Close

نقد و بررسی جاذبه های سیاهکل


میانگین جاذبه های این شهر:
 • آبشار لونک
  amirkamranfar
  نقدها:
  گزارش

  آبشار لونک

  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار لونک یکی از آبشارهای شمال ایران به شمار می‌آید. آبشاری که کنار جاده سیاهکل-دیلمان جا خوش کرده و حسابی بین گردشگران محبوب است. لونک زیبایی خاصی دارد و همه جور امکاناتی هم برایش در نظر گرفته‌اند.
  ز همان ابتدای جاده دستفروش‌ها و بساطشان را می‌بینید که خوراکی و لباس و صنایع دستی می‌فروشند.
  سرویس بهداشتی، پارکینگ، رستوران و فروشگاه در مسیر آبشار لونک هست. در کنار آبشار، نان محلی و غذاهای سنتی هم می‌فروشند. کباب‌های اینجا حسابی خوشمزه و معروف هستند؛ پس لذت کباب خوردن کنار آبشار را از دست ندهید. مخصوصا که هوای خوب و رطوبت مطبوع و خنک باعث می‌شود اشتهای آدم باز شود.
  آبشار لونک درست کنار جاده قرار دارد. می‌توانید ماشین را در پارکینگ بگذارید و با ۳ دقیقه پیاده‌روی جنگلی به آبشار برسید.
  کنار آبشار یک غرفه هم برای عکاسی با لباس محلی در نظر گرفته شده. می‌توانید شبیه به محلی‌های شمال لباس بپوشید و عکس بگیرید.
  لونک برای کمپ کردن هم مناسب است. با توجه به امنیت و امکانات خوب، می‌شود راحت کنار آبشار چادر زد. فقط باید چیزهایی مثل لباس مناسب و پتو و چادر مخصوص جنگل همراه‌تان باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  مریم
  نقدها:
  گزارش

  آبشارلونک

  توصیه شده توسط کاربر

  این آبشار در مسیر کوهستانی و پر پیچ و خم سیاهکل به سمت دیلمان قرار دارد آبشاری زیبا و پرآب که از بغل آن پله تعبیه شده و به پارک جنگلی با درختان بلند و سربه فلک کشیده منتهی می شود پارک مجهز به آلاچیق و سرویس بهداشتی است روبروی آبشار هم مغازه ی از صنایع دستی ودست فروشانی که نان و کلوچه ی محلی می فروشند ما در فصلهای مختلفی به این مکان سفر کردم بهترین زمان، فصل اردیبهشت می باشد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای اسپیلی
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  روستای اسپیلی ، با طبیعتی زیبا و پرگل و در یک منطقه نسبتا مرتفع در میان رشته کوههای البرز، یک منطقه ییلاقی برای اهالی لاهیجان و سیاهکل محسوب می شود و مهمترین نکته مثبتش آن است که در اینجا از ساخت و سازهای جدید خبری نیست و همه در همان خانه های قدیمی روستا زندگی می کنند . بنابر این بکر بودن طبیعت فوق العاده زیبای منطقه هنوز کمابیش حفظ شده است .
  اگر قصد دیدار از یک منطقه بهشتی پر از گل و سبزه و چشم انداز روستاهاییی با شیروانی های رنگی را دارید لازم نیست حتما یک سفر دور و اروپایی بروید . کافی است مناطقی مانند اسپیلی و دیلمان را تجربه کنید .
  فصل گردشگری اسپیلی همان بهار و تابستان است که گل های خودروی زیبا را در دره مجاور روستای اسپیلی فراوان می بینید . جنگل ها و مراتع سبز و زیبای پیرامون را با یک پیمایش و پیاده روی در بالادست اسپیلی مشاهده خواهید کرد و دشت شقایق را در چند کیلومتری روستای دیلمان می توانید ببینید . روستایی که فاصله چندانی با اسپیلی ندارد .
  ما همراه با یکی از دوستان به اسپیلی رفته بودیم که خانه ای قدیمی در اسپیلی داشت .
  برای رسیدن به اسپیلی و دیلمان فعلا بهترین مسیر جاده لاهیجان به سیاهکل است که با ادامه آن و عبور از پیچ و خم هی کوهستانی ، 40 کیلومتر بعد از سیاهکل به اسپیلی می رسید و دیلمان هم پنج کیلومتر بعد از اسپیلی قرار دارد .
  البته از دوراهی های لوشان و رستم آباد در اتوبان قزوین رشت نیز می توان به دیلمان و اسپیلی رسید ولی جاده لاهیجان ، سیاه کل ، مسیری سرراست و راحت تر از بقیه مسیرها برای رسیدن به این دو روستای زیباست .#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای خرارود
  Shamim
  نقدها:
  گزارش

  روستای خرارود

  توصیه شده توسط کاربر

  یه روستای زیبا با جنگل‌های بکر و خوشگل. روستا تقریبا بالای کوه واقع شده و برای رسیدن به جنگل‌هاش باید یه مسیر آفرود رو طی کنین و از یه جایی به بعد مسیر اصلا ماشین رو نیست. جنگل‌ها بیشتر شامل درختای کاج هستن. در کنار مسیر یه رودخونه وجود داره که آبش حسابی زلاله. ما مسیر رو با دوچرخه رکاب زدیم و با استقبال زیاد مردم مواجه شدیم. رفتار مردمش خیلی خوب بود. مسیر رسیدن به روستا یکم سخته ولی واقعا ارزششو داره. برای رفتن به جنگل ها سعی کنین حتما تو مسیر پایین و خود روستا وسایلی که لازم دارین رو تهیه کنین. روستا خیلی خیلی تمیز هستش. تو مسیر چندتا اقامتگاه بومگردی هم دیدیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای شاه شهیدان
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  روستای شاه شهیدان در دامنه های شرقی کوه درفک در منطقه البرز غربی در استان گیلان قرار دارد .
  نماد این روستا ، عمارت بلند و زیبایی از امامزاده ای است که به زیبایی در میان دشت و مراتع سرسبز این منطقه خود نمایی می کند و می توان تصاویر زیبایی از آن ثبت کرد .
  کوه نوردان برای صعود از مسیر جبهه شرقی درفک ، تا روستای شاه شهیدان را با ماشین می روند و از این روستا پیاده روی و پیمایش خود را از میان دشت و مراتع و جنگل های منطقه برای صعود به قله درفک شروع می کنند .
  برای رسیدن به روستای شاه شهیدان از روستای رستم آباد در میانه جاده رودبار به رشت می توان به شاه شهیدان رسید ولی جاده خوبی ندارد و بهتر است از جاده لاهیجان به سیاهکل استفاه کرد که بعد از گذشتن از سیاهکل و روستاهای اسپیلی و دیلمان و آسیابر به شاه شهیدان می رسیم . طول این جاده از لاهیجان به شاه شهیدان ، حدود 60 کیلومتر است .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  در فاصله 25 کیلومتری جاده سیاهکل به دیلمان به آبشار کوچکی به نام آبشار لونک می رسی .
  آبشار لونک چندان پرآب نیست و چندان ارتفاعی هم نداره . برای یک توقف کوتاه در میانه مسیر مناسب است بویژه آنکه فروشگاه مواد غذایی و چایخانه هم در نزدیکی آبشار وجود داره .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاروانسرای تی تی
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  در جاده لاهیجان به سیاه کل و دیلمان که بیایی و ده کیلومتری که از شهر سیاهکل به سمت دیلمان رفته باشی به کاروانسرایی قدیمی می رسی که نام " تی تی " ( تی تی کاروانسرا ) به آن داده اند .از همان نگاه اول به نظرت می رسد که به یکی از قلعه های مخروبه اروپایی آمده ای . چون تمام دیواره ها را از قلوه سنگ هایی ساخته اند که روی هم قرار داده شده و بین آنها خزه گرفته . یک قلعه سبز شبیه قلعه های تاریخی و خزه گرفته اروپای مرطوب .
  البته سقف این کاروانسرا از آجر و ملات ساروج درست شده ولی آن هم سبز و پوشیده از خزه است .
  قدمت این بنا را از دوران صفوی می دانند که امر بدیعی نیست چون در دوره صفوی ساخت کاروانسرا در نقاط مختلف ایران مرسوم بوده است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  Roja
  نقدها:
  گزارش

  آبشار زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار لونک در منطقه جنگلی کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان قرار داره که فاصله اون تا شهر سیاهکل حدود ۲۵ کیلومتر هست در این منطقه هم میتونید از جنگلهای طبیعی مسیر سیاهکل به دیلمان و هم رودخانه بسیار زیبا با آب بسیار خنکش در تابستان لذت ببرید این منطقه در بهار و تابستان خیلی زیباست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای بزگاه
  Shamim
  نقدها:
  گزارش

  روستای بزگاه

  توصیه شده توسط کاربر

  باورم نمی‌شد این روستا واقعی باشه. تو کوه کلی چرخیدیمو چرخیدیمذو یهو سر راهمون یه روستا دیدیم، نه از اونا که اسمش روستاش ولی مردمش شهرین نه، از اونا که حتی یه ویلا هم توش نبود، از اونا که وقتی میخوان تو فیلمشون روستاهای دهه ۳۰یا ۴۰ رو نشون بدن اون شکلیه. باورم نمیشد تو گیلان هنوز همچین جایی باشه. باورم نمی‌شد خونه‌هاسون گلی و چوبی باشه، لباساشون لباسای محلی باشه، دلاشون اونقدر مهربون و زندگیاشون ساده باشه. اونقدر اینجا خوب بود که حد نداشت و از دیدنش همه هیجان زده شدیم. مسیر روستا اصلا ماشین رو نیست یعنی اگه خودشونم بخوان رفت و امد کنن باید پیاده تا یه جایی برن یا از تیلر و نیسان فقط استفاده کنن. مردمش خیلی مهربون بودن. وقتی ما رو با دوچرخه می‌دیدین کلی بهمون خدا قوت میگفتن و میگفتن افرین که ورزشکارین و بهمون آب تعارف میکردن‌ و میگفتن روز خوبی داشته باشین. این روستا اونقدر هنوز بافتش قدیمیه که بخاریاشون هیزمی و نفتی و گاز کشی نشده، اما برق و لوله‌کشی آب دارن. بهر حال ما که از دیدنش هیجان‌زده شدیم. حتی قبرستونشونم سنگ معمولی بود نه مثل قبرستونای الان. تو زمستون قطعا امکان بازدید از اینجا نیست به دلیل بالای کوه بودن قطعا هوا خیلی سرد و خشک می‌شه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  Nedajrg
  نقدها:
  گزارش

  آبشاری مصنوعی!

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاده های زیبای مسیر سیاهکل به دیلمان آبشار لونک است که با شهر سیاهکل 25 کیلومتر فاصله دارد. تقریبا در اواخر تابستان که به این منطقه رفتیم آبشار بسیار پر آب بود. آبشار به فاصله صد متری در کنار خیابان واقع شده است و نیازی نیست برای دیدن آن مسیری را پیاده روی کنید. اطراف آبشار با توجه به ازدحام ماشینها همیشه شلوغ است و جای پارک کمی در محدوده وجود دارد. کنار آبشار یک غرفه عکاسی با لباس محلی نیز هست و تعدادی از محلی ها ذرت بخار پز و نان محلی می فروشند. در کنار و روبروی آبشار یک محوطه آلاچیق دار هست که با پرداخت مبلغی می توانید چند ساعتی کنار رودخانه به استراحت بنشینید. آب آبشار از روی یک سری بلوک سنگی پایین میریزد و کمی حالت طبیعی بودن خود را از دست داده است. به نظر من با توجه به آبشارهای بسیار زیبایی که این منطقه دارد این آبشار خیلی حرفی برا گفتن ندارد و اگر به صورت گذری از منطقه عبور میکنید دیدنش خالی از لطف نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاروانسرای تی تی
  Nedajrg
  نقدها:
  گزارش

  کارواسرایی سبز ولی بی روح

  توصیه شده توسط کاربر

  این کاروانسرا در مسیر سیاهکل به دیلمان و تقریبا 6-7 کیلومتری آبشار لونک واقع شده است. برای رسیدن به کاروانسرا بهتر است مسیرش را روی نقشه دنبال کنید. برای رفتن به کنار ساختمان کاروانسرا باید از پلی فلزی و باریک عبور کنید. متاسفانه با وجود تعاریف زیادی که از این کاروانسرا شنیده بودم به نظرم بسیار مخروبه آمد. کاروانسرا در و پیکری ندارد گاو و گوسفند به راحتی در آن در تردد بودند. با وجودیکه این کاروانسرا در اختیار میراث فرهنگی است و ادعا دارند آن را بازسازی کرده اند ولی حیف که از بابت گردشگری اصلا به آن رسیدگی نکرده اند. داخل کاروانسرا یک حیاط مرکزی است و دورتادور تعدادی اتاق با چند گنبد زیباست که رویشان را نیز خزه پوشانده است. به نظر من در صورتی که مسافر بین راه این مسیر هستید سری به کاروانسرا بزنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  Lahiji_majid
  نقدها:
  گزارش

  طبیعت بکر لونک

  توصیه شده توسط کاربر

  گاهی دلت آبشاری میخواهد که کنارش بنشینی و ساعتها متوقف شوند.
  آبشار لونک از آن دیدنی هایی است که اگر به لاهیجان و سیاهکل بروی و اینجا را نبینی، گویی سفر ناتمام مانده.
  کافی است 5-6 کیلومتری از جاده های پیچ در پیچ سیاهکل به دیلمان طی کنید تا از دود کبابیهای روبروی آبشار متوجه شوی که آن آبشار لونک که میگفتند کجاست!
  دیدن این طبیعت بکر را با جمع کردن زباله های دوروبرمان یا حداقل زباله هایی که خود تولید میکنیم، شیرینتر کنیم.
  نمیتوانم بگویم کدام فصل لونک جذابتر است.
  من به واسطه ی اینکه اهل لاهیجانم، بارها و بارها به لونک آمده ام . پاییزهای رنگارنگش، تابستان و بهار سرسبزش و حتی زمستانهای سفیدپوشش، دل هر مسافری را میبرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  آبشاری نه چندان مرتفع در دل جنگل

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. در اواسصط جاده سیاهکل به دیلمان این آبشار رو در سمت راست خود خواهید دید. برای رسیدن به این آبشار از جاده اصلی حدود 50 متر باید به سمت جنگل تشریف ببرید. آبشار از بلوک بتونی بصورت منظم به پایین ریخته میشه و با حال و هوای جنگلی واقعا جو دل انگیزی رو ایجاد می کنه. از کنار آبشار با پله می تونید بالاتر هم برید و بالای آبشار صندلی برای نشستن هست و از اونجا منظره زیباتری داره و رودخانه ای که آبشار رو ایجاد کرده رو هم می تونید ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاروانسرای تی تی
  علی عباسی
  نقدها:
  گزارش

  ارزش دیدن رو داره

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه هایی که میشه در مسیر آبشار لونک در شهرستان سیاهکل از اون دیدن کردن، کاروانسرای تی تی هست. در تیر ماه امسال به اتفاق تعدادی از دوستان عزیزم، بازدیدی از این بنا داشتیم. درست در کنار این کاروانسرا، اقامتگاه بومگردی تی تی وجود دارد که نمای اون واقعا زیبا بود و ما هم کلی عکس گرفتیم. قدمت بنا هم به دوره صفویان بر میگرده، ولی شماتیک کلی این کاروانسرا هنوز حفظ شده. در صورتیکه از این کاروانسرا دیدن میکنید، دیدن اون اقامتگاه بومگردی رو هم به شما دوستان پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  علی عباسی
  نقدها:
  گزارش

  زیبا و خنک!

  توصیه شده توسط کاربر

  در تیر ماه سال 98، فرصتی دست داد تا به اتفاق تنی چند از دوستان سری به منطقه سیاهکل و آبشار لونک بزنیم. متاسفانه در تاریخی که ما به این منطقه رفته بودیم، آبشار، آب کافی نداشت و بسیار کم بود، ولی طبیعت سرسبز این منطقه، هر آدمی رو میتونه مسحور خودش بکنه. جاده لاهیجان به سیاهکل و آبشار لونک واقعا تماشایی و زیبا بود و هر چند که آسفالت جاده در جاهایی کیفیت لازم رو نداشت، ولی سرسبزی جنگل ها و زیبایی اونها، باعث میشد که کیفیت جاده زیاد به چشم نیاد. در پایین آبشار و روبروی آن محلی برای پارک خودرو ها وجود دارد که پولی است، ولی به هزینه کردنش قطعا می ارزد. مغازه های مختلفی نیز وجود دارند که هم سوغاتی دارند و هم غذای محلی. دیدن این جاذبه رو به همه دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی
  Limo
  نقدها:
  گزارش

  اکواریوم دبی مال

  توصیه شده توسط کاربر

  اکواریوم دبی مال ، یکی از بزرگترین آکواریوم های داخلی جهان در شهر دبی است که بسیار هیجان انگیز و زیبا می باشد.
  همچنین رکورد گینس را برای بزرگترین پانل اکریلیک جهان از آن خود کرده است.
  این آکواریوم یه تونل بزرگ داره که امکان قدم زدن و دیدن این همه ماهی ها و حیوانات آبی را از نزدیک دید.
  قسمت دیگر این آکواریوم ، باغ وحش دریایی دبی یعنی آکواریوم دبی است که می توان در باغ وحش دریایی حیواناتی مثل سمور آبی ، اختاپوس بزرگ اقیانوسی ، کروکودیل ، شیر ماهی ، اسب آبی ، خرچنگهای بسیار بزرگ ، ستاره دریایی  ، عروس دریایی ، پنگوئن ، ماهیهای بسیار متنوع و رنگارنگ ، لاک پشت و ... رو داخل محفظه شیشه ای دید که مشغول شنا  کردن ، راه رفتن و یا غذا خوردن هستند ،همچنین اگر از دیدن مارها نمیترسید در قسمت دیگر از این باغ وحش میتوان انواع مارهای خزنده ، مارمولکها ، سوسمارها کوچک و بزرگ و انواع حیوانات دو زیست را هم از نزدیک مشاهده کرد،که دیدن همچین باغ وحش زیبایی بسیار هیجان انگیز است و ما با داشتن ۲ عدد واچر اکواریوم،تنها برای ۲ نفر بلیط خریدیم و ۲ نفر دیگه رایگان بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  هادی حجتی
  نقدها:
  گزارش

  آبشار لونک

  توصیه شده توسط کاربر

  این آبشار در 20 کیلومتری مسیر جاده سیاهکل به دیلمان و در سمت راست جاده در مسیر رفت خودنمایی می کنه. ارتفاع آبشار شاید به 10 متر هم برسه و شما میتونید از کناره های اون به قسمت بالا و در کنار رودخونه منتهی به آبشار برید.
  متاسفانه اطراف آبشار و جایی که آب میریزه به دلیل عدم رعایت مسافران و گردشگران چندان تمیز نیست و زباله های زیادی اونجا دیدیم.
  در فصلها مختلف میزان آب آبشار متفاوت هست ولی کلا آبشار پر آبی نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش

  آبشار لونک و اطرافش

  توصیه شده توسط کاربر

  اگه تو تابستون انتظار یه آبشار پرآب رو دارید پیشنهاد می کنم اصلا آبشار لونک نرید، البته می خوام از زیبایی های دیگه ای براتون بگم. اول که آبشار و آب کمشو دیدیم پشیمون شدیم و گفتیم اینجا خوب نیست اما رفتیم بالای آبشار، جایی که رودخونه از توی جنگل سرازیر میشه و آبشار به وجود میاد در بالادست هوا نسبت به شهرهای اطراف مثل لاهیجان و سیاهکل بسیار خنک تره بخصوص اگه کفشاتونو دربیارین و پاتونو بزارین تو آب خنک، اگه هنوز اینجا براتون جذابیتی نداره پیشنهاد می کنم مسیر رو به سمت جنگل ادامه بدین در بالاتر جنگل بکر و بوته های تمشک جنگلی رو میتونین بینین و حسابی تمشک بخورین، البته بالای آبشار برای کسائی که خانواده گی سفر میکنن و بچه هم دارن مناسبه چون سکوهای سیمانی درست شده که میتونین زیر سایه درختان بلند اونجا زیرانداز بندازیون و استراحت کنین اگه هم بخواین هم می تونین چادر بزنین و شب رو اونجا باشین. جاده رسیدن به آبشار هم واقعا زیباست و در طول مسیر می تونین کاروانسرای تی تی رو هم ببینین.

  در کنار آبشار امکانات دیگه ای  مثل سرویس بهداشتی، غرفه‌ صنایع دستی، رستوران، آب آشامیدنی و ... نیز وجود داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش

  برای فرار از گرما و شرجی تیر ماه لاهیجان تصمیم گرفتیم بریم جایی که آب داشته باشه و نزدیک باشه و راه دسترسی خوبی داشته باشه. بهمون آبشار لونک پیشنهاد شد‌ حوالی سیاهکل‌. رفتیم تو مسیر جنگلی و زیبای سیاهکل به دیلمان. مسیر رسیدن به آبشار بسیار زیبا بود و جذاب و تو مسیر هم توقفگاه ها و رستوران های خوبی وجود داشت. اما خود آبشار چندان جذاب نبود‌ و وقتی رسیدیم واقعا تو ذوق من و همراه هام خورد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای شاه شهیدان
  کریم شقاقی
  نقدها:
  گزارش

  بهشتي در ارتفاعات سياهرود

  توصیه شده توسط کاربر

  از شهر ديلمان به سمت ارتفاعات طي مسير مي كنيم به ييلاقات منطقه سياهرود مي رسيم، جايي كه شقايق ها شما را به سوي خود فرا مي خوانند. جايي كه ابرها خرامان مانند، خود را بر روي كوهها مي گسترانند. جايي كه گله هاي گوسفندان با سگ هاي نگهبانشان به چرا مشغول هستند. روستاي شاه شهيدان در بخش مرتفع منطقه جنگلي سياهرود واقع شده است كه محل دفن يكي از امامزادگان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: