Close

نقد و بررسی لالجین (شهر)


میانگین امتیاز:
 • لالجین
  لالجین
  کاربر لست سکند
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  شهر سفال
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  لالجین از اون شهرهاست که قابلیت زیادی برای جهانی شدن و گسترش کسب و کار و فروش صنایع دستی در ابعاد خیلی بیشتر رو داره اما متاسفانه به جز مسافرانی که گذرشون به شهر همدان افتاده، افراد کمی هستن که برای خود شهر به سراغش اومده باشن.
  سرتاسر لالجین رو کارگاه‌ها و فروشگاه‌های تولید و عرضه‌ی سفال فرا گرفتن و این هنر زیبارو ارائه می‌دن؛ بعضی در نهایت سلیقه و زیبایی و بعضی هم در کمال بی‌سلیقگی!
  اما هرچی هست محصولات قشنگ و هنرمندانه‌ای رو می‌شه پیدا کرد و خرید پس ما هم دست خالی برنگشتیم و کلی ظرف و ظروف سفالی و گلی خریدیم.

  مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • لالجین
  لالجین
  کاربر لست سکند
  غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  لالجین
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر لالجین در شهرستان بهار و از توابع استان همدان، پایتخت سفال جهانه. که بخش عمده ای از سفال و سرامیک کشور رو تولید میکنه. ما پس از بازدید از غار علیصدر و در برگشت به همدان به دیدن این شهر کوچیک رفتیم. چند سال پیش که به لالجین رفته بودیم بافت سنتی و زیباتری داشت اما این بار خیلی از خانه ها و مغازه ها بازسازی شده بودن و بدون هیچ گونه توجهی به بافت سنتی شهر، سبک معماری جدید داشتن و با استفاده از نماهایی گرانیت سعی کرده بودن جلوه لوکسی به خانه ها و مغازه بدن که به نظرم اصلا جالب نبود. تقریبا توی هر خیابانی تعدادی مغازه برای فروش اشیا سفالی قرار داشت که ما هم تعدادی برای سوغات خریدیم و به نظرم قیمت ها منطقی و خوب بود. دیزی سراهای معروفی در لالجین قرار دارن که میتونید طوری برنامه ریزی کنید که یک وعده غذا اونجا صرف کنید.

  مناسب برای
  • خرید

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • لالجین
  لالجین
  کاربر لست سکند
  امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  شهر جهانی سفال لالجین
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  همون اول شهر روی تابلوی بزرگی زده "به شهر جهانی سفال خوش آمدید"! درسته شما وارد شهر لالجین شدید، شهری که تمام شهرتش بخاطر سفالشه.بعیر از سفال، آبگوشت بزباش معروفی داره که اون رو هم نباید از دست داد.لالجین یه شهر کوچیک نزدیک همدانه که در خیابان اصلی اون تنها مغازه‌های سفال و احتمالا دیزی سراهای بزباش می‌بینید. انقدر این شهر تنوع سفال داره که اگه بازدیدی داشته باشین به احتمال زیاد دست خالی برنمی گردین. از گلدان و کاسه بشقاب گرفته تا سفال‌های تزئینی. با توجه به آب و هوای معتدل این شهر در تابستان و بهار و جالیزهای خیار، گوجه، بادمجان و سبزی در اطراف شهر، که در مزرعه‌هاشون محصولات رو به صورت مستقیم می‌فروشند  و خلوتی اون نسبت به همدان یکی از مسیرهای همیشگی ما برای رفتن به کرمانشاه از این شهره، بجز سفال پیشنهادم اینه که حتما آبگوشت‌های بزباش این شهر رو امتحان کنید که بسیار خوشمزه است.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: