Close
آبشار نیاسر
amirkamranfar
نقدها:
گزارش
آبشار نیاسر
توصیه شده توسط کاربر

آبشار طبیعی سرسبز و منحصربه‌فرد نیاسر با ارتفاع 25 متر در شهر نیاسر قرار دارد؛ آبشاری که در اکثر روزهای سال به‌ویژه بهار و اواخر زمستان پر آب است و از گردشگران میزبانی می‌کند. سرچشمه این آبشار از چشمه‌ای موسوم به چشمه تالار (اسکندریه) است که در بالای آبشار و در کنار چهار طاقی نیاسر قرار دارد. جنس آبشار نیز از نوع آبشارهای رسوبی محسوب می‌شود که طی سال‌ها به‌خاطر انحلال سنگ آهک تشکیل شده است. در مسیر آب این آبشار در گذشته 13 آسیاب آبی وجود داشته که هم‌اکنون یکی از آسیاب‌ها مرمت شده است که گردشگران از آن بازدید می‌کنند. پس از بازدید از جاذبه‌های نیاسر، محیط اطراف آبشار محلی مناسب برای استراحت مسافران به حساب می‌آید.
برای بازدید از آبشار نیاسر بهترین راه آن است که خودتان را به چهارتاقی نیاسر برسانید و سپس در مسیر آبشار پیاده‌روی کنید. پس از آن که از کنار یک درخت تنومند و قدیمی عبور کردید به یک استخر ماهی خواهید رسید، حال باید مسیرتان را از میان کوچه‌های تنگ و باریک و گاهاً کاهگلی ادامه دهید تا به یک محوطه باز برسید. در اینجا مغازه‌های کوچک و بزرگ عرقیجات و سوغات کاشان را خواهید دید. در ادامه مسیر آبشار، به فضای بزرگ و پارک مانندی خواهید رسید که غار رئیس در آنجا قرار دارد.
در ادامه مسیر سرویس بهداشتی، فضا برای نشستن و باغ رستوران وجود دارد که می تواند جوابگوی نیاز مسافران و بازدید کنندگان باشد.

نوع سفر:
تاریخ سفر: