Close

تور وان

4.8
از 26 رای
هتلی (نمایش جدید) پکیجی (نمایش قدیم)

وان شهری کوچک و زیبا در شرق ترکیه است که به دلیل گربه های منحصر به فردش که اکثرا در کنار دریاچه وان ساکن هستند، بسیار مشهور است. گردشگران ایرانی این شهر می توانند از طریق تورهای وان به این شهر زیبا و جذاب سفر کنند و از جاذبه های طبیعی، تاریخی، مراکز خرید و طبیعت پر اکسیژن وان نهایت استفاده را ببرند. وان علاوه بر گربه های مشهور، تاریخی بسیار غنی نیز دارد که حدودا به 5000 سال پیش از میلاد مسیح (ع) باز می گردد و تمدن ها و پادشاهی های مختلفی را طی تاریخ کهنش تجربه کرده است.

از جمله مشهورترین این تمدن ها می توان به سلجوقی ها، بیزانسی ها و عثمانی ها اشاره کرد. در هریک از این دوره های معماری و جاذبه های به وجود آمده است که امروزه این جاذبه های درکنار طبیعت بی نظیر وان، گردشگری این شهر را رونق بخشیده اند. از جمله دیدنی ترین و بهترین جاذبه های وان می توان از؛ قلعه وان، دریاچه وان، کلیسای آختامار، آبشار مرادیه، بازار شهر وان در خیابان جمهوریت و شکمگردی و غذاهای بی نظیر وان مثل: کباب مولانا، کباب آدانا، اسکندر کباب، پاتلیجان کباب، لاه معجون، پیده، کوفته‏، چوپ شیش و دونر نام برد.

سوالات متداول

برای سفر به وان نیاز به ویزا نیست اما داشتن مدارک شناسایی معتبر و پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتباری الزامی است.
بهترین فصل سفر به وان ماه های آوریل تا سپتامبر (یعنی اواسط فروردین تا اواسط مهر ماه) است. در مجموع نیز، ماه ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر) را می توان بهترین زمان سفر به وان دانست.
برای انتخاب بهترین هتل در وان بهتر است نظرات مسافران قبلی این کشور را مطالعه کنید. مسافران قبلی به هتل‌های وان از نظر تمیزی اتاق‌ها، دسترسی هتل، کیفیت صبحانه و برخورد پرسنل امتیاز داده‌اند. لیست برترین هتل‌های وان
وان یکی از مقاصد محبوب در میان گردشگران ایرانی است. مسافران مکان‌های دیدنی وان را از نظر دسترسی، هزینه ورود، زمان بازدید و غیره بررسی و رتبه‌بندی کرده‌اند. لیست برترین جاذبه‌های وان
در وان رستوران‌های بیشماری وجود دارد که برای انتخاب بهترین رستوران می‌توانید از تجربیات مسافران قبلی استفاده کنید. مسافران رستوران‌های وان را براساس قیمت، امکانات رستوران، سبک آشپزی و وعده‌های غذایی بررسی کرده‌اند. لیست برترین رستوران‌های وان
پیشنهاد می‌شود برای سفر به هر مقصد خارجی، مقدار از بودجه سفر با به واحد پول رایج آن مقصد و بخش قابل توجهی را دلار یا یورو به همراه داشته باشید. واحد پول ترکیه لیر است.
شهر وان یکی از شهرهای شرقی ترکیه است که در نزدیکی مرز ایران با ترکیه قرار دارد.
بله. با داشتن برگه کاپوتاژ، پلاک بین المللی و گواهی نامه بین المللی می‌توانید با ماشین شخصی به وان سفر کنید.
برخی از تورها ممکن است پرواز یا هتل آن چارتری (غیر قابل کنسلی) باشد، قبل از خرید شرایط کنسلی تور را مطالعه یا از آژانس مربوطه سوال بفرمایید.
تورهای شخصی وان با توجه به درخواست شما در هر تاریخی قابل اجراست. اما تورهای گروهی طبق برنامه اجرا می‌شود.