی های تکراری حتما باید از تصاویر جدید که شخصا کاربر گرفته است استفاده شود.
 4. نقد و بررسی‌های بدون تصویر، تایید نمیشوند.
 5. در ارسال عکس‌ها توجه داشته باشید که بیشتر از 1 یا 2 عکس که کاربر یا همراهانشان در آن حضور داشته باشند، تایید نخواهد شد. اگر در کل، دو عکس ارسال شده بود و هر دوی این عکس‌ها از کاربر و همراهانش بود، فقط یکی از عکس‌ها تایید خواهد شد.
 6. اگر نقد و بررسی ارسالی از کاربر، درباره‌ی مکان‌های عمومی گردشگری مهم یا بکر نباشد - مانند یک میدان یا مجسمه ساده‌ای در شهر یا روستا - درجه آزاد به آن تعلق گرفته و هیچ امتیازی نمی‌گیرد.
 7. وجود هرگونه لینک تبلیغاتی در متن ارسالی غیر مجاز است.
 8. در صورتکیه نقطه (اسپات) جدیدی وارد شود، ذکر نام نقطه در عنوان الزامی است
 9. درنقد و بررسی هتل‌ها و رستوران‌ها، بهتر است عکس از محوطه یا خود مکان (اتاق،لابی، منو، غذا و . . ) هم ارایه شود.
 10. اگر در نقد نقطه مورد بررسی، عکس شخص کاربر واضح‌تر از محوطه هتل، جاذبه و یا نقطه مشخص شده باشد، مورد تایید نیست.
 11. در صورت نسبت دادن هرگونه اتهام به کسب و کارها توسط کاربر، باید مدرک گزارش پلیس یا هر گزارش رسمی و قانونی ارایه شود.
 12. اماکن تاریخی بزرگ که به صورت مجموعه هستند (مانند کاخ گلستان وکاخ سعدآباد) در صورتی به عنوان جاذبه‌ی مجزا در نظر گرفته می‌شوند که ورودیه (بلیط) مجزا داشته باشند.
 13. محوطه‌های بزرگ مانند توچال، تخت جمشید و غیره براساس فاصله فیزیکی و ورودیه یا کسب و کارها تقسیم بندی شوند. مثل: سورتمه، رستوران، تراس، هتل، تله‌کابین، ایستگاه پنج و... (به عنوان مثال رستوران ایستگاه پنج جداگانه ثبت نشود.)
 14. نباید در نقد و بررسی هتل، عنوان آژانس‌ها بیشتر از یک بار تکرار شود. به عنوان مثال کاربر فقط می‌تواند اشاره کند که تور از کدام آژانس یا سایت خریداری شده است.

 

  شرایط امتیازدهی به کاربران

در نظر داشته باشید که امتیازات جنبه تشویقی دارند و در صورتیکه مشخص شود کاربری حتی 1 مورد را شخصا تجربه نکرده و تصاویر و اطلاعات حاصل تجربه شخصی خود کاربر نباشد از فعالیت کاربر برای همیشه جلیوگیری خواهد شد.

 1. سطح آزاد (0 امتیاز): عکس بی‌ربط و بی‌کیفیت / توضیحات کوتاه نامناسب و بدون اشاره به موارد مفید (نقد و بررسی‌های با درجه آزاد فقط در پروفایل کاربر قابل مشاهده هستند.)
 2. سطح آماتور (5 امتیاز): تعداد عکس کم متعلق به کاربر/ متن خلاصه و نیمه کاربردی.
 3. سطح حرفه‌ای (10 امتیاز): تعداد عکس بالا متعلق به کاربر/ توضیح جزئیات مفید و کاربردی.
 4. 5 امتیاز مازاد : بابت ثبت مکانهایی در سایت و اپلیکیشن وجود ندارد و توسط کاربر به لیست اضافه میشود.

نکته مهم : باید توجه شود که در تایید نقد و بررسی‌ها، باتوجه به نسبت متن و تصاویر ارسالی از سوی کاربر، امتیاز او مشخص میگردد. به عنوان مثال: اگر متن کوتاه باشد و به موارد خاصی در آن اشاره نشده باشد، حتی باوجود داشتن تصاویر متعدد، باکیفیت و مناسب، باز هم کاربر امتیاز آماتور را دریافت خواهد کرد.

 

موارد مهم و ضروری در بررسی نقد و بررسی نقاط:

هتل: توجه شود که در نوشتن نقد و بررسی به این موارد توجه شده باشد: اشاره به نقاط ضعف و قوت هتل، توضیح درباره خدمات و سرویس‌ها، کیفیت رستوران‌ها، پرسنل و سرویس دهی، اتاق و خدمات، دسترسی (نقاط توریستی و حمل و نقل عمومی) و اینکه کاربر باید حتما و حداقل 1 شب در هتل اقامت داشته باشد.

رستوران: توجه شود که در نوشتن نقد و بررسی به این موارد توجه شده باشد: توضیح درباره کیفیت و تنوع غذا، پرسنل و سرویس دهی، فضا و دکوراسیون، دسترسی، جای پارک، توضیح درباره قیمت‌ها، پیشنهادات غذا و نوشیدنی.

شهر: توجه شود که در نوشتن نقد و بررسی به این موارد توجه شده باشد: جاذبه‌های مهم شهر، زیرساخت و دسترسی به حمل و نقل، هزینه‌ها، فرهنگ و مردم، خرید و شکم گردی و رستوران‌ها، سوغاتی‌ها.

جاذبه: توجه شود که در نوشتن نقد و بررسی به این موارد توجه شده باشد: ویژگی اصلی و مهم جاذبه، امکانات رفاهی، دسترسی، هزینه ورودی، حس کلی مراجعه کننده، وجود راهنما در محل.

 

جریمه‌های اعمال شده در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات

 • در صورتیکه هر کاربری نسبت به بر هم زدن فضای لست‌گرام و ایجاد مشکل با دیگران به هر نحوی (مبنای قضاوت مدیریت لست‌گرام است) اقدام کند و یا اطلاعات غیر واقعی و غیر صحیح وارد کند (مانند تاریخ مراجعه، اطلاعاتی قیمتی و . . . .):
 1. بار اول، دریافت اخطار رسمی و 3 روز اخراج موقت از اپلیکیشن و سایت و کسر یک بیستم از امتیازات.
 2. بار دوم، 7 روز اخراج موقت از اپلیکیشن و سایت و کسر یک دهم از امتیازات.
 3. بار سوم، اخراج همیشگی از اپلیکیشن و سایت و از دست دادن تمامی امتیازات.

 

 • درج نقد و بررسی به صورت متن یا تصاویر کپی و یا درج کاذب تاریخ مراجعه: در صورتیکه کاربر نقد و بررسی را درج کند که بخشی از محتوای تولیدی آن از خودش نباشد و یا در آن از تصاویر اینترنتی استفاده کرده باشد و یا اینکه به صورت واقعی به آن مکان مراجعه نکرده باشد و در نتیجه نقد و بررسی حاصل و تولید ذهنی نامبرده باشد و یا تاریخ مراجعه به مکان را خلاف واقعیت عنوان کند:
 1. بار اول، اخطار کتبی و کسر یک بیستم از امتیازات.
 2. بار دوم، 3 روز اخراج موقت و کسر یک دهم از امتیازات.
 3. بار سوم، اخراج همیشگی از اپلیکیشن و سایت و از دست دادن تمامی امتیازات.

نکته 1 : منظور از دفعه اول، دوم و سوم، یک نقد و بررسی است و اگر از یک‌ کاربر در یک‌ مرحله چندین نقد و بررسی خلاف واقعیت یافت شود معادل گزینه ۳ رفتار‌ خواهد شد.

نکته 2 : تاریخ مراجعه از این نظر دارای اهمیت است که در متن بالا اشاره کرده ایم که نقد و بررسی های قدیمی را نباید وارد کنید اما کاربر برای اخذ امتیاز تاریخ غیر واقعی را مطرح میکند.