Close
رستوران

فواره دبی

Dubai Fountains

107-gWMuE4kdMJgsxCndfSjC.jpeg
dubai-fountains (1).JPG
dubai-fountains (2).JPG
dubai-fountains (4).JPG
dubai-fountains (3).JPG
dubai-fountains.JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

فواره یا آبنمای دبی یکی از منحصر به‌ فردترین جاذبه‌های دیدنی شهر مدرن دبی است. این فواره لقب بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا را دارد و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت رایگان از آن دیدن کنند. نکته‌ی جالب توجه درباره‌ی این آبنما هماهنگ بودن چگونگی خروج آب از فواره‌ها با موزیک است؛ به این معنا که وقتی موسیقی پخش می‌شود، آب فواره‌ها با ریتم آن شروع به حرکت می‌کنند. فواره‌ی دبی فاصله‌ی کمی از برج خلیفه دارد و اغلب گردشگران در هنگام بازدید از برج خلیفه از تماشای فواره‌ی موزیکال دبی نیز لذت می‌برند.

نوع جاذبه:
 • چشمه

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  جاذبه‌ی رایگان دبی!
  توصیه شده توسط کاربر

  برای دیدن آب‌نما و فواره‌ی موزیکال دبی کافیه خودتون رو به مجتمع تجاری دبی‌مال برسونید و هم از تراس مشرف به دریاچه برنامه‌ی رقصِ آب و نور رو تماشا کنید هم در حیاط مجتمع به تماشا بنشینید.
  از نکات جالب این جاذبه علاوه بر خود فواره‌ها، فضاسازی محیط هست که معماری قدیمی شهرهای عربی رو هم شاهد هستیم و در کنارش ساختمان‌ها و برج‌های بلند مرتبه رو هم میبینیم و انعکاس این بناها در آب دریاچه به زیبایی محیط کمک زیادی کرده. هم‌جواری برج خلیفه با این آب‌نما باعث تجمع گردشگرانی شده که به هوای دیدن بلندترین برج جهان هم در اینجا جمع شدن.
  البته توقع من، خیلی بیشتر از چیزی بود که دیدم و با توجه به سایر امکانات شهری مثل دبی، دوست داشتم فواره‌ای به شدت عجیب ‌و غریب تر از این ببینم!
  البته این جمله به معنای این نیست که فواره‌ی دبی چیز به دردنخوری باشه، نه! اما در حد و اندازه‌ی این شهر فوق مدرن نبود.
  هماهنگی زیاد ریتم موسیقی با رقص فواره‌ها فضای خیلی فرح‌بخشی رو ایجاد می‌کنه اما فاصله‌ی بین پخش هر قطعه موزیک تا قطعه‌ی بعدی به قدری زیاد بود که خیلی از تماشاگران عطاش رو به لقاش ‌می‌بخشیدن و محیط رو ترک می‌کردن و در این فاصله فواره‌ها هم خاموش می‌شدن.
  حالا من نمی‌دونم این اشکال در زمان بازدید ما بود یا کلا به همین منوال فعالیت میکنه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند S.khezri
  نقدها:
  گزارش

  فواره رقصان و‌ موزیکال دبی که یکی از جاذبه های جذاب و شناخته شده دبی می باشد در کنار برج خلیفه در دریاچه برج و نزدیک دبی مال قرار دارد. این فواره آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متری پرتاب میکند و از پنج دایره که به وسیله قوس هایی به هم متصل می شوند طراحی و ساخته شده است در طول ‌روز از ساعت 1 ظهر تا 1 و نیم و در عصر ها از ساعت های 6 عصر تا 11 شب هر نیم ساعت یکبار به مدت پنج دقیقه رقص آب هماهنگ با موسیقی و نور اجرا میشود. در بین این‌ موسیقی ها یک آهنگ ایرانی نیز پخش میشود. جهت بازدید از این جاذبه رایگان زیبا از داخل دبی مال تابلوهای Funtain را دنبال کرده تا در بیرون از دبی مال این جاذبه را ببینید، تراس نمایندگی محصولات اپل یا پیاده رو و رستوران های منطقه سوق البهار بهترین مکان برای تماشای این آبنما می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Limo
  نقدها:
  گزارش
  فواره دبی
  توصیه شده توسط کاربر

  فواره دبی، بزرگترین فواره موزیکال جهان و معروف ترین جاذبه توریستی رایگان شهر می باشد.این جاذبه زیبا در نار دبی مال و برج خلیفه قرار دارد.فواره از کمان فواره ای مرکزی با طول ۲۷۵ متر تشکیل شده که به فواره کوچکتر و ۵ دایره فوران کننده متصل شده است. زمانیکه نمایش شروع می شود، این فواره های قدرتمند، قطرات آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر در هماهنگی با موزیک پرتاب کرده و با بیش از ۶۰۰۰ نور قوی و ۵۰ پروژگتور رنگی، درخشان می شوند.
  نمایش ها روزانه انجام شده و حدود ۵ دقیقه طول می کشند. نمایش عصر در ۶ بعد ازظهر آغاز شده و هر نیم ساعت تا ساعت ۱۱ شب ادامه دارند. دو نمایش دیگر نیز در طول روز اجرا می شوند؛ ۱ بعدازظهر و ۱ و نیم بعدازظهر (۱ و نیم بعدازظهر و ۲ بعدازظهر در جمعه ها).
  آهنگ ها و موزیک های همراه نمایش، از پاپ معاصر تا کلاسیک، متغیر است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Lahiji_majid
  نقدها:
  گزارش
  فواره های دبی، بهترین جادبه ی دبی
  توصیه شده توسط کاربر

  قطعا فواره های دبی مال، که در کنار برج خلیفه ساخته شده اند، جذدابترین جاذبه ی رایگان در دبی هستند.
  کل نمایش 3 دقیقه طوب میکشد. شروع نماشی از ساعت 6 عصر تا 11 شب، هر نیم ساعت یکبار است. ما در طی حضورمان در دبی سعی میکردیم از کوچکترین فرصت برای رفتن به این مال استفاده کنیم. 
  کمی درباره ی فواره ها برایتان بگویم. فواره از کمان فواره ای مرکزی با طول ۲۷۵ متر تشکیل شده که به فواره کوچکتر و ۵ دایره فوران کننده متصل شده است. زمانیکه نمایش شروع می شود، این فواره های قدرتمند، قطرات آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر در هماهنگی با موزیک پرتاب کرده و با بیش از ۶۰۰۰ نور قوی و ۵۰ پروژگتور رنگی، درخشان می شوند.
  آهنگ ها و موزیک های همراه نمایش، از پاپ معاصر تا کلاسیک، متغیر است. مجموعه ها شامل قطعه تریلر مایکل جکسون، همیشه دوستت خواهم داشت از ویتنی هاتسون، تمام طول شب از لیونل ریتچی، بابا یتو از کریستوفر تین، هفت دلاور المر برنستین، و زمان گفتن خداحافظی از آندریو بوسلی و سارا برایتمن هستند.
  دقت کنید که پیاده روی اطراف السوق البهار، کمتر شلوغ است و تجربه بازدید لذت بخش تری را فراهم می کند. تماشاچی ها ۱۵دقیقه قبل از شروع نمایش در محل حاضر می شوند تا از ازدحام جمعیت خارج شده از خروجی مرکز خرید و پل السوق البهار در امان باشند.
  بازدید از این جاذبه به شدت توصیه می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  فواره دبی
  توصیه شده توسط کاربر

  فواره دبی از معدود جاذبه های گردشگری دبی است که در دبی مال و روبروی برج خلیفه قرار دارد. سالها قبل در پارک ملت تهران این برنامه رو دیده بودم و خیلی برام جدید نبود ولی خوب دیدنش توصیه میکنم. این فواره از ساعت ۱۸ الی ۲۳ هر نیم ساعت یکبار به مدت تقریبا ۳ دقیقه با نور و صدا کار میکند. #فواره_دبی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  دوست داشتنی ترین جای دبی
  توصیه شده توسط کاربر

  فواره دبی، قطعا یکی از جذاب ترین دیدنی های دبی است. محوطه بیرونی دبی مال و دریاچه و رستوران ها، همراه با ویوی جذابی از برج خلیفه و چراغانی هایش، و درنهایت رقص نور و آب فواره ها ترکیبی واقعا دیدنی ساخته. این برنامه هر نیم ساعت از ساعت 18 تا 23 اجرا می شود اما من پیشنهاد می کنم یکی دو ساعتی را در این قسمت بگذرانید و یا در رستوران های رو به روی فواره شام بخورید. حس و حال اینجا انقدر خوب و دوست داشتنیست که اگر یک بار دیگر به دبی بروم فقط برای یک بار دیگر تجربه کردن آن است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  نور، صدا، حرکت
  توصیه شده توسط کاربر

  فواره های معروف دبی، درست در کنار دبی مال و برج الخلیفه قرار دارن. فکر می کنم کسی نباشه که به دبی سفر کرده باشه و به دیدن برنامه رقص فواره ها نرفته باشه. ما هم در گشت شهری مون، به همراه تور لیدرمون، بعد از کلی بدو بدو، به دیدن این برنامه رفتیم. تو اون هوای گرم و شرجی، دیدن این برنامه زیبا که همراه با رقص فواره ها، باد خنک به همراه قطره های آب به صورتمون می خورد، خیلی لذت بخش بود. ما برای برنامه ساعت 9 اونجا بودیم و این برنامه با یک آهنگ عربی خیلی زیبا اجرا شد. اینطور که تورلیدر ما می گفت، طراح این حرکات یا به قولی رقص فواره ها، یک خانم اصالتا ایرانی است. این برنامه روز ها از ساعت یک تا یک و نیم بعد از ظهر و عصر تا شب از ساعت 6 بعد از ظهر تا 10 شب، هر نیم ساعت اجرا می شه. حدود 6600 تا لامپ با نورهای مختلف در زیر فواره ها قرار گرفته تا این نمایش زیبا رو به وجود بیارن. دیدن این فواره های زیبا و برنامه نور و صدا رو به شدت توصیه می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محسن خرمایی پور
  نقدها:
  گزارش
  رقص زیبای آب و نور
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های رایگان دبی که ارزش چندین بار دیدن را دارد. از 6 عصر تا 11 شب هر نیم ساعت برنامه اجرا میشه . این مکان خارج از مرکز خرید دوبی مال قرار گرفته و بهترین ویو از روی پل سوق البهار و یا تراس نمایندگی اپل داره. تلفیق آب و نور و زیبایی برج خلیفه این جاذبه رو به دیدن دوباره شما مجاب خواهد کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  The Dubai Fountain
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های رایگان دبی که ارزش چند بار دیدن را دارد. از 6 عصر به بعد هر نیم ساعت برنامه اجرا میشه تا ساعت 11 شب. این مکان خارج از مرکز خرید دوبی مال قرار گرفته و بهترین ویو رو پل سوق البهار و یا تراس نمایندگی اپل داره و حتی اگر تمایل داشتید میتونید در یکی از رستوران هایی که دید خوبی دارن میزی رزرو کنید(وافی گورمت، کارلوسیوس ، جوز کافی، مور و ...)

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مجید میرزادی
  نقدها:
  گزارش
  رقص زیبای فواره های دبی
  توصیه شده توسط کاربر

  برای داشتن بهترین ویو و دید از رقص فواره های دبی ، باید اول به دبی مال بروید و تابلوهای Funtain را دنبال کنید و از نمایندگی محصولات اپل عبور کنید و در تراس آنجا مستقر شوید . به نظرم تراس این فروشگاه بهترین مکان برای تماشای این فواره هاست !
  فواره ها در روز در دو نوبت و در ساعات ۱۳:۰۰ و ۱۳:۳۰ نمایش دارند و شبها از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۳:۰۰ هر نیم ساعت یک بار ؛ توجه داشته باشید که جمعه ها با نیم ساعت تاخیر ، زمان بندی بالا اجرا می شود . پیشنهاد میکنم هم روز و هم شب را ساعاتی در کنار این فواره ها سپری کنید و از تماشای رقص زیبای آنها لذت ببرید ...
  #جاذبه #جاذبه_شهر #امارات #دبی #فواره #رقص_فواره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  در بیرون دبی مال یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا، یک آب نما قرار دارد که طراحی شرکت WET Design است و توانایی پرتاب آب به ارتفاع 150 متری را دارد.
  این فواره با داشتن 6600 لامپ در 50 رنگ مختلف مناظری زیبا در محوطه بیرون برج خلیفه ایجاد می‌کند. طراحی و ساخت این آب نمای زیبا برگرفته از آبنمای مشهور شهر لاس وگاس در امریکا هست.
  این آب نما در نزدیکی غروب خورشید کار خودش رو شروع میکنه و هر ۱۵ دقیقه یکبار روشن میشه. در یکی از سفرهای من به دبی و بازدید از این آب نما شاهد پخش آهنگ ویالون بیژن مرتضوی ویولنیست مشهور ایرانی بودم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش

  کمتر کسی رو میشناسیم که از دبی دیدن کنه و سری به فواره های این شهر که در کنار مجموعه دبی مال و برج خلیفه واقع شده نزنه. شاید یکی از مواردی که همواره باعث مطرح شدن خود دبی مال هست (فارغ از بزرگی و امکانات اون)، همین فواره های این شهر یا رقص آب باشه.
  فواره های دبی در کنار برج خلیفه و در استخر این مجموعه برگزار میشه و میتوانید ویوی مناسبی از برج خلیفه از این مکان داشته باشید. رقص آب این مجموعه با کمک بیش از 6600 چراغ و در بیش از 25 رنگ انجام می پذیره.
  در خرداد ماه امثال در سفری که به دبی داشتیم به تماشای این برنامه نشستیم. خوب واقعیتش به نظرم اونقدر که میتونست جذاب باشه، نبود و خیلی سریعتر از اونچی که فکرش رو میکردیم تموم شد. این برنامه همه روزه از ساعت 6 عصر الی 10 شب در روز های عادی و تا 11 شب در روزهای آخر هفته که شامل پنج شنبه، جمعه و شنبه ها میشه، هر نیم ساعت یکبار برگزار میشه. مجموعه آهنگ های مختلفی اجرا میشه که از هنرمندان مختلفی هستند. از آهنگ Thriller مایکل جکسون گرفته تا آهنگ Skyfall ادل. تنوع آهنگ ها زیاد هست ولی اینکه از شانس شما کدام آهنگ برگزار می شود، باید منتظر ماند و دید. ولی طول برنامه زیاد طولانی نیست و بعضی وقتا به زحمت به 5 دقیقه میرسه. شاید این کوتاهی برنامه کمی آزار دهنده باشه ولی تجربه جدیدی برای همگان خواهد بود.
  در نهایت تماشای رقص آب همیشه طرفداران خاص خودش را دارد و میتونه واقعا جالب و سرگرم کننده باشه. اگر در اون حوالی نزدیکی دبی مال هستید، می توانید برنامه رو ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: