رستوران

باغ گیاه شناسی ملی ایران

National Botanical Garden of Iran

1943-ZJrtDwzNSueb8trtUvI8.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این باغ که یکی از بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی جهان محسوب می شه، آب و هوایی نیمه خشک داره و میزان بارندگی متوسط سالیانه آن حدود ۲۴۰ میلی متر است. هدف از احداث باغ گیاه شناسی، ایجاد مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا در گلخانه ها است. باغ گیاه شناسی نقش مهمی در زمینه تحقیقات علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم با اهمیت و تنوع گیاهان و لزوم حفاظت از آنها رو بر عهده داره.باغ گیاه شناسی واقع در کرج بسیار زیبا و دیدنی در این باغ طبیعت های زیبای جهان مثل کوه هیمالیا، پل چینی، دریای خزر و ... شبیه سازی شده تا عاشقان طبیعت لذت ببرند و در فصل اردیبهشت گلاب گیری نیز دارندبا پارکینگ و کافی شاب و رستوران و فروش گل و گیاه

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت
 • باغ

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  باغ گیاه شناسی
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ گیاه شناسی ملی ایران بین تهران و کرج و در زمینهای چیتگر قرار گرفته . این باغ از سال 1348 شروع به فعالیت کرده و شامل قسمتهایی از درختان و گیاهان متفاوت در ایران و دیگر نقاط دنیاست. مانند جنگل های هیرکانی، البرز، زاگرس ، جنوب ایران و همچنین گیاهان مختص اروپا، آمریکا، قفقاز ، ژاپن و چین . فعالیت این باغ بعد از انقلاب و با شروع جنگ متوقف شده اما بعد از جنگ و همزمان با دوران سازندگی پژوهش روی بذرها و گیاهان دوباره شروع شده و چند سالی است که بازدید عمومی داره. وسعت این باغ زیاده و برای دیدن قسمتهای مختلف باید پیاده روی کنید. زمانی که ما برای بازدید به این باغ رفتیم جشنواره گلهای داوودی بود و این گلها به زیبایی در رنگهای مختلف و قسمتهای مختلف وجود داشتند. همچنین غرفه هایی از محصولات شهرهای مختلف هم بود. فکر می کنم در سالهای اخیر این باغ از حالت حرفه ای و تخصصیش خارج شده و بیشتر شبیه پارک شده چون رویشگاههای قسمتهای مختلف گویا به همان شکلی که از ابتدا بوده باقی ماندند و توسعه ای داده نشده و شاید مکانی به اسم باغ گیاه شناسی ملی باید حرفه ای تر از این حرفها باشد اما دیدن آن برای یک بار خالی از لطف نیست. تعداد کمی کافه و رستوران در این مکان وجود دارد . معمولا ورودی  باغ گیاه شناسی آن در اکثر سایتها تخفیف خورده است. در این باغ فروشگاه بذر و نهال هم وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  باغی که به نظر من شبیه اسمش نبود
  توصیه شده توسط کاربر

  من پارسال به پیشنهاد دوستان و‌با دوستان به باغ گیاه شناسی رفتم، ولی انتظار من رو از باغ گیاهشناسی واقعا برآورده نکرد. از یه جایی به بعد همه قیمتهاش تقریبا شبیه به هم بود . و اصلا رستوران و‌کافه های خوبی هم نداشت. به نظر من بیشتر شبیه به پارک بود تا باغ گیاهشناسی. ای کاش با توجه به این همه هزینه کمی هم سلیقه بیشتری در ساخت این مجموعه بکار میرفت از طرف مسئولین.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش
  باغ گياه شناسي
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ گياه شناسي تهران از اونجاهايي هست كه قدم زدن توش حال آدم رو خوب ميكنه. فرق نداره تو كدوم فصل سال باشه وقتي وارد محوطه ميشي ديدن اون همه درخت حس و آرامش خوبي به آدم ميده در كنارشم ميتونيد از هواي تميز اونجا استفاده كنيد و پياده روي كنيد. اگر خوش شانسم باشيد ميتونيد علاوه بر پرنده هاي مختلف سنجاب و روباه هم ببينيد. روزاي بازديد پنج شنبه ها و جمعه ها از ساعت نه صبح تا پنج بعد از ظهر هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرتضی حسینی
  نقدها:
  گزارش
  باغ گیاه شناسی ملی ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  یک محل خیلی خیلی قشنگ و زیبا که آدم لذت میبره و ادم فکرش رو هم نمیکنه همچین جای قشنگ و تمیزی نزدیک تهران و کرج هست که خیلیامون ازش بی خبریم❤️❤️

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sara Mehr
  نقدها:
  گزارش
  باغ گياهشناسي ملي
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ گیاه شناسی ملی ایران در اراضي چيتگر و در منطقه پيكان شهر قرار داره مساحت باغ 145هكتار هست و پوشش متنوعي از گياهان بومي و غير بومي رو در برگرفته. در زمانيكه ما از باغ بازديد كرديم جشنواره گلهاي داوودي در حال برگزاري بود. با استفاده از بروشور راهنما و پرسيدن از مسئولين باغ جلو رفتيم و اولين منطقه اي كه بازديد كرديم البرز بود كه خيلي قشنگ بود با آبشار و درياچه زيبا، بعد جنگلهاي هيركاني بود كه كاملن احساس ميكردي تو شمال هستي، بعد از اون باغ ايراني، گلهاي داودي، چمنزارهاي آمريكا، باغ صخره اي، قسمت اروپا و ژاپن و آسياي شرقي. كه خب براي بازسازي پوشش گياهي امريكا واقعن كار خاصي انجام نشده بود و گونه هاي آسياي شرقي هم كم بود. از نقاط مثبت، تميزي باغ و شفافيت و تميزي آب درياچه ها بود كه انعكاس تصاوير در آب واقعن مناظر زيبا و چشم نوازي رو ايجاد ميكرد.
  اسامي گونه هاي به كار رفته در اكثر قسمت ها به چشم ميخورد و به راحتي ميشد با يه سرچ كوتاه در اينترنت اطلاعات خوب در مورد گياهان به دست آورد.
  در ورودي باغ به بهانه جشنواره گلهاي داوودي يه غرفه محصولات ارگانيك برپا بود كه هرچند چندان بزرگ و مرتبط نبود ولي ديدنش هم خالي از لطف نبود.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • انور محمدی
  نقدها:
  گزارش
  باغ گیاه‌شناسی
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در ابتدای بزرگراه تهران کرج واقع شده و مکانی علمی-تفریحی به حساب می‌آید. در این باغ سعی شده تا گونه‌های گیاهی مختلف از اقلیم‌های جغرافیایی مختلف ایران و جهان گردآوری شود. یک بازدید خانوادگی از این باغ در هر فصلی می‌تواند رویایی باشد.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shene
  نقدها:
  گزارش
  باغ گیاه شناسی ملی ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  این باغ به وسعت145 هکتار واقع در منطقه چیتگر تهران است. این باغ شبیه سازی شده طبیعت مناطق مختلف ایران و برخی از مناطق جهان است. این جاذبه رو به همه مخصوصا خانواده های دارای فرزند (مکانی بسیار خوب برای یادگیری است) پیشنهاد می دهم.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساناز
  نقدها:
  گزارش
  باغ گياه شناسي ملي
  توصیه شده توسط کاربر

  اين باغ بزرگ و رويايي در اتوبان تهران كرج،خروجي پيكان شهر،آزاد شهر واقع شده و با گشت و گذار در آن ميتوان حدودا از ٣٠٠٠ گونه گياهان درخچه اي، بوته اي، درختي و گياهان در حال انقراض بازديد كرد. نكته جالبي كه بازديد از اين باغ رو جذاب تر ميكنه بازسازي مناطقي چون چين، ژاپن، رشته كوه هاي البرز و زاگرس، آمريكا و اروپا، هيماليا و مديترانه به همراه گياهان اصلي آن است. هر چهار فصل اين باغ زيبايي و تنوع خاص خودش رو داره و بازديد از اين مكان در هر چهار فصل هم پيشنهاد ميشود. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  باغی برای تمام فصول
  توصیه شده توسط کاربر

  چند سال پیش وقتی برای اولین بار شنیدم یک باغ گیاهشناسی چندین هکتاری در اتوبان تهران_کرج، آن هم به قدمت ۴۰_۵۰ ساله وجود دارد، باور کردنش کمی برایم سخت بود. هرچند این روزها باغ گیاهشناسی انقدر معروف شده که کمتر کسی است که اسمش رانشنیده باشد.

  این باغ که چند سالی است که به روی عموم باز شده، در خروجی پیکان شهر قرار گرفته، پارکینگ بزرگی دارد البته در روزهای تعطیل خیلی زود پر می شود و پارکینگ پایین تری به فاصله ی بیشتری از باغ هم وجود دارد. بلیط ورودی ۱۵ هزار تومان است که تقریبا همیشه در سایت های تخفیف و حتی سایت خود باغ گیاهشناسی، با قیمت کمتری فروخته می شود.

  باغ خیلی خیلی بزرگ است و باید برای پیاده روی آماده باشید. قسمت های آن شامل پوشش های گیاهی ایران، زاگرس، البرز، چین و ژاپن، هیمالیا، اروپا و خیلی قسمت های دیگر می شود. قسمتی هم به گیاهان دارویی و فروش بذر گیاهان اختصاص دارد. یک نقطه ضعف به نظر من، کمبود قسمت گل ها بود.

  گاهی جشنواره هایی هم اینجا برگزار میشود مثل گلابگیری یا گل های داوودی، که فقط باعث شلوغی بیشتر می شود. ما در اردیبهشت و زمان گلابگیری به اینجا رفتیم که صدالبته با فانتزی کمی تخیلی ما از گلابگیری (فکر می کردیم هزاران گل محمدی جایی ریخته اند و ما بهشان دست می زنیم و بو می کنیم!!!) بسیار متفاوت بود و فقط دو دستگاه در حال کار بود و ما هیچ گلی ندیدیم. هرچند شاید بهترین فصل برای بازدید از اینجا، بهار به نظر برسد ولی چون پوشش گیاهی متوعی دارد، در هر فصلی زیباست.
  در کل باغ فقط یک کافه یا سوپری وجود داشت که چون در طول باغ هم جایی برای نشستن نیست همه به سمت آن هجوم برده بودند و اگر خوش شانس بودی جایی روی پله های آن برای نشستن پیدا می کردی.

  ما از کسانی که چند سال پیش و قبل از معروفیت و شلوغ شدن، به اینجا رفته بودند شنیده بودیم که قبلا افراد راهنمایی هم بودند که در مورد قسمت های مختلف توضیح‌می دادند که واقعا هم واجب به نظر می رسید. ولی الان با این قیمت های تخفیف خورده انگار فقط به دنبال شلوغ کردن اینجا هستند و با این حجم آدم، قطعا قسمت هایی از گیاهان اینجا هم خراب خواهد شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: