Close
لارا
Mahsa Ghn
نقدها:
گزارش
تعطیلات تابستان در شهر زیبای لارا
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

سلام . من و همسرم و دختر یک سالمون برای تعطیلات شهریور ۹۸ تصمیم به سفر داشتیم که با توجه به بودجه و همینطور بچه ی کوچیک آنتالیا را انتخاب کردیم. بین مناطق مختلف آنتالیا ( کمر، سیده،بلک، لارا، آلانیا) هم تصمیم گرفتیم لارا را انتخاب کنیم که نزدیک ترین منطقه به فرودگاه آنتالیا بود. از دوستان زیادی شنیده بودم که چون بچه ی کوچیک همراهمون هست با پرواز ترک برید که فرودگاه اسپارتا نرید چون خیلی معطلی داره و دوباره چند ساعت تا هتل راه است. خوب برنامه ی سفر ما وان و آنتالیا شد بنابر این از وان با پرواز سان اکسپرس ( که توصیه نمیکنم) به آنتالیا رفتیم. فرودگاه اصلی آنتالیا فرودگاهی در حد فرودگاه امام خودمون هست . وقتی از فرودگاه خارج میشید تاکسی متر ها اونجا هستند. شما اسم هتل رو میگید و در آیینه ی ماشین هزینه ی هر کیلومتر رو خودتون میبینید. البته اتوبوس هم هست اما ما به خاطر وسایل زیاد تاکسی رو ترجیح دادیم. فاصله ی فرودگاه تا هتل ما هزینه ما ۷۰ لیر شد.(لیر ۲۰۰۰ تومان) . از تاکسی که شهر را نگاه میکردم خیلی برام با شهرای شمال فرقی نداشت البته ما از وان میومدیم و نسبت به وان بسیار زیباتر و تمیز تر بود اما به زیبایی استانبول نبود. من حتی فکر میکنم که به زیبایی رامسر خودمون هم نمیرسه . اما شهر خیلی آرومی هست ترافیک هم نبود و خیلی راحت به هتل رسیدیم.
مراکز خرید و جاهای دیدنی زیادی هست که میتونید برید و خوبی لارا اینه که با اتوبوس و هزینه کم راحت خودتون همه جا میتونید برید. ما خیلی حوصله ی خارج از هتل را نداشتیم و فقط محله ی کاله ایجی و مرکز خرید دیپو اوت لت را انتخاب کردیم.
از هتل با ۵ دقیقه پیاده روی به ایستگاه اتوبوس رسیدیم . از همانجا یک آنتالیا کارت به مبلغ ۲۰ لیر خریدیم که ۵ لیر آن بابت هزینه کارت بود. ما با خط kl08 به مرکز شهر رفتیم . هزینه هر دومون با آنتالیا کارت حدود ۷ لیر شد.
منطقه ی کاله ایجی خیلی قشنگه. یه محله ی کوچیک که ورودی آن با یه طاق و ستون های سنگی باستانی شروع میشه ( عکس شماره ۱)
محله سنگفرش با کوچه های باریک تو‌در تو که توش مغازه و هتل و کافه و رستوران و این چیزاست. توریستهای زیادی هم اونجا پیاده روی میکنن. ما شانسی یکی از کوچه ها رو‌رفتیم که با یه نیم ساعت پیاده روی رسیدیم به یه پارک زیبا رو به دریای زیبای مدیترانه . (عکس شماره ۲)
از کاله ایجی تصمیم گرفتیم بریم به اوت لت که نزدیک فرودگاه بود از ایستگاه تراموای ismat pasa توی همون مرکز شهر سوار شدیم و ایستگاه sinan پیاده شدیم . حمل و نقل در آنتالیا خیلی راحت و ارزونه و نیازی به گرفتن تاکسی نیست . برای ما با کالسکه هیچ مشکلی نبود همه جا مسیر داشت حتی پل عابر هم بجز پله برقی آسانسورهم داشت البته اینجا برای تراموا بود نمیدونم همه جا همینطوری هست یا نه. هزینه بلیط هم با آنتالیا کارت هر جا که برید همون حدود ۳/۵ لیر برای هرنفر هست.
اوت لت خیلی بزرگ و همه ی برند ها را داشت اما خیلی ارزون نبود اگه بخوام با وان مقایسه کنم ال سی واکیکی یکم ارزونتر بود و من به این نتیجه رسیدم ما ایرانی ها السی و کتون راحتر میتونیم خرید کنیم . ما از هتل با خودمون خوراکی و آب معدنی برده بودیم واسه همین قیمت خوراکی ها رو نمیدونم اما یه بستنی قیفی اونجا خریدیم که زیادم جالب نبود ۱۰ لیر که به نظرم نمی ارزید. البته خوب ۱۰ لیر چیزی نیست برای اونا اما وقتی فکر میکنی این یه ذره بستنی شده ۲۰۰۰۰ تومن میفهمی که نمی ارزه. کلا ما ایرانی ها وقتی میریم خارج از کشور بهتره قیمت ها رو به پول خودمون تبدیل نکنیم چون همه چیز برامون گرون میشه.
راه برگشت هم که اول با تراموا تا مرکز شهر بعد با همون اتوبوس به سمت لارا. ما عکس ایستگاه اتوبوس رو گرفته بودیم و میدونستیم باید چه ایستگاهی پیاده شیم . (عکس شماره ۳)
حدود یک ساعت با حمل و نقل عمومی طول کشید اما با تاکسی یه ربع طول میکشه اما ۶۰ یا ۷۰ لیر هزینه داره که رفت و برگشت میشه ۱۴۰ لیر اما ما کلا ۲۸ لیر و ۵ لیر هم هزینه آنتالیا کارت دادیم .
ما بقیه ی وقتمون رو بخاطر بچه توی هتل گذروندیم و نمیتونم بیشتر از این درباره ی شهر بنویسم . اما در کل شهر تمیز با امکانات کافی خوش آب و هوا و آروم هست. برخورد زیادی هم با مردمش داشتیم بخاطر آدرس پرسیدن که خیلی خوب و محترمانه بود . من کمر و بلک نرفتم اما اگه بخوام باز به آنتالیا سفر کنم باز هم بخاطر دسترسی خوبش به مرکز شهر لارا را انتخاب میکنم و اینبار بجای اوت لت مراکز خرید نزدیک به هتل را انتخاب میکنم.

مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر: