Close
بندر لافت
بهزاد حصاریها
نقدها:
گزارش
بندر و شهر لافت
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

بندر لافت شمالی ترین منطقه جزیره قشم و نزدیکنرین نقطه جزیره قشم به بندر عباس هستش و از قدمت زیادی هم برخورداره. شهر لافت در گذشته به مدت زیادی مرکز جزیره قشم محسوب میشده و حتی نام جزیره هم زمانی لافت بوده و دریانوردان محلی از این بندر با لنج های بادبانی خود به هند و کشورهای آفریقائی رفت و آمد و با اونها تجارت میکردن. لافت همچنین به خاطر بادگیر های زیبای خانه هاش از شهرت زیادی برخورداره.
شما اگر در حاشیه شهر لافت و در نزدیکی بندر اون از ماشین پیاده بشید و از تپه کنار مسجد و آب انبار اون صعود کنید، در بالای تپه، تقریبا تمام بندر و شهر لافت و همینطور بادگیرهای زیبای اون زیر پای شما هستن و میتونید دید بسیار وسیع و زیبائی روی شهر و دریا داشته باشید.
ضمنا اگه یادتون باشه، در قسمت های آخر فصل دوم سریال پایتخت، نقی و خانواده اش گنبد و گلدسته های مسجد رو که با لنج از بندر عباس آورده بودن، در بندر لافت تخلیه و در بالای مسجد جدیدی در اونجا نصب کردن. البته از قرار معلوم، گنبد و گلدسته ها رو صرفا در سریال و به خاطر نمای زیبائی که بندر لافت داره در اونجا نصب کردن، اما بعد از ساخت سریال اونو منتقل کردن به جای اصلی خودش که محل دیگری خارج از لافت هستش.
اکثر اهالی قشم از اهل تسنن هستن و مساجد اونا رو با یک گلدسته در همه جای قشم میتونید مشاهده کنید، اما یک اقلیت شیعه هم در این جزیره زندگی میکنن و تعدادی از مساجد شیعیان هم در این جزیره وجود داره که گنبد و گلدسته های فوق برای یکی از همین مساجد ساخته شده بود.

مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
نوع سفر:
تاریخ سفر: