Close
غار قوری قلا (قوری قلعه)
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
غار قوری قلا (قوری قلعه)
توصیه شده توسط کاربر

یکی دیگر از شگفتی های طبیعی دنیا در کشور عزیزمان ایران قرار دارد، #غار_قوری_قلعه ( #قوری_قلا ) که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین غارهای دنیا محسوب میشود در استان #کرمانشاه و در مسیر کرمانشاه به #روانسر و در روستایی با نام قوری قلا جای گرفته است.
این غار را به جرات میتوان از زیباترین غارهای دنیا دانست ، ب قدری زیباست که انگار طبیعت اکثر هنرش را در این جا به نمایش گذاشته است.
در زمان ورود به غار باید هزینه کمی بابت ورود به غار پرداخت کنید و سپس وارد غار شوید که متاسفانه اصلا به آن رسیدگی نشده و نمیشود، درفضای داخلی غار در برخی نقاط شما حتی زباله هایی را مشاهده میکنید که بسیار آزار دهنده و وجهه بدی دارد و در نقاطی دیگر قندیل های شکسته و خراش هایی را بر روی دیوارها جهت نوشتن یادگاری ( از انسان های کم خرد روزگار ) مشاهده میکنید که جای بسی اندوه و تاسف دارد.
هوای داخلی غار بسیار متعادل و خوب است به گونه ای که مسئولین میگویند تمام طول سال دمایی ثابت و بدون تغییر دارد، تندیس ها و اشکال بسیار حیرت انگیزی در اثر فرسایش آب درون غار و بر روی سقف ها به صورت قندیل مشاهده میکنید که واقعا حیرت انگیز و ناباورانه است.
در بیرون محوطه هم افراد محلی مشغول فروش و عرضه محصولات منطقه و خوراکی ها و غذاهای محلی میباشند.

نوع سفر:
تاریخ سفر: