Close
مسجد جامع مرکزی شیخ زائد
مجید میرزادی
نقدها:
گزارش
مسجد سفید
توصیه شده توسط کاربر

مسجد بزرگ شیخ زاید در حاشیه بزرگراه و در ورودی شهر ابوظبی قرار دارد اما برای بازدید و وارد شدن به آن باید از ورودی مخصوصی عبور کنید و اگر مثل ما با تاکسی به آنجا می روید در پارکینگ از تاکسی پیاده شوید . همان طور که در سایت مسجد توضیح داده شده ، بهترین زمان برای بازدید از این مسجد بعد از ظهر و قبل از غروب آفتاب است . در این زمان از آن گرمای طاقت فرسای امارات خبری نیست و هوا بسیار خوب و نسیم ملایم همیشگی که می وزد به عالی شدن شرایط کمک بسیاری می کند .
جلوی ورودی وسایل را مثل فرودگاه باید از داخل دستگاه مخصوصی عبور دهید و خودتان هم از گیت بازرسی بدنی بگذرید . خانمها باید حجاب کامل داشته باشند و آقایان هم اگر لباس کوتاه و یا شلوارک داشته باشند باید لباس مخصوص عربی و بلندی را بپوشند . همچنین می توانید وسایل اضافی مثل کوله و ... را به قسمت امانات تحویل دهید .
این مسجد بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی سومین مسجد بزرگ دنیاست و با نمای یک دست سفید ، چشم هر بیننده ای را مجذوب خودش می کند . سنگهای کفِ مسجد ، بسیار بسیار تمیز و براق هستند و در عَجَب بودم که این سنگها در فضای آزاد چطور اینقدر تمیز و براق می مانند ؟! بدون اغراق بگویم ، ما تصویر خودمان را در سنگهای کف محوطه مسجد می دیدیم ؛ حیرت انگیز بود !اگر مثل ما عاشق عکاسی باشید بدانید و آگاه باشید که اینجا یک سوژه عالی را مفت و مجانی در اختیارتان گذاشته اند ...! همچنین در طول روز تورهای بازدید رایگان بصورت پیاده در مسجد برگزار می شود .
برای رفتن به ابوظبی از دبی می توانید با مترو به ایستگاه ابن بطوطه بروید و از آنجا با اتوبوسهای خط E101 که از ساعت ۰۵:۰۰ شروع به کار می کنند و هر نیم ساعت حرکت دارند استفاده کنید و پس از رسیدن به ابوظبی با تاکسی به مسجد شیخ زاید بروید ؛ و یا اینکه با تاکسی و مستقیم از دبی به این مسجد بروید که خوب هزینه بیشتری دارد . توجه داشته باشید که آخرین اتوبوس برگشت از ابوظبی در ساعت ۲۳:۰۰ می باشد . فاصله زمانی دبی تا ابوظبی با اتوبوس حدود 2 ساعت است . شما هر چه زودتر دبی را ترک کنید زمان بیشتری را در ابوظبی خواهید داشت . زمان لازم برای بازدید از این مسجد به علاقه شما بستگی دارد و حداقل از 2 ساعت تا 4-5 ساعت می توان برای آن در نظر گرفت ...
#جاذبه #جاذبه_شهر #امارات #دبی #ابوظبی #مسجد #مسجد_شیخ_زاید

نوع سفر:
تاریخ سفر: