Close
فراری ورد ابوظبی
Tina Azimi
نقدها:
گزارش
جایی برای عشق ماشین ها
توصیه شده توسط کاربر

برای علاقه مندان به شهر بازی یا ماشین های فراری یا هر دو ! شاید رفتن به پارک فراری یا FerrariWorld گزینه ی هیجان انگیزی باشد. ساخت فراری ورلد در سال 2007 شروع شد و بعد از سه سال در سال 2010 طی یک مراسم با حضور مقامات دولتی و راننده های فرمول یک افتتاح شد. سازه ی سقف فراری پارک یکی از بزرگترین این سازه ها در نوع خودش است و لوگوی قرمز رنگی هم که از بالا دیده می شود بزرگترین لوگوی فراری در دنیاست. با اینکه این شهربازی سرپوشیده است ولی رولرکوسترها در فضای باز قرار دارند.
برای رفتن به ابوظبی ما اول با تاکسی به ایستگاه اتوبوس دوبی Al Ghubaiba Station رفتیم. آنجا اتوبوس های ابوظبی با شماره E100 هر نیم ساعت حرکت می کنند و نفری 25 درهم قیمت دارند ( البته نفری 6 درهم هم برای هر کارت نقره ای پرداخت کردیم ) ابوظبی در 150 کیلومتری دوبی است و چون سرعت اتوبوس ها زیاد نیست دو ساعت طول کشید تا به ابوظبی رسیدیم. متاسفانه چون اتوبوس فقط در ایستگاه نگه می دارد از نزدیکی فراری پارک رد شد و نیم ساعت دیگر هم رفت تا به ایستگاه اصلی ابوظبی سید . از آنجا یک تاکسی دیگر گرفتیم تا راه رفته را دوباره برگردیم و به جزیره یاس و فراری پارک برویم که چون راه طولانی بود حدود 60 درهم شد. ابوظبی نسبت به دوبی شهر ساده تری بود و برج ها و ساختمان های مدرن کمتری داشت.
بلیط ورودی نفری 275 درهم بود ( که با ووچر اینترتینر، دو نفر 275 درهم می شد . همان طور که می دانید با داشتن این ووچرها پول یک بلیط را می دهید ولی دو تا بلیط می گیرید . ) بیشتر بازی ها رایگان بود ولی برای یک نوع رانندگی سه بعدی و همین طور راندن فراری واقعی باید جداگانه بلیط می خریدیم که از 100 درهم به بالا بود. برای کمد هم 40 درهم دادیم که البته نیازی به گرفتن آن نبود چون کنار بازی ها جعبه ای برای قرار دادن وسایل هست و نگرانی هم از بابت امنیت نبود. ساعت کار پارک هم هر روز از 11 صبح تا 8 شب است . موقع خرید بلیط به ما گفتند برای دو تا از بازی ها ( کارتینگ و رانندگی کامپیوتری ) باید از قبل نوبت بگیریم چون تعداد محدودی می توانند بازی کنند. ما هم اول سراغ این دو بازی رفتیم و برای 2 ساعت بعد به ما نوبت دادند.
معروف ترین بازی این شهربازی طبیعتا Formula Rossa سریع ترین رولرکوستر دنیاست که در عرض 5 ثانیه به سرعت 240 کیلومتر در ساعت می رسد . شدت وزش باد به قدری زیاد است که حتما باید عینک مخصوص زد. نشستن روی صندلی جلو جرات خاصی می خواهد و صف جداگانه ای هم برای این صندلی دارد. در این بازی ها هیچ چیز حتی یک سوزن هم نباید همراه داشته باشید. یک سکوی باز هم برای تماشاگران قرار داده اند که دید خوبی دارد و جالب است که از مانیتور می توانید دوستان خود را ببینید که چه موقع سوار ترن می شوند و در چه حالی هستند !
بازی بعدی رولرکوستر Flying Aces است که در سال 2016 افتتاح شده و حس خلبان یک هواپیمای در حال سقوط را می دهد! با بزرگترین لوپ جهان به ارتفاع 60 متر این رولرکوستر هر بلایی که فکر کنید سر شما می آورد. به اعتقاد همه ی دوستان این ترسناک ترین تجربه کل زندگیشان و خیلی خیلی هیجان انگیزتر از بازی قبلی بود.
یک رولرکوستر دیگر به اسم Fiorano GT Challenge هم بود که هیجان کمتری نسبت به دوتای اولی دارد و در تایمی که ما آنجا بودیم ( اکتبر 2016 ) به علت تعمیرات بسته بود. بعد سراغ نمایشگاه فراری رفتیم که که انواع ماشین های قدیمی و جدید فراری در آن قرار داشت البته فقط برای بازدید.
نوبت به کارتینگ رسید . آماده شدن و پوشیدن کلاه و پخش فیلم آموزشی بیست دقیقه ای طول کشید و چند بار دیگر توصیه های ایمنی و علامت های پرچم ها را یادآوری کردند و بالاخره در یک گروه ده نفره آماده مسابقه شدیم. کارتینگ از چیزی که فکر می کردیم هیجان انگیزتر بود و کیفیت ماشین ها و زمین عالی بود . بعد از تمام شدن بازی هم به ترتیب اسامی برنده ها و عکس هایی که قبل بازی از ما گرفته بودند نشان داده می شد.
بازی بعدی رانندگی کامپیوتری بود که مثل همه ی بازی های کامپیوتری بود با این تفاوت که صندلی هم تکان می خورد. بیشتر سرگیجه آور بود تا هیجان انگیز. یک بازی دیگر هم بود که داخل تایرهای چرخان می نشستیم و بیشتر برای بچه ها مناسب بود ! دو بار در روز هم برنامه ی زنده Red Show برگزار می شد که ساعت های آن در کاتالوگ نوشته شده بود . حدود بیست دقیقه طول کشید و بیشتر حرکات آکروباتیک و بندبازی بود.
داخل پارک چند رستوران کوچک بود ول زیاد چنگی به دل نمی زد و بیشتر رستوران ها بیرون از پارک بودند. ما برای ناهار از پارک خارج شدیم که مهرهایی به دستمان زدند تا موقع برگشت آنها را به جای بلیط اسکن کنیم. در آنجا هم مرکز خرید Yas Mall و هم تعداد زیادی رستوران و فروشگاه هست.
. یک سینمای جالب دیگر هم بود که صندلی ها چند متر بالا رفتند و ما چند دقیقه ای همراه یک فراری در جاده سفر کردیم . البته اگر این فیلم را هم سه بعدی می کردند شاید جالب تر می شد چون تنها هیجانش همان چند متر بالا رفتن بود .به هر حال برخلاف تصورمان بازی ها خیلی کم بودند . انتظار ما از این شهربازی که عنوان بزرگترین شهربازی سرپوشیده و بزرگترین شهربازی موضوعی جهان را یدک می کشد خیلی بیشتر بود.
. هزینه کل رفت و آمد و بلیط های پارک برای دو نفر ( با توجه به اینکه ما دو خانواده بودیم و هزینه تاکسی نصف می شد و همینطور ووچرهای تخفیفی که داشتیم ) 500 درهم شد . تورهای ایرانی برای فراری پارک نفری 300 درهم بود یعنی ما فقط 100 هزار تومان کمتر هزینه کردیم ، که خب اصلا منطقی نبود و اگر هزینه ای که برای کتاب Entertainer داده بودیم را هم حساب کنیم ، حتی می شد گفت ضرر هم کردیم . به همین علت رفتن به ابوظبی با تاکسی یا حتی اتوبوس به خصوص اگر ووچر تخفیف نداشته باشید اصلا به صرفه نیست . ضمن اینکه با تور رفتن بسیار راحت تر هم است و وقت کمتری هم در رفت و آمد تلف خواهد شد.

نوع سفر:
تاریخ سفر: