رستوران

باغ گیاه شناسی ملی ایران

National Botanical Garden of Iran

1943-ZJrtDwzNSueb8trtUvI8.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این باغ که یکی از بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی جهان محسوب می شه، آب و هوایی نیمه خشک داره و میزان بارندگی متوسط سالیانه آن حدود ۲۴۰ میلی متر است. هدف از احداث باغ گیاه شناسی، ایجاد مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا در گلخانه ها است. باغ گیاه شناسی نقش مهمی در زمینه تحقیقات علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم با اهمیت و تنوع گیاهان و لزوم حفاظت از آنها رو بر عهده داره.باغ گیاه شناسی واقع در کرج بسیار زیبا و دیدنی در این باغ طبیعت های زیبای جهان مثل کوه هیمالیا، پل چینی، دریای خزر و ... شبیه سازی شده تا عاشقان طبیعت لذت ببرند و در فصل اردیبهشت گلاب گیری نیز دارندبا پارکینگ و کافی شاب و رستوران و فروش گل و گیاه

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت
 • باغ

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش
  باغ گياه شناسي
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  باغ گياه شناسي تهران از اونجاهايي هست كه قدم زدن توش حال آدم رو خوب ميكنه. فرق نداره تو كدوم فصل سال باشه وقتي وارد محوطه ميشي ديدن اون همه درخت حس و آرامش خوبي به آدم ميده در كنارشم ميتونيد از هواي تميز اونجا استفاده كنيد و پياده روي كنيد. اگر خوش شانسم باشيد ميتونيد علاوه بر پرنده هاي مختلف سنجاب و روباه هم ببينيد. روزاي بازديد پنج شنبه ها و جمعه ها از ساعت نه صبح تا پنج بعد از ظهر هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرتضی حسینی
  نقدها:
  گزارش
  باغ گیاه شناسی ملی ایران
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  یک محل خیلی خیلی قشنگ و زیبا که آدم لذت میبره و ادم فکرش رو هم نمیکنه همچین جای قشنگ و تمیزی نزدیک تهران و کرج هست که خیلیامون ازش بی خبریم❤️❤️

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sara Mehr
  نقدها:
  گزارش
  باغ گياهشناسي ملي
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  باغ گیاه شناسی ملی ایران در اراضي چيتگر و در منطقه پيكان شهر قرار داره مساحت باغ 145هكتار هست و پوشش متنوعي از گياهان بومي و غير بومي رو در برگرفته. در زمانيكه ما از باغ بازديد كرديم جشنواره گلهاي داوودي در حال برگزاري بود. با استفاده از بروشور راهنما و پرسيدن از مسئولين باغ جلو رفتيم و اولين منطقه اي كه بازديد كرديم البرز بود كه خيلي قشنگ بود با آبشار و درياچه زيبا، بعد جنگلهاي هيركاني بود كه كاملن احساس ميكردي تو شمال هستي، بعد از اون باغ ايراني، گلهاي داودي، چمنزارهاي آمريكا، باغ صخره اي، قسمت اروپا و ژاپن و آسياي شرقي. كه خب براي بازسازي پوشش گياهي امريكا واقعن كار خاصي انجام نشده بود و گونه هاي آسياي شرقي هم كم بود. از نقاط مثبت، تميزي باغ و شفافيت و تميزي آب درياچه ها بود كه انعكاس تصاوير در آب واقعن مناظر زيبا و چشم نوازي رو ايجاد ميكرد.
  اسامي گونه هاي به كار رفته در اكثر قسمت ها به چشم ميخورد و به راحتي ميشد با يه سرچ كوتاه در اينترنت اطلاعات خوب در مورد گياهان به دست آورد.
  در ورودي باغ به بهانه جشنواره گلهاي داوودي يه غرفه محصولات ارگانيك برپا بود كه هرچند چندان بزرگ و مرتبط نبود ولي ديدنش هم خالي از لطف نبود.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • انور محمدی
  نقدها:
  گزارش
  باغ گیاه‌شناسی
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در ابتدای بزرگراه تهران کرج واقع شده و مکانی علمی-تفریحی به حساب می‌آید. در این باغ سعی شده تا گونه‌های گیاهی مختلف از اقلیم‌های جغرافیایی مختلف ایران و جهان گردآوری شود. یک بازدید خانوادگی از این باغ در هر فصلی می‌تواند رویایی باشد.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shene
  نقدها:
  گزارش
  باغ گیاه شناسی ملی ایران
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  این باغ به وسعت145 هکتار واقع در منطقه چیتگر تهران است. این باغ شبیه سازی شده طبیعت مناطق مختلف ایران و برخی از مناطق جهان است. این جاذبه رو به همه مخصوصا خانواده های دارای فرزند (مکانی بسیار خوب برای یادگیری است) پیشنهاد می دهم.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساناز
  نقدها:
  گزارش
  باغ گياه شناسي ملي
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  اين باغ بزرگ و رويايي در اتوبان تهران كرج،خروجي پيكان شهر،آزاد شهر واقع شده و با گشت و گذار در آن ميتوان حدودا از ٣٠٠٠ گونه گياهان درخچه اي، بوته اي، درختي و گياهان در حال انقراض بازديد كرد. نكته جالبي كه بازديد از اين باغ رو جذاب تر ميكنه بازسازي مناطقي چون چين، ژاپن، رشته كوه هاي البرز و زاگرس، آمريكا و اروپا، هيماليا و مديترانه به همراه گياهان اصلي آن است. هر چهار فصل اين باغ زيبايي و تنوع خاص خودش رو داره و بازديد از اين مكان در هر چهار فصل هم پيشنهاد ميشود. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  باغی برای تمام فصول
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  چند سال پیش وقتی برای اولین بار شنیدم یک باغ گیاهشناسی چندین هکتاری در اتوبان تهران_کرج، آن هم به قدمت ۴۰_۵۰ ساله وجود دارد، باور کردنش کمی برایم سخت بود. هرچند این روزها باغ گیاهشناسی انقدر معروف شده که کمتر کسی است که اسمش رانشنیده باشد.

  این باغ که چند سالی است که به روی عموم باز شده، در خروجی پیکان شهر قرار گرفته، پارکینگ بزرگی دارد البته در روزهای تعطیل خیلی زود پر می شود و پارکینگ پایین تری به فاصله ی بیشتری از باغ هم وجود دارد. بلیط ورودی ۱۵ هزار تومان است که تقریبا همیشه در سایت های تخفیف و حتی سایت خود باغ گیاهشناسی، با قیمت کمتری فروخته می شود.

  باغ خیلی خیلی بزرگ است و باید برای پیاده روی آماده باشید. قسمت های آن شامل پوشش های گیاهی ایران، زاگرس، البرز، چین و ژاپن، هیمالیا، اروپا و خیلی قسمت های دیگر می شود. قسمتی هم به گیاهان دارویی و فروش بذر گیاهان اختصاص دارد. یک نقطه ضعف به نظر من، کمبود قسمت گل ها بود.

  گاهی جشنواره هایی هم اینجا برگزار میشود مثل گلابگیری یا گل های داوودی، که فقط باعث شلوغی بیشتر می شود. ما در اردیبهشت و زمان گلابگیری به اینجا رفتیم که صدالبته با فانتزی کمی تخیلی ما از گلابگیری (فکر می کردیم هزاران گل محمدی جایی ریخته اند و ما بهشان دست می زنیم و بو می کنیم!!!) بسیار متفاوت بود و فقط دو دستگاه در حال کار بود و ما هیچ گلی ندیدیم. هرچند شاید بهترین فصل برای بازدید از اینجا، بهار به نظر برسد ولی چون پوشش گیاهی متوعی دارد، در هر فصلی زیباست.
  در کل باغ فقط یک کافه یا سوپری وجود داشت که چون در طول باغ هم جایی برای نشستن نیست همه به سمت آن هجوم برده بودند و اگر خوش شانس بودی جایی روی پله های آن برای نشستن پیدا می کردی.

  ما از کسانی که چند سال پیش و قبل از معروفیت و شلوغ شدن، به اینجا رفته بودند شنیده بودیم که قبلا افراد راهنمایی هم بودند که در مورد قسمت های مختلف توضیح‌می دادند که واقعا هم واجب به نظر می رسید. ولی الان با این قیمت های تخفیف خورده انگار فقط به دنبال شلوغ کردن اینجا هستند و با این حجم آدم، قطعا قسمت هایی از گیاهان اینجا هم خراب خواهد شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: