Close
پارک جنگلی آبشار چلندر
زینب مهرآبادی
نقدها:
گزارش
آبشار چلندر
توصیه شده توسط کاربر

آبشار چلندر در فاصله تقریبی 20 کیلومتری نوشهر در روستای چلندر قرار دارد. ما مسیر به سمت آبشار را با اپلیکیشن ویز رفتیم.
دوربرگردان جاده را به سمت روستا که برویم, کمی جلوتر تابلو روستا و آبشار چلندر مشخص است. وارد خیابانی با نام آبشار شده. پس از گذشتن از امامزاده نوح (ع) و آرامگاه روستا به تابلو کوچه آبشار 6 و پارک جنگلی آبشار چلندر می رسیم که ماشین هایی در آنجا پارک شده اند. در اینجا یک سرویس بهداشتی قرار دارد و از پایین ترین نقطه جنگل, جوی آب جریان دارد و صدای آب روح نواز است. اینجا نقطه شروع به سمت آبشار است.
مسیر آبشار تا میانه راه مسیری مشخص است که ابتدای آن در کنار جوی آب شروع می شود و مسیر تقریبا همواری است. البته در بعضی جاها باید با دقت بیشتر جلو رفت تا لیز نخوریم.
کمی که مسیر را بالا برویم به تپه مانندی می رسیم که حکم بام روستا را دارد و منظره روستاهای اطراف و دریا مشخص است. کم کم مسیر را باید در در دل جنگل ادامه داد.
از میانه مسیر باید از روی صخره ها, سنگ ها و بعضی جاها از بستر رودخانه عبور کرد. سنگ ها و صخره های مسیر, آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی را بوجود آورده. هر چه جلوتر برویم مسیر سخت تر و طبیعت بکر زیباتری پیش رویمان است. تقریبا یک ربع دیگه باقی مانده بود تا به نقطه پایان و اوج جنگل برسیم که به دلیل رعایت حال همراهان و تاریک نشدن هوا از ادامه مسیر سخت تری که باید صخره نوردی می کردیم خودداری کردیم.
جنگل نوردی, رودخانه نوردی و صخره نوردی برای دیدن آبشارهای کوچک و بزرگ چلندر تجربه فراموش نشدنی ای بود.
بازدید از آبشار ورودیه پارکینگ ندارد. پیمایش این مسیر تا میانه راه برای عموم آسان است اما ادامه آن که نیاز به صخره نوردی دارد برای کودکان زیر 10 سال و افراد مسن مناسب نیست. بهتره وسیله ای با خود همراه نبریم. مسیر از ابتدا تا میانه مسیر کاملا مشخصه و از میانه تا انتها را باید در بستر رودخانه ادامه داد و در همین مسیر رودخانه برگشت. (بعضی ها می گفتند به این مسیر ناآشنا باشی در جنگل گم می شوی که البته ما در مسیر روخانه در حرکت بودیم و شکر خدا به سلامت و با خاطره ای خوش. رفتیم و برگشتیم.)

نوع سفر:
تاریخ سفر: