Close
کاخ سبز
امید خدایاری
نقدها:
گزارش
کاخ سبز مجموعه سعدآباد
توصیه شده توسط کاربر

به نظرم کاخ موزه سبز  جزو دو تا کاخ زیبای مجموعه سعدآباده که در شمال غربی مجموعه و در کنار موزه برادران امیدوار قرار داره.

این کاخ در زمان رضا شاه، کاخ سنگی، در زمان محمدرضا شاه کاخ شهوند و الان کاخ سبز نامیده میشه (علت سبز نامیدن کاخ استفاده از سنگ‌های سبزیه که از معادن خمسه زنجان در نمای کاخ استفاده شده است). بنای اولیه این کاخ متعلق به یکی از زمین داران قاجار بوده که توسط رضاخان قبل از رسیدن به حکومت خریداری میشه و بدون اینکه ساختمان قبلی خراب بشه کاخ اولیه بر روی آن ساخته میشه، پس از آن در زمان محمدرضا شاه زیرزمین کاخ به منظور پذیرایی از مهمانان خارجی به بخش اولیه افزوده میشه که شامل اتاق پذیرایی دو اتاق خواب و اتاق غذاخوری بوده.

در نمای داخلی کاخ از آیینه‌کاری، گچ‌بری، حجاری، تذهیب، خاتم‌کاری های زیبایی استفاده شده است. علاوه بر طراحی داخلی زیبای این بنا ،وسایلی که از کشورهای اروپایی خریداری شده همچون چلچراغ‌ها، مجسمه‌ها، تابلوهای نقاشی، ، ساعت، شعمدان و گلدان‌های برنزی و اشیای کریستالی بینظیر و دیدنی رو میتونید ببینید.

تقریبا هر موقع برای دیدن این کاخ مراجعه کنید صفی در جلوی آن برای بازدید وجود داره، دلیل اصلیشم اینه که تک به تک یا چند نفر به چند نفر افراد را برای بازدید داخل بنا میفرستن.

با توجه به اینکه مسیر دسترسی به این کاخ دارای شیب می‌باشد برای اونایی که به پیاده روی عادت ندارند بهتره از ون هایی استفاده کنند که هر چند وقت یکبار از کنار درهای اصلی به این موزه میان، البته پیشنهاد من پیاده روی در فضای مجموعه اس.

ضمنا بهای بلیط بازدید از این موزه در شهریور سال 99 برای هر نفر 5 هزار تومان بود.

نوع سفر:
تاریخ سفر: