Close
فراری ورد ابوظبی
مجید میرزادی
نقدها:
گزارش
شهر قرمز آتشین ابوظبی
توصیه شده توسط کاربر

دنیای فراری در ابوظبی قرار دارد . در این پارک ، رنگ قرمز آتشین بر همه چیز غالب است و به محض وارد شدن شما هم مثل ما با دهان باز به ماشینهای مسابقه ای و سوپر اسپورت های افسانه ای فراری که از در و دیوار مجموعه بالا رفته اند ، خیره خواهید شد !!

معروفترین وسیله بازی فراری ورلد ، ترن فرمولا روسا Formul Rossa است که بنابر بعضی روایات اولین و بنابر بعضی روایات دومین ترن پر سرعت جهان است . قبل از سوار شدن به این ترن باید تمام وسایل همراه ، موبایل و دوربین و حتی دستبند و گردنبند و ساعت و ... را به قسمت امانات تحویل دهید . برای هشدار به کسانی که قصد زرنگ بازی دارند و می خواهند گوشی یا دوربین را با خودشان به داخل ترن ببرند ، یک تابلو پر از گوشی ها و دوربین های شکسته از زرنگ های قبلی (!) جلوی قسمت ورودی گذاشته اند تا درس عبرت شود ! همچنین باید عینکهای مخصوصی را به چشمهایتان بزنید تا در مقابل باد از شما محافظت کند . سرعت ترن فوق العاده است !

اینطور بگویم هنگامی که سوار ترن بودیم در قسمتی که ریل زیاد بالا و پایین نداشت و جرات کردم در حدود یک ثانیه چشمهایم را باز کنم تا ببینم اوضاع از چه قرار است اما از شدت سرعت زیاد چیزی جز تصاویر کشیده و مبهم ندیدم و سریع چشمهایم را بستم و خدا خدا کردم تا زودتر به مقصد برسیم ! پس از پیاده شدن در جلوی درب خروجی فرمولا روسا عکسهای بسیار بی کیفیتی از ترن سواری افراد وجود داشت و اینقدر افتضاح هستند که حتی یک لحظه هم فکر خریدنشان به مغزتان خطور نخواهد کرد !
از دیگر بازی های فراری ورلد می توان به کارتینگ و شبیه ساز فرمول یک و ... اشاره کرد . همچنین چندین ترن دیگر هم در این پارک وجود دارند که آنها هم هیجان انگیز هستند . در این مجموعه چندین رستوران و کافی شاپ و فروشگاه های خرید سوغاتی نیز وجود دارد اما قیمت ها بسیار بالا است . در کل فراری ورلد مانند تمام تفریحات دیگر دبی ، بسیار گران تمام می شود ! همچنین غذا ها و خوراکی های داخل مجموعه بسیار بسیار گران تر از بیرون هستند ! توجه داشته باشید که همراه داشتن هر نوع خوراکی و نوشیدنی ممنوع است و در هنگام ورود وسایل شما را بررسی می کنند .

بلیت ورودی معمولی برای هر نفر 295 درهم است ! با تهیه ووچر های اینترتینر و یا بلیت های تخفیف دار می توانید کمی از هزینه بلیت بکاهید . برای رفتن به ابوظبی از دبی می توانید با مترو به ایستگاه ابن بطوطه بروید و از آنجا با اتوبوسهای خط E101 که از ساعت ۰۵:۰۰ شروع به کار می کنند و هر نیم ساعت حرکت دارند استفاده کنید و پس از رسیدن به ابوظبی با تاکسی به دنیای فراری بروید ؛ و یا اینکه با تاکسی و مستقیم از دبی به این پارک بروید که خوب هزینه بیشتری دارد . توجه داشته باشید که آخرین اتوبوس برگشت از ابوظبی در ساعت ۲۳:۰۰ می باشد . فاصله زمانی دبی تا ابوظبی با اتوبوس حدود 2 ساعت است . شما هر چه زودتر دبی را ترک کنید زمان بیشتری را در ابوظبی خواهید داشت . ساعت کاری فراری ورلد از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰ است . به نظرم چهار الی پنج ساعت زمان مناسبی برای استفاده از تمام بازی های فراری ورلد است .

#جاذبه #جاذبه_شهر #امارات #دبی #ابوظبی #فراری_پارک #پارک_فراری #دنیای_فراری #فراری_ورلد

نوع سفر:
تاریخ سفر: