Close
جزیره بیوک ادا
Tina Azimi
نقدها:
گزارش
ارزش وقت زیاد گذاشتن را ندارد.

ما برای رفتن به جزیره بیوک آدا، از اسکله امین اونو سوار کشتی شدیم. تقریبا هر نیم ساعت کشتی هایی هست که به آن سمت برود وقیمت 7 لیر بود که می شد با استانبول کارت هم پرداخت کرد.سرعت حرکت کشتی ها بی نهایت آهسته بود و حدود یک ساعت و نیم طول کشید. ما شنیده بودیم کشتی های جدیدتر و تندروتری هم برای این مسیر هست ولی در اسکله امین اونو و همینطور در مسیر برگشت در بیوک آدا، همچین چیزی ندیدیم.

داخل کشتی به زور جایی برای نشستن پیدا شد. شاید آن روز استثنائا تا این حد شلوغ بوده. داخل جزیره هم می شد دوچرخه سواری کرد هم درشکه سواری. صف درشکه کیلومتری بود و احتمالا بیشتر از یک ساعت طول می کشید. برای قدم زدن چیز زیاد جذابی وجود نداشت. کوچه پس کوچه های باصفا و ویلاهایی که اکثرا خیلی قدیمی بودند و نمی دانم تماشای آن ها چه جذابیتی برای توریست ها داشت.

برای غذا خوردن به رستوران های لب ساحل رفتیم و وارد یکی از اولین رستوران ها که بزرگترینشان بود شدیم. یک نوع ماهی که خیلی تبلغیش را می کردند و محصول همان دریا بود سفارش دادیم که 150 لیر قیمت داشت (البته 2 یا 3 نفره بود) ولی زیاد جالب نبود. در خیابان اصلی جزیره اما بستنی قیفی های خوشمزه ای می فروختند که البته قیمت خیلی بالایی داشت.

برای مسیر برگشت، برای اینکه واقعا حوصله یک و نیم ساعت کشتی سواری با سرعت واقعا آهسته را نداشتیم برای اسکله بستانچی که به جزیره نزدیک تر بود بلیط خریدیم که در کمتر از نیم ساعت رسیدیم. البته از آنجا هم تا قسمت اروپایی بیشتر از یک ساعت ترافیک بود و یکی از گزینه ها در صورتی که فرصت داشته باشید گشتن در قسمت آسیایی و کادیکوی و بغداد است.
در کل دیدن جزیره بیوک آدا به نظرمن ارزش این همه وقت گذاشتن را نداشت و دیدنی های خود استانبول خیلی بیشتر از این جزیره است به خصوص برای کسانی که مدت سفرشان کوتاه و در حد 3-4 روز است.

نوع سفر:
تاریخ سفر: