Close

تور ارمنستان

4.7
از 20 رای

ارمنستان با سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مناطق گردشگری و جذب تورهای ورودی از کشورهای همسایه از جمله ایران است. تورهای ارمنستان با توجه به تاریخ غنی این کشور و مناظر چشم نواز آن همواره با استقبال خوبی رو به رو می شوند و در تمام سال می توان از میان آن ها برای سفر به ارمنستان انتخاب کرد.کوه آرارات به عنوان نماد ملی ارمنستان در مرز ترکیه قرار گرفته است و اعتقاد دارند این کوه محل فرود کشتی نوح است. از جمله جاذبه های این کشور زیبا می توان به؛ معبد گارنی، دریاچه سوان، صومعه گغارد، صومعه تاتو، موزه ماتنادران، موزه صنایع دستی، کاسکاد ایروان و میدان جمهوری اشاره کرد.

سوالات متداول

بهترین فصل برای بازدید از ارمنستان بهار است. چشمه‌های طبیعی، کوه‌های بلند، آفتاب و هوای مطبوع چیزهایی‌ست که در بهار باید از آن لذت برد. در پاییز و زمستان هوا سرد و برفی شده و تقریبا چهره شهر سفیدپوش می‌شود.
برای انتخاب بهترین هتل در ارمنستان بهتر است نظرات مسافران قبلی این کشور را مطالعه کنید. مسافران قبلی به هتل‌های ارمنستان از نظر تمیزی اتاق‌ها، دسترسی هتل، کیفیت صبحانه و برخورد پرسنل امتیاز داده‌اند. لیست برترین هتل‌های ارمنستان
ارمنستان در قسمت شمال غرب کشور ما قرار دارد. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این کشور برای گردشگران بسیار جذاب است. برای برنامه‌ریزی سفرتان به منظور بازدید از جاذبه‌های این کشور می‌توانید از تجربیات مسافران قبلی کمک بگیرید. مسافران مکان‌های دیدنی ارمنستان را از نظر دسترسی، هزینه ورود، زمان بازدید و غیره بررسی و رتبه‌بندی کرده‌اند. لیست برترین جاذبه‌های ارمنستان
ارمنستان کشوری است که در آن رستوران‌های زیادی وجود دارد. برای انتخاب بهترین رستوران در ارمنستان می‌توانید از تجربیات دیگر مسافران ارمنستان استفاده کنید. مسافران رستوران‌های ارمنستان را براساس قیمت، امکانات رستوران، سبک آشپزی و وعده‌های غذایی بررسی کرده‌اند. لیست برترین رستوران‌های ارمنستان
برای حمل و نقل داخلی در ارمنستان می‌توانید از اتوبوس‌های محلی، مترو و تاکسی استفاده کنید. شهرهای ارمنستان بسیار کوچک هستند و به راحتی می‌توانید در اغلب شهرهای آن پیاده به جاذبه‌ها و رستوران‌ها سر بزنید.
واحد پول کشور ارمنستان،درام است. برای سفر به ارمنستان بهتر است بخشی از پولتان را به صورت درام و بخشی را دلار آمریکا یا یورو به همراه داشته باشید. تبدیل پول در ارمنستان بسیار ساده است اما در انتخاب صرافی دقت کنید که صرافی بدون کمیسیون پولتان را تبدیل کند.
بهترین و سریعترین راه دسترسی به ارمنستان از طریق پرواز است. در فصل‌های که تعداد گردشگران آنتالیا زیاد می‌شود، از تهران به ایروان پرواز مستقیم وجود دارد.
از ایران (تهران، تبریز و ارومیه) به پایتخت ارمنستان (ایروان) اتوبوس وجود دارد. همچنین با ماشین شخصی نیز می‌توانید به ارمنستان سفر کنید.
بله. با داشتن برگه کاپوتاژ، پلاک بین المللی و گواهی نامه بین المللی می‌توانید با ماشین شخصی به ارمنستان سفر کنید.
برای انجام تمامی این اقدامات باید به کانون جهانگردی اتوموبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید.
زبان رسمی کشور ارمنستان ارمنی است و بهتر است برای ارتباط با مردم محلی کمی از این زبان بلد باشید.
ارمنستان یک فرودگاه بین المللی به نام فرودگاه بین المللی زوارتنوتس دارد.