Close
فاماگوستا
amir.dr
نقدها:
گزارش
شهر ارواح
(راضی)

فاماگوستا، بندر اصلی و عمیق‌ترین بندر قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین قبرس) است. در قرون وسطی بازرگانان جاده‌ی ابریشم کالاهای خود را از طریق فاماگوستا به اروپای غربی منتقل می‌کردند. ماسه‌های روشن و دریای فیروزه‌ای، سواحل این منطقه را به زیباترین سواحل دریای مدیترانه تبدیل کرده ‌است.
در مرکز شهر مسجد لاله مصطفی پاشا که در ابتدا با نام کلیسای جامع سنت نیکلاس شناخته می‌شد قرار دارد که بزرگترین ساختمان قرون وسطایی در فاماگوستا است و بین سال‌های 1400-1298 ساخته شده ‌است. این کلیسای جامع پس از آن که امپراطوری عثمانی در سال 1571 فاماگوستا را تصرف کرد، به مسجد تبدیل شد و تا امروز بصورت مسجد باقی مانده است.
بخش جنوبی شهر (ورشا) که تا قبل از سال 1974 ، منطقه توریستی مدرن این شهر و یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در جهان بود، متروکه شده و به روی عموم بسته شده‌است و توسط ارتش ترکیه کنترل می‌شود. ساختمان‌های سابقاً بزرگ و مجلل این بخش پوسیده شده‌اند و در بعضی موارد محتویات آنها طی سال‌ها مورد غارت قرار گرفته‌اند. به‌‌علت سال‌ها خالی از سکنه و رفت‌وآمد بودن این‌ بخش از شهر، برخی از خیابان‌های آن از گیاهان خودرو پوشیده شده‌است و این محله به طور کلی به عنوان شهر ارواح توصیف می‌شود. در هتل پالم‌بیچ می‌توانید منطقه‌ی اکنون ویران‌شده را از ساحل مشاهده کنید، اما مراقب باشید که از آن عکس نگیرید یا به منطقه حصارکشی نزدیک نشوید.
از آنجا که قبرس شمالی تحت کنترل ترکیه میباشد و کمتر کشوری در جهان آن را به رسمیت میشناسد، تنها راه رفتن به آن از طریق ترکیه است. بطور مثال شما میتوانید از طریق استانبول یا آنکارا با هواپیما به قبرس شمالی سفر کنید. همچنین واحد پول قبرس شمالی همان لیر ترکیه است.
بهترین زمان سفر: از اردیبهشت تا شهریور
بهترین غذاها: تاوک دلما (دلمه مرغ)
بهترین روش حمل‌و‌نقل: اتوبوس و تاکسی (از آنجا که فاماگوستا شهر کوچکی‌است، شما به‌راحتی می‌توانید پیاده تمامی نقاط شهر را طی کنید و هر زمان که خواستید از تاکسی استفاده کنید.)

مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • amir.dr

    فاماگوستا، بندر اصلی و عمیق‌ترین بندر قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین قبرس) است. در قرون وسطی بازرگانان جاده‌ی ابریشم کالاهای خود...