Close
تپه هگمتانه
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
تپه هگمتانه
توصیه شده توسط کاربر

#تپه_هگمتانه از جاذبه های باستانی بجا مانده از دوران مادها در #شهر_همدان می باشد که تاریخ بسیار قدیمی و کهنی را در دل خود جای داده است. و این سایت باستانی در خیابان اکباتان همدان میباشد.
شهر هگمتانه در دوران مادها پایتخت امپراتوری ماد بوده است و اولین پایتخت ایران نیز بوده است.
وقتی وارد محوطه باستانی هگمتانه میشوید دشت وسیعی را میبینید که در گوشه ای از آن سایتی با سقف ها و دیرک های فلزی بنا شده که در زیر آن شهر باستانی هگمتانه خفته است و مسیرهایی را برای بازدید در نظر گرفته اند که باید از آن مسیرها فقط عبور کنید تا بازدید را انجام دهید.
توضیحاتی هم در کنار هر مسیر قرار داده شده که آن را برای بازدیدکنندگان به توضیح رسانده اند.
دیوارها و برج های خشتی و گلی شهر پر رونق و با عظمت هگمتانه همچنان بعد از گذر هزاران سال پابرجا بود و ابهتش را به همگان نمایان ساخته بود.
ظرف ها و سکه ها و لوح ها ی قدیمی بجا مانده از آن عصر هم در این منطقه پیدا شده که برخی در اینجا(موزه هگمتانه) و برخی هم در موزه ملی ایران و برخی هم در کشوهای دیگر به نمایش گذاشته شده اند.
جاذبه های دیگری هم در محوطه باستانی هگمتانه قرار دارد همانند ( موزه هگمتانه، کلیسای گریگوری استپانوس و کلیسای انجلی ) که قابل بازدید میباشند.
ساعات بازدید از این سایت همه روزه از ساعت 9 صبح لغایت 17 عصر میباشد و مبلغ بلیط ورودی آن نیز 2.000 تومان در ازای هر نفر میباشد.

نوع سفر:
تاریخ سفر: