Close
رستوران

ساحل تراس چابهار (ساحل کمب)

Chabahar Terrace Beach (Komb Beach)

ساحل تراس چابهار (1).jpg
ساحل تراس چابهار (2).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • سواحل

نقد و بررسی ساحل تراس چابهار (ساحل کمب)


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند شیلان صادقی
  نقدها:
  گزارش
  ساحل کمب
  توصیه شده توسط کاربر

  در اولین گشت شرق چابهار اولین جاذبه بسیار زیبا که میبینید ساحل صخره ای کمب که به ساحل تراس هم مشهور است و در پنج کیلومتری چابهار قرار دارد.درست روبروی این ساحل زیبا آن طرف جاده روستای کمب که با ۲۳ هزار نفر جمعیت یکی از پرجمعیترین روستاهای ایران نیز میباشد وجود دارد .این ساحل مرتفع ،چشم اندازی بسیار زیبا از طلوع و غروب را به گردشگران هدیه میکند.هیچ نوع امکانات رفاهی در نزدیک این ساحل وجود ندارد .رفتن به لبه های ساحل صخره ای بسیار خطرناک است از این رو بسیار مواظب باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Roya.noori
  نقدها:
  گزارش
  ساحل مرتفع تراس(ساحل کمب)
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کمب در 5 کیلومتری چابهار در مسیر چابهار به گواتر قرار گرفته..زیبایی این ساحل از دور و کنار جاده قابل تشخیص نیست تا اینکه به لبه صخره برسید و اونجاست که عظمت بی مثالش رو میتونید ببینید.ساحلی با ارتفاع صخره ای 30متری که صدای آب رو از لبه میتونید بشنوید و ویوی بسیار زیبایی برای عکاسی دارد.اما برای گرفتن عکس روی لبه احتیاط کنید چون نوع خاکش سست به نظر میومد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش
  تراسی عجیب و باورنکردنی
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کمب یکی از بزرگترین روستاهای ایران محسوب میشه جوری که اگر از کنار این روستا رد بشید شاید باورتون نشه که این منطقه روستا هستش. روستای کمب در اول جاده ساحلی چابهار قرار داره بعد از اینکه وارد جاده ساحلی شدید کمی که برانید روستای کمب سمت چپ و راست جاده نمایان میشه. وسطهای روستا جاده به سمت راست وجود داره که اغلب محلی‌ها به ویژه مردم روستا بلد هستند. وقتی وارد جاده بشید میتونید به راحتی یک منظره بی نظیر ببینید که هیچ عکسی نمیتونه این چیزی که جلوی روتون هست رو نشون بده. تراس در واقع بالای صخره هست که از اون بالا دریا و ساحل زیبای دریای عمان زیر پاتون خواهد بود. این اسم بین محلی ها رایج هست و علتش هم اینکه صخره ها درست مانند تراس بالای دریای عمان قرار گرفتند! برای رفتن به این مکان حتما باید با یکی از محلی ها ارتباط بگیرید چون مسیر نه تابلو داره و نه علامتی که بخوام راهنمایی کنم.
  اما دیدن این منظره رو به هیچ عنوان از دست ندید. دیدن ساحل ابی از بالای صخره که نگاه میکنی انگار دریای عمان عروسی که لباس ابی پوشیده و پاین دامنش چینهای توری سفید رنگ داره و روی زمینی نارنجی رنگ در حال رقصیدنه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیما علایی
  نقدها:
  گزارش
  ساحل مرتفع تراس
  توصیه شده توسط کاربر

  روستاي كُمب در ٥ كيلومتري چابهار قرار داره، اين روستا در مسير چابهار به گواتر هست. يكي ديگه از سوپرايزهاي تور #چابهارچهارفصل، #ليپارگشت به پيشنهاد راننده، بازديد از اين ساحل تراس منحصر به فرد بود. در ارتفاع حدودا ٣٠ متري درياي عمان، صخره اي خاكي قرار داره، سطح اين صخره كاملا صاف بود، هميشه ديدن دريا از بالاي صخره ها جذاب و ديدني هست. خصوصا اينكه دريايي تميز و ابي چشم نوازش باشه. درياي عمان از اين زاويه واقعا جذاب و بينظيره،عكاسي در اين نقطه رو اصلا نبايد از دست داد. لبه هاي اين صخره خيلي سست و خاكي بود و جانب احتياط بايد رعايت ميشد. #دورهمي_لست_سكند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  منظره اي فراموش نشدني
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل كمب با منظره اي منحصر به فرد از دريا و ساحل ماسه اي طلايي در نزديكي چابهار قرار دارد. ديدن ساحل و دريا از ارتفاع مخصوصا در هنگام غروب بسيار زيبا و جذاب است.
  تصويري منحصر به فرد كه هميشه در عكس هاي خارجي ديده بوديم و فكر نميكرديم كه مشابهش را در ايران داريم.
  براي رفتن به اين تراس زيبا در مسير شرق بايداز جا ه اصلي خارج شد و بهترين راه براي رسيدن به اين نقطه همراهي با يكي از ليدرهاي محلي است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  ساحل تراس چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل تراس چابهار یکی از ساحلهای بسیار زیبای چابهار می باشد . این ساحل با توجه به نامش به این می ماند که بر تراس مرتفعی ایستاده ای و دریای لاجوردی عمان در زیر پایت خودنمایی می کند ‌. ایستادن در لبه های تراس احتیاط دارد زیرا در برخی نقاط زیر آن خالی شده است . برای دیدن این مکان زیبا باید از چابهار ۵ کیلومتر به سمت شرق یعنی مسیر خلیج گواتر بروید ، به روستای کمب که رسیدین بعد از آن به سمت راست بپیچید تا به ساحل برسید . دیدن
  ساحل تراس از جاده مقدور نیست و مردم غیر بومی از محل آن آگاهی ندارند و در واقع راننده شاتل آژانس لیپار گشت نوین این سورپرایز را به ما هدیه دادند . در صورت سفر به چابهار از دیدن این ساحل زیبا غافل نشوید .
  # چابهار چهار فصل
  #دورهمی لست سکند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  ساحلی بکر و زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل بکرروستای کُمب، درست روبروی روستای کمب واقع شده است.روستای کمب که بزرگترین روستای کشور با بیش از ۲۳۰۰۰نفر جمعیت دارد، در ۵ کیلومتری نوار ساحلی شرقی چابهار، در ابتدای جاده چابهار به بریس قراردارد.با عبور از جاده فرعی کوتاه با مینی بوس هیوندا و نو شرکت گردشگری لیپار گشت به راحتی به این ساحل رسیدیم.البته مشاهده ساحل زیبای کمب، از بالای کوه صاف خاکی آن، که حالت تراس دارد و حتی به این نام هم معروف است، لذت دیگری داشت.درست در زیر پایمان و با ارتفاع حدود بیست متری ، ساحل دریا و دریای زیبای عمان دیده میشد.امکان جلو رفتن به لبه پرتگاه وجود نداشت، چون زیر آن خالی شده بود و هرآن امکان ریزش داشت .ما که به همراه دوستان عزیزی از لست سکند در تور دورهمی چابهار به آنجا رفته بودیم، در برنامه تور،رفتن و مشاهده این ساحل نبود و این برنامه به پیشنهاد راننده مینی بوس و با نظر مثبت و مساعدت راهنمای تور، آقای باقری عملی گردید .دوستان از می نی بوس پیاده شدند و درطول تراس بالای کوه ، ایستاده و از بالای آن نظاره گر خروش امواج دریا بطرف ساحل شنی و زیبای آن شدند.
  #چابهارچهارفصل
  #دورهمی_لست_سکند
  #آژانس_لیپارگشت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  ساحلی مرتفع، زیبا و بکر
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. در فاصله 5کیلومتری شهرستان چابهار این ساحل فوق العاده مخفی شده است. این ساحل در کنار جاده شرقی چابهار هستش و اصلا از کنار جاده به نظر نمیاد که چنین منظره ای داشته باشه. وقتی به این ساحل میرسید، روی صخره های ساحلی که حدودا 30 متر بالاتر از سطح دریا قرار هستش میگیرید و به سبب حالتی که داره دریا هیچ دسترسی نخواهد داشت و طبیعت ساحلی آن کاملا بکر و دست نخورده و تمیز باقیمانده است. به عقیده من این ساحل بی شک یکی از جذابترین مناظر ایران محسوب میشه، چه بسا اگر پوشش جنگلی هم داشت، دقیقا مناظر صخره ای کشور اندونزی(شهر بالی) رو تداعی میکرد. به امید روزی که این جاذبه ها مورد توجه قرار بگیره و صنعت توریسم در ایران ارزش واقعی خودشو پیدا کنه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  ساحل تراس روستای کمب
  توصیه شده توسط کاربر

  در پنج کیلومتری شرق چابهار در مسیر اسکله ماهیگیری رَمین از کنار روستایی به نام کُمب رد میشوید، روستایی کاملا متصل به شهر چابهار که درواقع قسمت حاشیه نشین شهر محسوب میشود.روزی که با آژانس لیپارگشت به سمت شرق چابهار در حرکت بودیم به پیشنهاد راننده تور در ساحل این روستا توقف داشتیم. این مکان در برنامه تورها نیست و فقط محلیها به این ساحل می آیند. ساحل کمب منظره بی نظیر و کاملا پاک از هر آلودگی را روبرویمان قرار داد.خاص ترین قسمت منظره ساحل شکل تراس مانندش بود که تا حال هیچ برخورد نزدیکی از این نوع ساحل نداشتم. دقیقا انگار روی تراسی رو به دریا ایستاده اید و ارتفاعی حدود بیست متر زیر پاهایتان است. و ساحل ماسه ای بسیار تمیز هم با فاصله کمی از صخره ها قرار دارد. خوشبختانه سطح زمین هموار و حرکت کردن راحت بود ولی باید مراقب لبه ها باشید که بدلیل فرسایش امکان لغزش و ریزش وجود دارد. این مکان به اسم ساحل کُمب یا ساحل تراس بین ساکنین معروف است و در مسیرتان به سمت شرق چابهار میتوانید از اینجا دیدن کنید و از مناظر کمیابش لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: