Close

نقد و بررسی جاذبه های زاهدان


میانگین جاذبه های این شهر:
 • بازار رسولی
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  بازار رسولی زاهدان

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار رسولی که به 4راه رسولی مشهور است و در واقع مرکز شهر زاهدان است.در نگاه اول دو طرف خیابان رو میبینید با شلوغی و هیاهوی زیاد
  .اما وقتی شروع به گشت در این بازار میکنید در هر کوچه پس کوچه میتونید انواع اجناس رو تو مغازه و پاساژ پیدا کنید.
  این بازار علاوه بر چای .ادویه .لوازم الکترونیکی .پارچه و لباسهای محلی و اجناس هندی و پاکستانی و میوه های استوایی و....دارای تاناکورایی با اجناس استوک کوهنوردی و طبیعتگردی با قیمت های فوق العاده و کیفیت خوب هست.و به نظرم اگه اهل خرید وسایل کوهنوردی باشید دست خالی برنمیگردید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد مکی
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  مسجدمکی زاهدان

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد مکی زاهدان یکی از بزرگترین مساجد اهل سنت است که در شهر زاهدان قرار دارد.و دارای 4مناره بلند به ارتفاع 92متر است و 52گنبد دارد.که از هر طرف شهر مشخص است و خودنمایی میکند.
  این مسجد در نگاه اول یادآور مساجد استانبول می باشد.و طراحی داخل مسجد یادآور مسجدالنبی است.
  مردم منطقه به صورت داوطلبانه در ساخت این مسجد مشارکت داشته اند بدون گرفتن هیچ دستمزدی.
  روزی که ما برای بازدید رفتیم برای دیدن داخل مسجد اجازه گرفتیم و یکی از طلاب مسجد با روی باز تمام قسمت های مسجد رو بهمون نشون داد.
  در ابتدای ورودی مسجد ماکتی زیبا از مسجد قرار دارد که نمای کلی مسجد رو نشون میده و با دیدن فضای داخلی مسجد محو عظمت آن میشوی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد مکی
  Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش

  مسجد مکی

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجدمکی یکی از بزرگترین ومشهورترین مسجد اهل سنت در شهر زاهدان مرکز استان سیستان وبلوچستان قرار دارد.این مسجد قدمت ۵۰ ساله دارد وتوسط مولوی عبدالعزیز ملازاده تاسیس شده،معماری مسجد نمای بیرونیش شبیه مسجدسلطان احمد در ترکیه است ومعماری داخل آن شبیه مسجدالنبی است.هزینه ساخت مسجد توسط مردم زاهدان جمع آوری شده وبابت ساخت آن هیچ گونه هزینه ای از ارگانهای دولتی دریافت نشده و مردم زاهدان بدون دریافت دستمزد در ساخت مسجد کمک میکنند.مسجد مکی دارای ۴مناره و۵۳ گنبد است،ارتفاع گنبد خارجی به ۴۶متر میرسدو ارتفاع مناره آن ۹۵ متر است و مساحت کل مسجد۳۲۰۰۰متر مربع است.این مسجد به صورت شبانه روزی برای اهل سنت باز است.نکته ای که وجود دارد برای بازدید از داخل مسجد باهماهنگی مسئولین مسجد میتونید از داخل آن دیدن کنیدالبته اگه با یه اشنا همراه باشید راحتتر میتونید از داخل مسجد بازدید کنید .اگر مثل من گذرتون به شهر زاهدان خورد حتما از این مسجد دیدن کنید معماری بی نظیری دارد.آدرس زاهدان خیابان خیام بازدیداز مسجد رایگان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار رسولی
  Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش

  بازار رسولی

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار رسولی یکی از بازارهای معروف شهر زاهدان است.بازار رسولی در واقع خیابانی است که در دو طرف خیابان مغازه و پاساژهای زیادی وجود دارد.به خاطر نزدیک بودن به مرز پاکستان وافغانستان وهند انواع جنسهای خارجی از خوراکی تا پوشاک در بازار رسولی وجود دارد.اگر اهل طبیعت وکوهنوردی هستید مغازه استوک فروشی زیادی دارد که میتونید لوازم مورد نیاز خودتون رو با قیمت خیلی مناسب تهیه کنید.در ضمن این بازار مرکز اصلی چای وادویه ومیوه های استوایی باقیمت مناسب است.نکته اینکه اگربه قصد خرید به این بازار آمدید به علت بزرگ بودن وزیاد بودن مغازها دو روز وقت بگذارید تا اجناس دلخواه خود را بخرید.ساعت کار مغازهای بازار از۹ صبح یکسره تا ۱۰ شب باز است. آدرس زاهدان خیابان مولوی حسین بر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد مکی
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  زاهدان جاذبه های شهری زیادی ندارد . مسجد مکی و مسجد اشاعه التوحید در زاهدان دیدنی هستند .
  مسجد مکی بسیار بزرگ و باشکوه و شبیه مساجد قسطنطنیه ( استانبول ) ساخته شده است .
  این مساجد محل تحصیل طلاب علوم دینی اهل تسنن هم هستند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد اشاعه التوحید
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  مسجد اشاعه التوحید زاهدان که در عین حال مدرسه طلاب علوم دینی اهل تسنن است دارای مناره زیبایی است .
  زاهدان جاذبه های زیادی ندارد ولی مسجد اشاعه التوحید و همچنین مسجد مکی در این شهر دیدنی هستند .
  مسجد اشاعة التوحید واقع در زاهدان خیابان (خیام) خیابان غدیر حد فاصل فلکه خیام وفلکه فلسطین .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه بزرگ زاهدان
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  موزه منطقه ای جنوب شرق ایران

  توصیه شده توسط کاربر

  موزه منطقه ای جنوب شرق ایران در بلوار مطهری زاهدان قرار دارد و مشتمل بر آثار بسیار پرارزش باستانی مناطق سیستان و بلوچستان و معرفی فرهنگ مرمی و تاریخی این منطقه از میهن عزیزمان می باشد و در این میان معرفی شهر سوخته و نمایش آثار و قطعات پرارزش و بی بدیل آن که متعلق به حدود پنج هزار سال قبل است قسمت مهمی از این موزه را تشکیل داده است و در بخش فرهنگ تاریخی این مرز و بوم نیز تصاویر و تندیس های مرتبط به شاهنامه ارزش غنای خوبی به این موزه داده است . بهر حال اگر به زاهدان آمدید دیدار از این موزه را فراموش نکنید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کوه تفتان
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  قله 4050 متری تفتان در استان سیستان و بلوچستان جزو قلل آتشفشانی می باشد و دهانه این قله فوران دائمی گوگرد را دارد . این یک جاذبه طبیعی زیبا در منطقه است . در ایران فقط قله دماوند و قله تفتان ، فوران گوگرد را دارند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد مکی
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش

  مسجد بزرگ زاهدان

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد مکی یکی از مساجد زیبای شهر زاهدان است که البته هنوز ساخت ان به اتمام نرسیده است. این مسجد که مربوط به اهل سنت میباشد به سبک مساجد ترکیه میباشد و معماری بسیار زیبا و باشکوهی دارد. در این مسجد طلاب بسیاری نیز حضور دارند و این محل تنها یک مسجد معمولی نیست. ما دو نفر خانم در ساعاتی غیر از ساعت نماز به مسجد مراجعه کردیم و با توجه به جو مردانه ان کمی در بازدید از داخل ان مردد بودیم. اما نگهبان مسجد یکی از طلاب را صدا کردند و ایشان با روی گشاده و صبر و حوصله بخشهای مختلف مسجد را به ما نشان دادند. هنوز ساخت مسجد کامل نشده است و داربستها در بخشهای مختلف دیده میشوند اما قطعا پس از اتمام بنا این مسجد به مهمترین جاذبه زاهدان تبدیل خواهد شد. ساخت این مسجد با کمک و بودجه مردمی است و شاید دلیل کند بودن پروژه ساخت نیز همین باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار رسولی
  فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  چهار راه رسولی در واقع مرکز شهر زاهدان هست و یکی از شلوغترین جاهای این شهر هست. اینجا که در واقع یکی از بهترین جاها برای طبیعتگردا و کوهنوردای بی پولی مثل من هست. پر از مغازه و پاساژهای که اجناس و کالاهای طبیعتگردی و کوهنوردی دست دوم هست. قیمت کالا به شدت ارزان هست و با توجه به اینکه اینجا پر از مغازه و پاساژهای مختلف هست بنابراین اگر واقعا چیزی نیاز دارید باید خیلی بگردید. کتونی ها و لباسهای کوه با قیمتها و برندهای مختلف هست اما حواستون باید باشه که جنسهای نو هیچ کدوم اصل نیست و تماما یا فیک هستن یا تعمیر شدن.
  اگه از گشتن خسته شدید هم میتونید از غذاهای خیابونی بخرید و بخورید. فلافل، سمبوسه تند و یه مدل ساندویچ دیگه که با گوشت قرمز بود تو چرخ دستی فروخته میشد که به شدت خوشمزه و ارزون بودن.
  فقط اینکه این خیابن خیلی بزرگه و برای گشتن حداقل یک روز و نیم کامل وقت میگیره ازتون :)

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: