رستوران

دیزی تیمچه اکبریان ( عودلاجان )

Dizi Timche Akbarian (Odlajan)

پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع کاربری

رستوران

سبک آشپزی

رستوران ایرانی
رستوران سنتی

نوع رژیم غذایی

غذای حلال

نوع وعده های غذایی

ناهار

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • parisa mohammadi
  نقدها:
  گزارش
  ديزي تيمچه اكبريان
  این رستوران توسط کاربر پیشنهاد شده

  جديدا سر نزدم
  ولي اون تايم كه رفته بودم خيلي جا داشت واسه پيشرفت
  خيلي قهوه خونه اي طور بود كيفيتم متوسط رو به پايين بود
  انشالله تا الان پيشرفت كرده باشن
  من صرفا به خاطر جنبه تاريخي فضاي رستوران رفتم

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  صرف دیزی در اولین بانک ایران!
  این رستوران توسط کاربر پیشنهاد شده

  تیمچه اکبریان در میانه بازارچه عودلاجان قرار دارد. قدمت بنا به دوره قاجار میرسد که ابتدا صرافی بوده است و سپس به اولین بانک ایران تبدیل شده است.
  فضای داخلی در دو طبقه است که دورتادور آن حجره هایی قرار دارد. فضا دلنشین و زیباس و حوضی در وسط بنا قرار دارد که بر لطافت محیط افزوده است.
  در این محل تنها دیزی و همچنین سرویس چای و قلیان ارائه میشود. دیزی به همراه نان سنگک و سبزی است که کیفیت خوبی داشت اما ترشی کنار غذا خیلی خوب نبود.
  قیمت غذا 23 هزارتومان است که با توجه به فضا و کیفیت مناسب است.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  دیزی تیمچه اکبریان
  این رستوران توسط کاربر پیشنهاد شده

  توو بازار تایلو اولین بانک ایران و تیمچه اکبریان رو دیدیم و برای دیدن بنای تاریخی رفتیم کوچه عودلاجان.وقتی به بانک رسیدیم دیدیم به عنوان دیزی سرا ازش استفاده میشه و یه پیر مرد خوش برخورد هم اونجا بود که غذا رو سرو میکرد.داخل دیزی سرا چند تا حجره های بود که کوچیکه و نهایت ۴نفر جا بشن .طبقه بالا البته اتاق بزرگ بود واسه جمعیت بیشتر.دیزی خوبی بود و حجره ها اکثرا پر بود.قیمت هم ۲۳یا۲۴تومن بود.یه عکس هم از تابلو معرفی این بنا گذاشتم که میتونید بخونید.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رامین عبدی
  نقدها:
  گزارش
  دیزی در اولین بانک ایران(تیمچه اکبریان)
  این رستوران توسط کاربر پیشنهاد شده

  روزی از مقابل بازارچه عودلاجان که در خیابان پانزده خرداد شرقی مابین خیابان پامنار و خیابان مصطفی خمینی قرار دارد گذر می کردم.چشمم به تابلویی با نام اولین بانک در ایران( تیمچه اکبریان) خورد.کنجکاوانه به دنبال پیدا کردن این مکان وارد بازارچه سنتی عودلاجان شدم و حدود 100 متر جلوتر و در انتهای طاق بازارچه به تیمچه اکبریان که به تیمچه یهودیان هم معروف است رسیدم.حالا چرا یهودیان و چرا اینجا اولین بانک ایران است و چه ربطی به دیزی دارد.این بنای زیبای قدیمی در دومین سال حکومت آقا محمد خان قاجار ساخته شد و به صنف صراف و زرگر که بیشترشان یهودیان ایرانی بودند اختصاص یافت.در دومین سال حکومت فتحعلی شاه قاجار نیز به عنوان اولین بانک ایران فعالیتش را ادامه داد.این بنای 226 ساله از چند سال پیش تغییر کاربری داده است و امروزه به رستوران طهران قدیم تبدیل گشته است.تنها غذایی که در این رستوران سرو می شود دیزی است.دیزی های این رستوران قیمت مناسبی در حدود بیست و سه هزار تومان دارند و کیفیت آن نیز نسبت به قیمت راضی کننده است.در ضمن فضای دلربای این بنا با حوضی که پر از ماهی های قرمز است و حجره های کوچک و بزرگ بسیار دنج و آرام و لذت بخش است.این حجره های کوچک و بزرگ که در طبقه همکف و طبقه روی آن قرار دارند,با تخت های چوبی و پشتی ها,فضایی خوب و اختصاصی را برای مشتریان فراهم کرده و با آرامش می توان از دیزی خوردن لذت برد.همچنین دو حجره بزرگ با ظرفیت حدودا 20 نفر با میز و صندلی در طبقه بالا قرار دارد.همچنین می توان بعد از صرف غذا از سرویس چای و قلیان نیز در این مجموعه استفاده کرد.برخورد پرسنل شاید به مانند رستوران های باکلاس به نظر نیاید و معمولی باشد.همچنین تمیزی محیط نیز در حد مطلوب است.انقدر فضای این بنا دنج و آرام است که مطمئنا چیزی بد به نظر نخواهد رسید.این رستوران حق سرویس و مالیات بر ارزش افزوده ندارد.دارای کارتخوان می باشد.اینترنت وای فای ندارد.در ضمن این بنا ثبت آثار ملی نیز می باشد.

  آدرس:تهران_پانزده خرداد شرقی_بازارچه سنتی عودلاجان_تیمچه اکبریان

  #تایسیز #رستوران_سنتی #دیزی #شکم گردی #غذا #تهران #ایران #رستوران

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • نوا جمشیدی
  نقدها:
  گزارش
  تیمچه اکبریان، دیزی سرای معروف عودلاجان
  این رستوران توسط کاربر پیشنهاد شده

  برای رفتن یه تیمچه ی اکبریان سراغ محله ی عولاجان و سپس بازار سرپوشیده ی عودلاجان را بگیرید. قدمت بنای این رستورانِ فعلی، مربوط به دوره ی قاجار می باشد.
  تیمچه اکبریان در دو طبقه ساخته شده و در هر طبقه تعدادی اتاق یا حجره با تخت در نظر گرفته شده است. ظرفیت حجره ها از دو تا نهایتا پنج نفر می باشد و در طبقه ی بالا دو حجره ی بزرگتر برای جمعیت های بیشتر (حدودا بیست نفر) در نظر گرفته شده است. در حال حاضر تنها، دیزی سرو می شود و طبق گفته ی مسئول آنجا به زودی صبحانه و سایر غذاها به منو اضافه می شود. برخورد پرسنل نسبتا خوب و خدمات و سرویس دهی تقریبا متوسط می باشد. سرویسی که همراه با دیزی ارائه می شود سبزی خوردن و پیاز است و ترشی به صورت جداگانه محاسبه می شود. از ویژگی های منفی این دیزی سرا ترشی هایی است که اصلا کیفیت خوبی نداشت و به نظرم باید ترشی خانگی سرو شود. آبگوشت هم کمی رقیق بود و از نظر من جا افتاده نبود. ضمنا قلیان و چایی هم موجود است. از ویژگی های مثبت تیمچه اکبریان میتوان به بنای بسیار زیبا و دلنشینِ آن و نیز محله ای که در آن واقع شده است اشاره کرد. به طور کل به یکبار تجربه کردن می ارزد. قیمت سرویس دیزی با دوغ یا نوشابه ۲۲۵۰۰ می باشد.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه: