تور ارمنستان

4.7
از 207 رای
آگهی رهگذران اوج آرام - جایگاه E - دسکتاپ
4 شب
تریپ
کاسپین ساعت رفت: 16:40
کاسپین ساعت برگشت: 19:25
15,990,000 تومان
4 شب
آریو پرواز قرن
ایران ایرتور ساعت رفت: 11:30
ایران ایرتور ساعت برگشت: 10:45
15,400,000 تومان
آگهی بیسان سیر - جایگاه F - دسکتاپ
3 شب
تچرا سیر کبیر
اتوبوسی
اتوبوسی
7,000,000 تومان
5 شب
الهام سیر
فلای‌وان ساعت رفت: 18:30
فلای‌وان ساعت برگشت: 16:30
17,390,000 تومان
آگهی گلفام - جایگاه F پلاس - دسکتاپ
6 شب
فرواک سفر ایرانیان
سپهران ساعت رفت: 18:10
فلای‌وان ساعت برگشت: 16:30
27,990,000 تومان
3 شب
تریپ
کاسپین ساعت رفت: 16:40
کاسپین ساعت برگشت: 18:25
15,990,000 تومان
3 شب
نوین تور
اتوبوسی
اتوبوسی
6,950,000 تومان
3 شب
نوین تور
آسمان ساعت رفت: 09:15
ایران ایرتور ساعت برگشت: 15:00
11,750,000 تومان
4 شب
نوین تور
اتوبوسی
اتوبوسی
7,690,000 تومان
4 شب
میسان گشت خوبان
فلای‌وان ساعت رفت: 18:30
فلای‌وان ساعت برگشت: 16:30
14,890,000 تومان
4 شب
تچرا سیر کبیر
ایران ایرتور ساعت رفت: 11:30
ایران ایرتور ساعت برگشت: 10:40
16,000,000 تومان
3 شب
میسان گشت خوبان
فلای‌وان ساعت رفت: 18:30
فلای‌وان ساعت برگشت: 16:30
13,890,000 تومان
4 شب
سفرهای پایتخت جهان
کاسپین ساعت رفت: 16:40
کاسپین ساعت برگشت: 19:25
15,990,000 تومان
4 شب
الفبای سفر پارسیان
کاسپین ساعت رفت: 16:40
کاسپین ساعت برگشت: 19:25
15,990,000 تومان
3 شب
بیسان سیر
ایران ایرتور ساعت رفت: 00:00
ایران ایرتور ساعت برگشت: 00:00
16,980,000 تومان
3 شب
سفرهای پایتخت جهان
کاسپین ساعت رفت: 16:40
کاسپین ساعت برگشت: 18:25
13,490,000 تومان
3 شب
ملوان سیر پارسیان
آسمان ساعت رفت: 10:10
آسمان ساعت برگشت: 12:15
13,620,000 تومان
3 شب
الفبای سفر پارسیان
کاسپین ساعت رفت: 16:40
کاسپین ساعت برگشت: 19:25
13,490,000 تومان
3 شب
آرسس پرواز آبان
اتوبوسی
اتوبوسی
7,990,000 تومان
4 شب
الفبای سفر پارسیان
کاسپین ساعت رفت: 16:40
کاسپین ساعت برگشت: 19:25
32,900,000 تومان
با سفرساز لست‌سکند سفر دلخواهت رو تور کن!
اگر تور مدنظرت رو پیدا نکردی با استفاده از سرویس جدید لست‌سکند با اسم سفرساز بهترین پیشنهاد قیمت رو برات پیدا می‌کنیم
photo camper camera
سفرساز

تور ارمنستان بین ایرانی‌ها بسیار محبوب و پرتقاضاست و معمولا ایرانی‌ها رفت و آمد زیادی به ارمنستان دارند، چون هم نزدیک است و هم به صرفه. به همین دلیل در این متن راهنما می‌خواهیم از جزئیات تور ارمنستان بگوییم تا بعد از خواندنش بتوانید بهترین تور ارمنستان متناسب با شرایط و سلیقه‌تان را انتخاب کنید و خاطره دلپذیری برایتان از سفر به جا بماند و ته دلتان بگویید ارزشش را داشت. اولین قدم برای انتخاب یا حتّی تصمیم‌گیری درباره یک مقصد این است که آن را بهتر بشناسیم. بنابراین ابتدا با خود ارمنستان آشنا می‌شویم.

با ارمنستان آشنا شویم

نزدیک بودن ارمنستان به ایران سبب شده میان این دو کشور، شاخصه‌های فرهنگی مشترکی پیدا شود. این مسئله باعث می‌شود معاشرت با مردم و حتّی غذا خوردن برایتان ساده‌تر شود و دلیل یک سری رفتارها را به دلیل همان پیوندهای مشترک فرهنگی درک کنید.

جغرافیای ارمنستان‌

ارمنستان کشوری در منطقه خاورمیانه و شمال غربی ایران است که جزو سرزمین‌های کوهستانی محسوب می‌شود. شاید در حال حاضر ساخت و سازهای مدرن در ارمنستان، آن را شبیه به کشورهای نوظهور کرده امّا قرار گرفتنش در این نقطه از خاور میانه، کاملا نشان می‌دهد که از مناطق باستانی است و با کمی گردش در مناطق قدیمی و موزه‌هایش، این واقعیت کاملا آشکار می‌شود.

ارمنستان مدتی طولانی جزئی از خاک ایران محسوب میشد که در عصر قاجار در پی معاهداتی که انجام شد، از ایران جدا و اواخر قرن بیستم به کشوری مستقل تبدیل شد. بنابراین ارمنستان هم در حوادث تاریخی ایران مخصوصا آنچه در شمال غربی ایران اتّفاق افتاده، شریک است و تاریخ غنی و پرباری دارد.

این کشور وسعت کمی دارد امّا تنوعی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و فرهنگی در آن یافت می‌شود. گر چه ارمنستان بین دریای سیاه و دریای مازندران قرار گرفته ولی خودش ساحلی ندارد و مستقیما به دریا متصل نمی‌شود.

دین و آیین مردم ارمنستان

دین بیشتر مردم در این منطقه همانطور که از نام کشور مشخص است، مسیحیت ا‌ست. گر چه از سایر ادیان از جمله اسلام هم در این کشور ساکنینی وجود دارد. همچنین به جز اقوام ارمنی، سایر اقوام از جمله کردها، روس‌ها و تعداد کمی از اوکراینی‌ها، آشوری‌ها و گروه‌های دیگر هم در ارمنستان مشاهده می‌شوند.

آب و هوای ارمنستان

اقلیم ارمنستان به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش معتدل و خشک است. انتظار می‌رود قرار گرفتن ارمنستان در عرض‌های جغرافیایی بالاتر از ایران، اقلیمش را سردتر از ایران کند. امّا چون در اعماق بخش شمالی ناحیه نیمه گرمسیری قرار گرفته که توسط رشته‌های مرتفع محصور شده است، اقلیمش به آن سردی که فکر می‌کنیم نیست. امّا در کل آب و هوای بسیار متنوعی دارد. همچنین به صورت کلی ارمنستان کشور کم بارانی است و معمولا پرباران‌ترین فصلش بهار است.

 

خلاصه ای جذاب از کشور ارمنستان

واحد پول درام
زبان ارمنی
موقعیت نسبت به ایران شمال غربی ایران
اقلیم معتدل و خشک
دین مسیحی
اختلاف ساعت با ایران نیم ساعت

تورهای ارمنستان

تور ارمنستان انتخاب بسیاری از ایرانی‌ها به عنوان سفر خارجی است. تور ارمنستان به دلیل تنوع و به صرفه بودنش، سفر خارجی را به راحتی ممکن می‌کند. معمولا در تورهای ارمنستان خدماتی چون بلیط هواپیما رفت و برگشت، اقامت در هتل، ترنسفر فرودگاهی، راهنمای فارسی زبان و بیمه مسافرتی ارائه می‌شود. با توجه به اینکه هزینه‌های جانبی که مسافر خودش قرار است خرج کند، زیاد نمی‌شود، بسیاری از ایرانی‌ها تور ارمنستان را به خیلی از مقاصد دیگر ترجیح می‌دهند.

سفر با تور ارمنستان هزینه‌ها را برایتان کم می‌کند، چرا که معمولا پروازها چارتری هستند و هتل‌ها هم معمولا برای آژانس‌های مسافرتی تخفیف قائل می‌شوند. این در حالی است که اگر بخواهید خودتان همین خدمات را به صورت جداگانه تهیه کنید، گران‌تر خواهد شد. در ادامه از انواع تورهای ارمنستان خواهیم گفت که می‌توانید انتخاب کنید.

تور ارمنستان زمینی

تور زمینی ارمنستان از روش‌های پرطرفدار سفر به ارمنستان در میان ایرانیان است. تور زمینی ارمنستان در عین اینکه فاصله زیادی از ایران ندارد، به صرفه‌تر هم هست. ضمن اینکه بعضی‌ها ترجیح می‌دهند با پرواز خودشان را به تبریز برسانند و از آنجا در تور ارمنستان زمینی شرکت کنند تا ساعات کمتری را در مسیر زمینی بگذرانند. در کل سفر زمینی به ارمنستان از گذشته به دو شکل برگزار میشده است.

1- تور زمینی ارمنستان با اتوبوس
2- تور زمینی ارمنستان با قطار

تور زمینی ارمنستان با اتوبوس

تور زمینی ارمنستان با اتوبوس، همه روزه از مبدأ تهران از دو ترمینال آزادی و بیهقی حرکت می‌کند. به مرز که برسید برایتان ویزای مرزی صادر می‌شود و وارد خاک ارمنستان می‌شوید. معمولا مسیر تور زمینی با اتوبوس و از مبدأ تهران، حدود 22 تا 24 ساعت طول می‌کشد. البته تور ارمنستان زمینی را از تبریز هم می‌توانید تهیه کنید و نیازی نیست حتما به تهران بیایید.

تور زمینی ارمنستان با قطار

امّا تور ارمنستان زمینی با قطار، پس از درگیری‌های ارمنستان و آذربایجان فعلا برگزار نمی‌شود. در مقابل تور ارمنستان زمینی با اتوبوس به جز مواقعی که مرزها به علت گسترش کرونا میان کشورها بسته می‌شود، برقرار است و اتفاقا افراد زیادی تور زمینی ارمنستان را برای سفر انتخاب می‌کنند.

تور ارمنستان هوایی

تور هوایی ارمنستان انتخاب دیگری است که شما را حدودا یک و نیم ساعته به ایروان می‌رساند. برای تور هوایی ارمنستان در همان فرودگاه می‌توانید ویزایتان را برای ورود به ارمنستان تهیه کنید. استفاده از تور ارمنستان هوایی در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند و دیگر نیاز نیست یک روز کامل به رفت و یک روز هم به برگشتتان اختصاص دهید؛ به محض رسیدن، بعد از کمی استراحت می‌توانید گشت و گذارتان را در ارمنستان آغاز کنید.

امّا از طرفی هزینه تور ارمنستان هوایی بیشتر است و دستتان را برای کم‌خرج سفر کردن کمی می‌بندد. انتخاب مسیر حمل و نقل، یکی از انتخاب‌های مهمی است که روی برنامه‌ریزی‌های سفرتان تأثیر خواهد گذاشت. امّا لازم است کاملا واقع بینانه آن را انتخاب کنید؛ مثلا اگر مسیر طولانی اذیتتان می‌کند، بهتر است سفر هوایی را انتخاب کنید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.

تور ارمنستان نوروزی

تور نوروزی ارمنستان از دید بعضی مسافران، بهترین زمان سفر به ارمنستان است. در ارمنستان حتی می‌توانید حال و هوای نوروز را لمس کنید و با وجود اینکه از مرزهای سیاسی ایران خارج می‌شوید، همچنان در مرزهای فرهنگ ایران با ارمنستان قرار دارید. در نوروز ارمنستان، هوا هم خوب است و از سرمایش کم شده است، بنابراین تجربه به یادماندنی از سفر به ارمنستان برایتان به یادگار می‌ماند.

بررسی هتل های ارمنستان

هتل‌های ارمنستان هم درجه‌های مختلفی دارند و هر چقدر هتل باکیفیت‌تر و مجهّزتر بخواهید، بدون شک هزینه بیشتری هم باید پرداخت کنید. از هتل‌های با کیفت و 5 ستاره ارمنستان می‌توان به هتل گرند و هتل ماریوت اشاره کرد و پس از آن هتل‌هایی مثل ریپابلیک و آرارات، از هتل‌های 4 ستاره خوب ارمنستان هستند. امّا اگر قصد دارید هتل ارزان قیمت‌تری انتخاب کنید بهتر است انتخابتان از میان هتل‌های 3 ستاره مثل شیرک و کامفورت باشد.

امّا هر سطح از هتل که در نظر داشتید، بهتر است پیش از خرید تورش، نظرات مسافران قبلی را بخوانید، چون بعضی هتل‌ها با وجود شهرت و قیمت گرانی که دارند، نتوانسته‌اند رضایت مسافران را جلب کنند. برای خواندن نظرات مسافران قبلی درباره هتل های ارمنستان می‌توانید به صفحه هتل های ارمنستان مراجعه کنید.

مشاهده هتل های ارمنستان و نظرات مسافران

 قیمت تور ارمنستان

قیمت تور ارمنستان مانند هر تور دیگری به انتخاب‌های شما بستگی دارد. کافیست با قواعدش آشنا شوید تا بتوانید آن را به میزانی که می‌خواهید دربیاورید. قیمت تور ارمنستان به چند پارامتر مهم مثل حمل و نقل، اقامت و زمان تور بستگی دارد. با تغییر در این سه پارامتر، می‌توانید بیشترین تغییر را در قیمت تور ارمنستان ایجاد کنید.

مثلا قیمت تور ارمنستان هوایی از قیمت تور ارمنستان زمینی بیشتر است و اگر ترجیحتان استفاده از پرواز باشد، باید تور ارمنستان را با قیمت بیشتری بخرید. همچنین زمان‌های پرطرفدار و کم‌طرفدار بسیار در قیمت تور ارمنستان تأثیرگذار است.

در حال حاضر، قیمت تور ارمنستان هوایی با ۳ شب اقامت در هتل سه ستاره، از قیمت ۱۳،۳۹۰،۰۰۰ تومان شروع می‌شود.

تور ارمنستان ارزان و ترفندهای خاص

تور ارزان ارمنستان را با چند ترفند راحت می‌توان خرید اما چگونه؟ اول از همه حواستان به تاریخی که انتخاب می‌کنید باشد. فصل زمستان که ارمنستان طرفداران کمتری دارد، راحت‌تر می‌توان تور ارزان ارمنستان پیدا کرد. امّا اگر در این فصل سفر کردن برایتان ممکن نیست، روزهای غیر تعطیل و طی هفته، تور ارمنستان ارزان، راحت‌تر از تعطیلات و آخر هفته‌ها پیدا می‌شود.

طبیعی است که اگر قرار باشد تور ارزان ارمنستان بخریم، نمی‌توانیم انتظار خدمات و امکانات اضافی را داشته باشیم. بنابراین یک راه برای خرید تور ارمنستان ارزان، این است که توری را انتخاب کنیم که فقط خدمات ضروری را ارائه می‌دهد.

اقامت مسئله مهم و تأثیرگذار دیگری است که برای تهیه تور ارمنستان ارزان باید به آن توجه کرد. به این شکل که هتل‌های با ستاره کمتر را جایگزین امکانات لوکس و هتل‌های پنج ستاره کنیم. همچنین هر چقدر تعداد روزهای اقامت کمتر شود، شما به خرید تور ارزان ارمنستان نزدیک‌تر می‌شوید.

مسئله دیگر چگونگی حمل و نقل و رسیدن به مقصد است. بدون شک سفر هوایی گرانتر از سفر زمینی است و اگر قصد دارید تا جایی که امکان دارد تور ارمنستان ارزان بخرید، لازم است سفر زمینی را جایگزین هوایی کنید. امّا اگر امکان سفر زمینی برایتان فراهم نباشد راه دیگری که می‌توانید تور ارزان ارمنستان تهیه کنید، تور لحظه آخری ارمنستان است. تور لحظه آخری ارمنستان در واقع توری است که نزدیک زمان برگزاری تور اعلام می‌شود و مناسب کسانی است که آماده سفر هستند. در تور ارمنستان لحظه آخری قرار نیست امکانات کمتری دریافت کنید، بلکه چون ظرفیت تور پرنشده به نوعی تخفیف می‌گیرید.

تور ارمنستان لست‌سکند

تورهای ارمنستان زیادی از آژانس های مسافرتی مختلف و معتبر در سایت لست‌سکند برای بررسی و انتخاب شما وجود دارد و دستتان کاملا باز است. با مقایسه تورهای ارمنستان در لست‌سکند، می‌توانید قیمت متناسب با شرایطتان و میزان دقیقی از خدمات را دریافت کنید و در نهایت با این مقایسه، خیالتان از نظر قیمت و امكانات تور راحت باشد.

همچنین برگزارکنندگان تورهای ارمنستان در لست‌سکند، از قبل اعتبارسنجی می‌شوند تا شما با خیال آسوده بتوانید از آنها خرید کنید و نگران اعتبارشان نباشید. بنابراین برای خرید بهترین تور ارمنستان، پیشنهاد می‌کنیم تورهای ارمنستان را در لست‌سکند با دقت مقایسه کنید و تور مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا در حال حاضر می‌توانید تور ارمنستان تابستان ۱۴۰۲ را با قیمت‌های به‌روز، در بالای همین صفحه از سایت لست‌سکند ببینید.

بهترین فصل تور ارمنستان

بهترین فصل تور ارمنستان به چند عامل بستگی دارد. اگر بخواهید در فصلی معتدل و مناسب به ارمنستان سفر کنید، بهتر است اواخر بهار یا اوایل پاییز را انتخاب کنید. در این دو فصل ارمنستان هوای معتدلی دارد و از جهت آب و هوا اذیت نخواهید شد. همچنین در بهار طبیعتش بسیار زیباست و اگر قصد طبیعت گردی در ارمنستان را دارید، بهتر است فصل بهار را انتخاب کنید.

تابستان به دلیل تیز بودن آفتاب، گشت و گذار در ارمنستان کمی دشوار است و زمستان هم سرمای هوا را دارد. البته همانطور که در ابتدای متن هم اشاره کردیم، در کل ارمنستان به اندازه‌ای سرد نمی‌شود که تور ارمنستان را ناممکن کند. زمستان ارمنستان مناسب آنهایی است که دوست دارند کریسمس را در آنجا بگذرانند و همچنین از بلک فرایدی و تخفیفات پیش از کریسمس استفاده کنند. یا اگر قصدتان از سفر انجام ورزش‌های زمستانی مانند اسکی باشد، بهترین فصل تور ارمنستان برای شما زمستان می‌شود. بنابراین آنچه بهترین فصل تور ارمنستان را برای ما مشخص می‌کند، در درجه اول هدف سفر است. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سفر با تورهای ارمنستان را دارید پیش از سفر حتما راهنمای سفر به ارمنستان را بخوانید تا از جنبه‌های مختلف با این کشور و چگونگی سفر در آن آشنا شوید.

تور ارمنستان از تهران، تبریز، مشهد، اصفهان و سایر شهرهای ایران

تور ارمنستان از تهران و شهرهای مختلف مثل تبریز هم برگزار می‌شود. با توجه به نزدیکی ارمنستان و تبریز، علاوه بر تهران می‌توانید تور ارمنستان از تبریز را بخرید و از آنجا به این کشور سفر کنید. همچنین یکی دیگر از راهکارها این است که خودتان را از سایر شهرها به تبریز رسانده و از آنجا راهی تورهای ارمنستان شوید. گاهی حرکت از تبریز به دلیل مسافت کمتر، هم سفر زمینی را برایتان ممکن می‌کند و هم ممکن است قیمت بلیطتان را کاهش دهد.

گشت و گذار در ارمنستان و جاهای دیدنی آن

همانطور که گفتیم ارمنستان هم دیدنی‌های طبیعی دارد و هم جاهای تاریخی و فرهنگی که با توجه به سلیقه و سبک سفرتان، می‌توانید آنها را امتحان کنید. آنچه در ارمنستان شاخص است، کلیساها و محله‌هایش است. با توجه به اینکه دین مسیحیت در ارمنستان قدمت طولانی دارد، کلیساهای تاریخی فراوانی در این کشور هست که بسیار مهم و محبوب هستند. اگر بخواهیم تعدادی از جاهای دیدنی ارمنستان را معرفی کنیم عبارتند از: میدان جمهوری ایروان، یادمان نسل کشی ارامنه، کلیساهای متعدد، بازارهای محلی، دریاچه سوان، پل شیطان و موزه‌های آن.

تجربه سفر به ارمنستان از زبان کاربران

خواندن سفرنامه‌های ارمنستان به شما کمک می‌کند تا با تجربه سایر مسافرانی که به این کشور سفر کرده‌اند، از دریچه نگاه خودشان آشنا شوید. کاربران لست‌سکند، در سفرنامه‌های متنوعی، تجربه‌های با ارزش خودشان از سفر به ارمنستان را در سایت منتشر کرده‌اند. در لینک زیر می‌توانید سفرنامه‌های ارمنستان را بخوانید

مشاهده لیست سفرنامه های ارمنستان

مشاوره خرید تور ارمنستان با لست‌سکند

در پروسه خرید تور ارمنستان، ممکن است سوالاتی ذهنتان را درگیر کند. با خیال راحت می‌توانید از سرویس پشتیبانی و مشاوره سفر لست‌سکند استفاده کنید و با متخصصان سفر لست‌سکند تماس بگیرید و از راهنمایی‌های لازم بهره‌مند شوید.

تماس با تیم مشاوره سفر ۹۱۰۱۸۰۰۰-۰۲۱

 

سوالات متداول

آیا شهروندان ایرانی برای سفر به ارمنستان نیاز به ویزا دارند؟
بهترین زمان سفر به ارمنستان چه تاریخی است؟
بهترین هتل‌های ارمنستان برای اقامت کدام هستند؟
در ارمنستان از کدام جاذبه‌ها دیدن کنیم؟
بهترین رستوران‌های ارمنستان کدام هستند؟
در ارمنستان از چه وسیله‌ای برای جابه جایی می‌توان استفاده کرد؟
پول رایج ارمنستان چیست و چه مقدار با خود همراه داشته باشیم؟
چطور به ارمنستان باید سفر کنیم؟
آیا امکان سفر زمینی به ارمنستان وجود دارد؟
چطور می‌توانیم زمینی به ارمنستان سفر کنیم؟
آیا ممکن است با ماشین شخصی به ارمنستان سفر کنیم؟
مدارک مورد نیاز برای سفر زمینی با ماشین شخصی به ارمنستان را از کجا باید تهیه کنیم؟
در سفر به ارمنستان نیاز به یادگیری چه زبانی داریم؟
ارمنستان چند فرودگاه دارد؟ پروازهای ایران به کدام فرودگاه وارد می‌شوند؟
آیا در تور ارمنستان واکسن کرونا رایگان به ایرانی ها تزریق می شود؟