Close
دهکده جهانی
پوریا اقتداری
نقدها:
گزارش
دهکده جهانی، میراث ماندگار کشورها
توصیه شده توسط کاربر

معرفی

دهکده جهانی (Global Village) دبی بزرگترین مکانیست که نماد کشورها در اون حاضر هستند و هر ساله بیش از 5 میلیون بازدید کننده دارد.

این دهکده از سال 1996 کار خود را آغاز کرده اما در ابتدا مکان آن در منطقه خور دبی بوده اما هم اکنون دهکده جهانی در اتوبان شیخ محمد بن زاید واقع شده که هر ساله تنها از ماه نوامبر تا آپریل امکان بازدید دارد.

دهکده جهانی از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 4:00 عصر تا 12:00 شب در پنجشنبه و جمعه ها و روزهای تعطیل تا ساعت 1 شب باز می باشد.

در این دهکده نمایندگان بیش از 70 کشور جهان از جمله ایران در 30 سالن و حدود 120 غرفه و 20 رستوران و کافه حضور دارند و در آن محصولات خود را ارائه می کنند.

تجربیات شخصی:

در کنار درب ورودی این مجموعه اتاق امانات قرار داره که با هزینه ۱۵ درهم به شما کمد جهت قرار دادن وسایل و کیف به شما میدند. چون مسیر زیادی رو باید پیاده طی کنید قطعا خسته خواهید شد برای همین پیشنهاد میکنم سبک به این مجموعه بیاید. ساختمانهای هر کشور چسبیده بهم ساخته شده و اگر بخواید تمام اونها رو به دقت بگردید باید یک روز کامل زمان بزارید. در بیرون هر ساختمان به شکل نماد اون کشور طراحی شده و در درون ساختمان غرفه های زیادی از فروش خوراکی گرفته تا صنایع دستی وجود داشت. متاسفانه به نظر من بیشتر اینجا تبدیل به مکانی برای تجارت شده بود تا معرفی سنت هر کشور مخصوصا در غرفه ایران که هموطنان پفک میفروختند! در مجموع اینجا ارزش بازدید رو داره.

نوع سفر:
تاریخ سفر: