Close
غار نمکی گرمسار
amirkamranfar
نقدها:
گزارش
غار نمکی گرمسار
توصیه شده توسط کاربر

این غار در واقع یک معدن نمک است که برای استخراج نمک حفاری شده و بصورت غار درآمده است.
هنگامی که وارد غار نمکی گرمسار می‌شوید، اولین چیزی که ممکن است توجهتان را به خود جلب کند، دیواره‌های تیره و طوسی رنگ آن است. هر چه در غار جلوتر بروید، متوجه می‌شوید، غار روشن‌تر و براق‌تر می‌شود. اگر به دیواره‌هایی برخورد کردید که براق و روشن‌تر از بقیه بودند، باید بدانید آنها زمان حفرشان بسیار نزدیک‌تر از بقیه بوده‌ است. یعنی به تازگی حفر شده‌اند و زیبایی خودشان را حفظ کرده‌اند.
از جذاب‌ترین دیدنی‌های این غار، دیواره‌های نمک آن است. در واقع در جای‌جای این غار با دیواره‌هایی از نمک رو به رو می‌شوید که کریستال‌های نمک به آن آویزان است و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کرده‌ است.
جالب است بدانید هوای این غار بدلیل عبور از دورن لایه های نمک بسیار سالم و عاری از هر گونه آلودگی بوده و به تازگی برای بیماری های آلرژی تنفسی و پوستی بصورت درمانی استفاده می شود. در غار نمکی حتی در اوج گرمای تابستان می توانید خنکای ملایم باد را در زیر پوست خود حس کنید.
سطح غار اصلی پر از آب است که یک حوضچه ایجاد کرده که ارتفاع زیادی هم ندارد و می توان برای آب تنی از ان استفاده کرد. آب تنی در این غار می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد.

نوع سفر:
تاریخ سفر: