Close
قبرستان پر لاچیز
نوا جمشیدی
نقدها:
گزارش
قبرستان پرلاشز، آرامگاه مشاهیر
توصیه شده توسط کاربر

یکی از جاذبه‌های گردشگری پاریس که به اندازه‌ی سایر جاذبه‌هایش قشنگ است قبرستان پرلاشز است. در این قبرستان مشاهیر زیادی از کشورها و با کلیت‌های مختلف به خاک سپرده شده‌اند.

دسترسی به این مکان از طریق مترو و ایستگاهی به همین نام، به راحتی، امکان‌پذیر است. در پرلاشز پیدا کردنِ قبرها کار سختی است و پیشنهاد می‌کنم قبل از ورود، نقشه‌ی قبرها را دانلود کنید و یا نقشه‌ی کاغذی تهیه کنید.

در نرم افزارِ آفلاینِ Maps Me تعدادی از قبرها که خیلی معروف هستند، علامت‌گذاری شده است اما پیدا کردنِ بعضی از آن‌ها کار دشواری است. البته امکان بازدید توسط تور گروهی هم وجود دارد و یک راهنما شما را سراغ مشاهیرِ کشور خودتان و نیز مشاهیرِ دیگر خواهد برد و توضیحات را کامل ارائه می‌کند. اما این گورستان آنقدر زیباست که حتی مزه می‌دهد هر از گاهی گوشه‌ای بنشینید و از هوا و طبیعتِ زیبایش لذت ببرید و شاید با وجودِ لیدر و راهنما این‌کار سخت باشد.
البته این راهنماها را مدام در گوشه گوشه‌ی قبرستان خواهید دید و اگر سوالی داشتید یا آدرسی را نتوانستید پیدا کنید، آن‌ها با مهربانی کمکتان خواهند کرد. بازدید از پرلاشز رایگان است اما در خصوص ساعت بازدید حتما پیش از رفتن روز و ساعت را در سایت قبرستان و یا د راینترنت جستجو کنید.

زیرا در ماه‌های مختلف سال و روزهای هفته ساعت بازدید کمی متفاوت است. به عوان مثال بعضی روزها ساعت 8 صبح باز است و بعضی روزها 8:30 یا 9 صبح.
در پایان چند نفر از مشاهیر ایرانی و غیر ایرانی که در این قبرستان خفته‌اند را نام می‌برم: صادق هدایت، غلامحسین ساعدی، منیر وکیلی، عیسی بهادری، صادق شرفکندی، عبدالرحمن قاسملو، جیم موریسون، ادیت پیاف، روسینی، اسکار وایلد، انوره دوبالزاک، پل الوار، مولیر و ....
#تایسیز

نوع سفر:
تاریخ سفر: