غار فیل اوبود
مجید میرزادی
نقدها:
گزارش
معبدی در دل جنگل
دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

غار گواگاجا یا همان غار فیلها Elephant cave مجموعه ای از غارهاست که قدمت آنها به قرن 9 میلادی برمیگردد . البته اِسمَش غار فیلها است والا فیلی در کار نیست و فقط دهانه یک غار به شکل فیل وجود دارد . این غار در گذشته مکانی جهت مدیتیشن بود که امروزه هنوز هم اتاق هایی برای این کار وجود دارد.
برای وارد شدن به این مکان کسانی که شلوارک دارند و یا لباسشان کوتاه است باید یک شال دور کمرشان ببندند تا قسمت پاهایشان پوشیده باشد . البته بصورت نمادین است و در عمل خیلی فرقی نمیکند و پای توریست ها چه زن و چه مرد همچنان نمایان است ! خوشبختانه زمانی که ما برای بازدید از غار رفتیم لباسمان بلند بود و مشکلی نداشتیم و بدون معطلی از ورودی عبور کردیم .
مسیر از ورودی تا دهانه غار بسیار کوتاه و کمی سراشیبی است . همچنین داخل غار بدون روشنایی است و چند مجسمه بودا و عودِ روشن و تزیینات محلی و خیلی ساده ای وجود دارد . اگر از کنار حوض دوباره مسیر سراشیبی را ادامه بدهید و از پلکان پایین بروید یک برکه زیبا و درختان تنومندی خواهید دید . حتی یک درخت که ریشه های غول آسایی دارد را مشاهده خواهید کرد که واقعا هیجان انگیز است ! اگر از یک پل سنگی که بر روی رودخانه ای خروشان وجود دارد عبور کنید وارد یک معبد خواهی شد ! از آن معبدهایی که فقط در فیلمهای شائولینی به چشم دیده اید ! همچنین پیرمردی که بسیار جادویی حرف میزند و آب معطر و کمی برنج را روی پیشانی تان خواهد ریخت و اشاره می کند که مثل او و رو به بودای مقدس عبادت را شروع کنید . کمی ترسناک و کمی هیجان انگیز ! و کمی هم دردناک ! دردناک از آن جهت که بعد از عبادت بودا ، پیرمرد از شما درخواست پول خواهد کرد !!! ما که اینقدر ترسیده بودیم انعامی به او دادیم و سریع دُممان را روی کولمان گذاشتیم و از معبد فرار کردیم . در کل این معبد و غار تجربه هیجان انگیز و جدیدی بود و بازدید از آن را به همه افراد ماجراجو توصیه می کنم .
فاصله این غار و معبد تا منطقه کوتا حدود 2 ساعت با ماشین است و مدت زمان لازم برای بازدید هم حدود 1 ساعت و 30 دقیقه به نظرم کافی است . این مکان از ساعت 09:00 تا 16:00 باز است و بلیت ورودی برای هر نفر 50 هزار روپیه می باشد .
#بالی #جاذبه #جاذبه_شهر #معبد #غار #معبد_فیلها #غار_گواگاجاه

نوع سفر:
تاریخ سفر: