Close
نیکوزیا
amir.dr
نقدها:
گزارش
پایتخت دو نیمه
(جدی و بی احساس)

لفکوشا (نیکوزیای شمالی) پایتخت بخش ترک‌نشین قبرس است. این بخشِ شمالیِ شهرِ تقسیم شده نیکوزیا تقریباً نیمی از شهر قدیمی را در خود جای داده است. در لفکوشا، ترک‌ها و یونانی ها شهری با دیوار مشترک دارند که توسط خط سبز به دو قسمت تقسیم شده است. خط سبز در واقع مرز بین قبرس شمالی و جنوبی است که پایتخت این جزیره را به دو قسمت تقسیم می‌کند. در طول تاریخ مکان‌های تقسیم شده بسیاری وجود داشته، اما نیکوزیا تنها پایتخت جهان است که بصورت تقسیم شده باقی مانده است. اگرچه در بخش‌هایی از شهر هنوز جای گلوله‌های جنگ سال 1974 بر روی ساختمان‌ها دیده می‌شود، با این‌حال لفکوشا شهری است آرام با میراث فرهنگی غنی که مرکز اقتصادی، سیاسی و فرهنگی قبرس شمالی است و مغازه‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید زیادی دارد.
میدان آتاتورک، در حاشیه شمالی شهر، میدان اصلی شهر است. در وسط میدان ستون ونیزی ایستاده است که توسط ونیزی‌ها در سال 1550 از شهر باستانی سالامیس آورده شده است. نشان‌های شش خانواده نجیب ایتالیایی هنوز در انتهای ستون باقی مانده است‌، هرچند مجسمه شیرِ روی آن با یک توپ مسی جایگزین شده است.
خیابان دربویو و مهمت عفیف شلوغ‌ترین مکان شهر با تعداد زیادی رستوران و مغازه بوده و تا اواخر شب مملو از جمعیت هستند.
از آنجا که قبرس شمالی تحت کنترل ترکیه می‌باشد و کمتر کشوری در جهان آن را به رسمیت می‌شناسد، تنها راه رفتن به آن از طریق ترکیه است. به‌طور مثال شما می‌توانید از طریق استانبول یا آنکارا با هواپیما به قبرس شمالی سفر کنید. همچنین واحد پول قبرس شمالی همان لیر ترکیه است.
بهترین زمان سفر: از اردیبهشت تا شهریور
بهترین غذاها: غذاهای ترکی و انواع کبابها
بهترین روش حمل و نقل: تاکسی (از آنجا که لفکوشا شهر کوچکی است، شما به راحتی می‌توانید پیاده بیشتر نقاط شهر را طی کنید و هر زمان خواستید از تاکسی استفاده کنید.)

مناسب برای
  • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • amir.dr

    لفکوشا (نیکوزیای شمالی) پایتخت بخش ترک‌نشین قبرس است. این بخشِ شمالیِ شهرِ تقسیم شده نیکوزیا تقریباً نیمی از شهر قدیمی...