Close
رستوران

دربند تهران

Darband

1956-yE5MOT5QhLDFnk8jcVFN.jpeg
Darband (2).jpg
Darband (1).jpg
Darband (3).jpg
Darband (4).jpg
Darband (5).jpg
Darband (6).jpg
Darband (7).jpg
Darband (8).jpg
Darband (9).jpg
Darband (10).jpg
Darband (11).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

اهالی تهران که غیر ممکن کوههای دربند و ندیده باشند، ولی اونایی هم که سفری به پایتخت دارن بد نیست که برای عوض شدن آب و هواشون یه برنامه ریزی برای رفتن به دربند و استفاده از طبیعتش بکنن . دربند یکی از سی و سه پارچه آبادی شمیراناتِ که از شمال به کوه های البرز و ده پس قلعه، از جنوب به تجریش، از شرق به امام زاده قاسم و از غرب به بازوی کوه البرز می رسه.این محله در زمان های بسیار قدیم به نام های مغ محله (مرغ محله ) و میر محله، شاه محله و ترش محله بوده که این محلات در کنار هم وجود داشتن و بعدها به نام دربند نام گذاری شدن. این محله که قدمت ۲۰۰ ساله داره نزدیکترین ییلاق به تهران بوده و روایت است که در ابتدا دو نفر از سمت طالقان به این محل اومدن و در همین جا تشکیل خانواده دادن .طبیعت زیبای دربند توجه بسیاری از سران حکومت وقت رو به خود جلب کرد و کاخ های زیبایی را در محلی به نام سعدآباد احداث نمودند . مهمانخانه دربند هم نخستین مهمانخانه تو ایران بوده که امکانات پذیرایی از شخصیتها و توریست های خارجی در آن فراهم بوده .اما در مورد تندیس کوهنورد که در میدان سربند قرار داره، ایدهٔ ساخت این تندیس در سال ۱۳۳۷ از سوی حسن وجدان خوش، از کوه نوردان با سابقه ایرانی پیشنهاد شد و در سال ۱۳۴۱ توسط رضا لعل ریاحی، پیکره تراش و نقاش ایرانی ساخته و بعد هم نصب شد .

نوع جاذبه:
 • محله ها
 • محله های تاریخی
 • مناظر دیدنی معروف
 • دیدنی ها
 • فعالیت های در فضای باز

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند ندا
  نقدها:
  گزارش
  دربند
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بهترین منطقه های گردشگری شهر تهران به نظر من دربند است . طبیعت زیبا و آب و هوایی عالی ،کوهنوردی با رستورانهای فراوان و آلوچه و لواشکهای خوشمزه و صدای آرامش بخش آب همه و همه در کنار هم تفریگاه خوبی است . کوهنوردی، تله سیژ، سورتمه و رستورانهای مختلف که اول ورودی دربند بسیار شیک و مجلل هستن ولی هر چه بالاتر میرسی رستورانها سنتی و قدیمی میشوند از جمله تفریحات دربند است . دربند در هر فصلی زیبایی خاص خودش را دارد ولی من پاییز دربند را خیلی دوست دارم. اگر برای کوهنوردی به دربند میروید پیشنهاد میکنم با امکانات کامل حرکت کنید چون مسیر پر پیچ و خم و تقریبا سربالای دارد . من پیشنهاد میکنم که دربند را صبح زود بروید و حتما صبحانه های خوشمزه آن را تست کنید . روزهای تعطیل بسیار شلوغ است . #دربند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  دربند، تفرجگاهی دلنشین در تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند یکی از مکانهای مورد علاقه من در تهرانه که به نظرم از سایر مکانهای مشابه مثل درکه، فرحزاد و.. بهتر و زیباتره. در ابتدا میدان دربند قرارداره و سپس مسیر پیاده روی اغاز میشه. رودخانه زیبای تجریش در این مسیر پیاده روی همراه شماست که صدا و دمای دلنشینی ایجاد کرده. دقت کنید که مسیر شیبدار و کمی لغزنده س . این فضا مملو از دکه های فروش لواشک و گهگاه زیورالاته. همینطور رستورانهای باصفای زیادی در دو طرف رود قرار دارند که حتی بعضی تختهایی درون رودخانه هم دارند. در ادامه مسیر پیاده روی و پس از تمام شدن رستورانها میتوانید کوهنوردی سبکی نیز داشته باشید. دربند معمولا شلوغ و پرهیاهوئه که به نظر من ایراد اصلیش همینه. البته پیدا کردن جاپارک هم اسون نیست و معمولا باید مقداری پیاده روی کنید. البته از میدان تجریش میتوانید با تاکسی به دربند بیایید. در ابتدای دربند تله سیژ نیز قرار داره. دربند مکانی برای کوهنوردی و یا رستورانگردی است و برای پیک نیک مناسب نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  دربند تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند از خوش آب هوا ترین مناطق شمال تهرانه که چه اهل طبیعت و کوهنوردی باشید و یا صرفا بخواهید تو محلی خوش آب و هوا قدم بزنید و غذا بخورید انتخاب خوبیه. در فصل های بهار و تابستان که هوا گرمه (مخصوصا روزهای تعطیل) این منطقه بسیار شلوغ میشه و پیدا کردن جای پارک خیلی خیلی سخته(بعضی وقت ها ماشین رو اینقدر دور پارک کردیم و در خیابان های پر شیب پیاده رفتیم که بعد از اینکه به میدان سربند رسیدیم خسته بودیم و باید برمیگشتیم) مسیر پر از کافی شاپ و رستورانه که اکثرا غذاهای با کیفیتی ندارن، اما فضاشون بسیار زیبا هست و خیلی هاشون تخت هارو داخل رودخانه قرار دادن. در فصل های مختلف آبمیوه های فصل و ترشی و لواشک هم به وفور فروخته میشه. بازدید از اینجارو در روزهای غیر تعطیل پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  دربند
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند اصلیترین جاذبه طبیعی تهران و محلی برای طبیعت گردی، کوه نوردی، شکمگردی، صخره نوردی، دود هوا کردن، بازی و ... است. شما چه با تاکسی های میدون تجریش بیاین دربند یا با ماشین شخصی نقطه شروعتون برای دیدن دربند میدان سربنده. البته اگه با ماشین شخصی میرین جای پارک به سختی گیر میاد و بهتره قبل از میدون دربند اولین خروجی رو به سمت راست و کنار محله دو تا انتها برین و ماشینتون رو اونجا پارک کنید و چند قدم آخر مسیر رو پیاده برید. خلاصه در هر صورت شما ابتدا به میدون سربند میرسید در این میدون اولین جاذبه دربند یعنی مجسمه کوهنورد رو میتونین ببینید این مجسمه مربوط به گروهبان امیر شاه قدمی از دلاوران ارتش بود که گروهی از امریکایی ها رو که هواپیمایشان در کوه های دربند سقوط میکنه با دلاوری نجات میده و از جان کندی رئیس جمهور وقت آمریکا مدال شجاعت میگیره. بعد از دیدن مجسمه کوهنورد برای رفتن به کوه های دربند، آبشار دوقلو، بند یخچال و ... دو مسیر وجود داره : مسیر شماره ۱- مسیر عمومی دربنده که ابتداش پر رستوران و قهوه خونه و مغازه های فروش لواشک و .... است این مسیر خیلی پر زرق و برق و جذابه و اگه قصد بالا رفتن رو داشته باشین بعد حدود یک ساعت و نیم راه رفتن از میدان دربندسر به دو راهی بند یخچال میرسین، در این دو راهی مسیر سمت راست به سمت بند یخچال و پناهگاه شروین میره و مسیر سمت چپ به سمت پناهگاه شیرپلا و آبشار دوقلو. اما ابتدا گفتم که برای رفتن به سمت بالای دربند دو مسیر وجود داره، اما مسیر شماره ۲ : در کنار میدون سربند تله سیژ دربند قرار داره که اگه دوست داشته باشین شما رو تا یه جایی میبره و تله سیژ سواری برفراز تهران رو هم تجربه میکنید و اگه نخواید با تله سیژ برید، یه راه پله با شیب تند وجود داره که ابتدا به بالای تله سیژ و سپس به روستای پس قلعه میرسین و پس از فاصله کوتاهی به همان دو راهی بند یخچال میرسین (فاصله دو راهی از میدون سربند از مسیر ۲ تقریبا یک ساعت و بیست دقیقه است) که اگه به دیدن سنگ نوردی علاقه داشته باشین میتونین مسیر سمت راستی رو ادامه بدین تا بند یخچال برسین پس از تقریبا نیم ساعت بعد از دو راهی به ۲ تا چشمه پرآب و خنک میرسین که پیشنهاد میکنم صبحونه رو اینجا میل کنید، بعد از تقریبا ۲۰ دقیقه که از چشمه ها بالا برید به منطقه بند یخچال می رسید. در این قسمت سنگ های بزرگی برای سنگ نوردی وجود داره که معمولا سنگ نوردها اینجا تمرین میکنن در ضمن مسیر کمتر شناخته شده و نسبت به مسیر سمت چپی خیلی خلوتره، اگه بند یخچال رو رد کنید و راه رو ادامه بدین بعد از ۲ ساعت دیگه به پناهگاه شروین میرسین که نزدیک آبشار دوقلو و پناهگاه شیرپلا هستش.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  مسیر کم نظیر در ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. بی شک اگر به تهران سفر کرده باشید یا جاذبه های ایران رو مطالعه کرده باشید یکی از جذابترین، توریستی ترین، بهترین و زیباترین مسیرهای ایران که میشه توش پیاده روی یا کوه نوردی سنگین یا سبک و حتی اقامت در کنار مسیر انجام داد همین مسیر است. این مسیر از میدان سربند آغاز می شود و انتهای آن به ایستگاه پنجم توچال ختم می شود. در این مسیر که اکثر اوقات توریستهای داخل و خارجی در آن دیده می شوند ابتدا رستورانهای پر زرق و برق و لاکچری و همچنین مغازه هایی که لواشک و آلو جنگلی و ... می فروشند وجود دارد و کم کم که جلوتر برویم رستورانها بیشتر معمولی با نمای اغلب سنگی و ساده تر تبدیل می شوند که بیشتر آنها بر روی آب رودخانه تختهایی برای پذیرایی از توریستها و مراجعین گذاشته اند که می تواند بسیار لذت بخش باشد. در این مسیر که از قلب آن رودخانه جاریست، شما انواع پوشش شبیه به مناطق نیمه بیابان، جنگلی، آبشارهای متعدد و... رو خواهید دید و به قدری این مسیر جذاب است که بنده مدتها تمام آخر هفته ها مقصدم این مسیر بود. دره زیبای شیرپلا، ایستگاه هلال احمر(شهید داوودی)، آبشار دوقلو، ایستگاه شیرپلا و ... هر کدام یک جاذبه دیدین از این مسیر محسوب می شوند. اگر ساکن تهران هستید که پیشنهاد می کنم آخر هفته ها همیشه یه سر به این منطقه بزنید و برای کل هفته انرژی بگیرید و اگر مسافر هستید حداقل یکبار این مسیر بسیار زیبا رو ببینید. حتی اگر اهل پیاده روی هم نباشید همان ابتدای این مسیر که رستورانها من خودم بارها و بارها این مسیر رو رفتم و تصاویر پیوستی گزیده ای از اونهاست.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  میدان دربند
  توصیه شده توسط کاربر

  میدون دربند یکی از جاذبه دیدنی تهران هست که تو‌منطقه خوش آب و هوای شمال تهران واقع شده . دلایل زیادی برای رفتن به میدون دربند هست. اولین دلیلش کوهنوردی تو این منطقه و تماشای منظره های زیبا طبیعت و رودخونه و قرارگرفتن کلی رستوران و قهوه خونه کنار رودخونه و استفاده از تله استیژ هست . فقط تنها ایرادی که میشه از این منطقه گرفت این هست جای پارک سخت گیر میاد و آخر هفته ها هم شلوغ هست . از همه مهمتر یک در کاخ سعد آباد هم در نزدیکی میدون دربند هست و شما میتونید اول یه گشتی تو محوطه کاخ بزنید و در نهایت به میدون دربند تشریف ببرید و از قدم زدن تو فضای رستوران‌ها و مغازه ها لذت ببرید . بهتون پیشنهاد میدم با آسانسور به قسمت تله استیژ تشریف ببرید و از دکه ای که اونجا هست یه چایی یا نسکافه سفارش بدین و دیدن دربند و زیبایی‌هاش از اون ارتفاع لذت بیشتری ببرید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  تفرجگاه دربند
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند نام منطقه ای ییلاقی و کوهستانی در شمال تهرانه که علاوه بر معروفیت بین تهرانی ها ، ساکنین شهرستانهای دیگه هم کاملا با دربند آشناهستن و به عنوان یک تفرجگاه مقصد گردش و تفریحشون هست. افرادی که دربند میان چند گروه مختلف هستن. گروهی که از مسیر کوهستانی برای کوهپیمایی و کوهنوردی استفاده میکنن و کسانیکه فقط برای قدم زدن و خوردن تنقلات میان و گروهی که فقط برای کافه و رستورانها به اینجا مراجعه میکنن.دربند برای هر گروه با هر سلیقه ای مقصد خوبی محسوب میشه، مخصوصا فصل بهار که همه جا غرق گل و تازگیه و رودخانه خروشان و زنده اس.من در هربار مراجعه به یک دلیل به دربند رفتم، وقتی به مقصد کوهپیمایی به اینجا میام از اینکه اینقدر کافه و رستوران مسیر رو شلوغ و سخت کردن ناراحت میشم ولی وقتی فقط به قصد شکمگردی به دربند میام، مقصدم رنگ و بوی دیگه ای داره،انواع رستورانها که خیلی معمولی یا خیلی دیزاین شده هستن، از فضای تراس تا تختهای کنار رود، انتخابهای زیادی هست برای لذت بردن از فضا، دکه های که انواع خوراکیهای جذاب و خوشرنگ میفروشن. البته یک انتخاب هم برای رفتن به کوه بدون راهمپیمایی دارید که تله سیژ هست.که تجربه اش میتونه جذاب باشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محسن خرمایی پور
  نقدها:
  گزارش
  دربند
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند یکی از محلات خوش آب و هوا و گردشگری تهران در منطقه شمیرانات است که هر فصل سال به آنجا مراجعه کنید جذابیت خاص خودش را دارد.
  دربند علاوه بر اینکه مکان مناسبی جهت کوه نوردی است با دارا بودن رستوران‌ها، سفره‌خانه‌ها ، دکه های کوچک جگرکی ، دکه های فروش لواشک و گاری های لبو و باقالی فروشی در کنار رودخانه ایی که از کوه سرایزر شده حس و حال خوبی را به گردشگرها منتقل می کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  دربند در فصل بهار(اردیبهشت)
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. دربند در ابن فصل طراوت خاصی دارد. هر چه بالاتر می روید هوا سردتر میشود و درختان که تازه برگهایشان در حال سبز شدن منظره زیبا و بدیعی رو بوجود می آورند. مسیر کوه پیمایی در این فصل بسیار دلچسب و زیبا می باشد چون هنوز گرمایی وجود ندارد و حتی تا اواخر خرداد ماه برف رو بر روی قله های دربند شاهد هستیم. میوه های درخت کنار و گردو در طول مسیر زیاد هستند. اکثر رستورانها و قهوه خانه ها که در ارتفاعات بالا هستند بیشتر روزهای تعطیل باز هستند. خلاصه اگر در فصل بهار بالاخص اردیبهشت تشریف ببرید دربند از جو و مناظر زیبا لذت زیادی خواهید برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  دربند
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند از تفرجگاه های ییلاقی شمال تهران است که بر خلاف درکه، در شب ها هم بسیار شلوغ و سرزنده است. برای رفتن به دربند می توانید از میدان تجریش سوار تاکسی های خطی شده و در پای مجسمه کوهنورد در میدان دربند پیاده شوید. از اینجا پیاده روی آغاز می شود و تا هر جایی که توانایی داشته باشید می توانید بالا بروید. سرتاسر مسیر نیز رستوران های متعددی وجود دارد که برخی از آنها تخت هایشان را در داخل آب قرار داده اند. دربند نیز در هر فصلی زیبایی های خود را دارد و معمولا آخر هفته ها خیلی شلوغ است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. فکر کنید وقتی منطقه ای در تابستان هوای خنک را تجربه کند در زمستان قرار است چه شود! کوههایی که شاید قله هایشان در ماه فقط دو ماه بدون برف هستند حالا در این فصل سرشار از برف و یخهایی که شکلهای جالبی دارند می باشد. در این فصل باید با تجهیزات لازم(یخ شکن و کفش کوهنوردی به این منطقه بروید والا امکان لغزش روی برق و یخ زیاد هست. هر قدر که بالاتر بروید تراکم برف بیشتر می شود و صعود مشکل تر. اگر شانس بیاورید ممکن است هوا مه آلود بشه و منظره ای رویایی رو براتون بسازه. طبیعت این فصل بسیار زیباست و رستورانهایی که در ارتفاعات برای گرم کردن از منقل و زغال استفاده می کنند و دیزی گرم برای شما سرو می کنند بسیار لذت بخشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیما علایی
  نقدها:
  گزارش
  دربند دوست داشتني
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند
  يكي از بهترين نوستالژي هايي كه از تهران هميشه دارم دربنده.
  از همون ابتداي دربند تا انتهاش پر از جاذبه و جذابيته...
  تابستون و زمستون و پاييز و بهار هم نداره
  تو هر فصلي كه بري جذابيتهاي خودش رو داره
  ترشيجات خوش اب و رنگش، فال هاي گردو، دل و جگر و قلوه، اش دوغ و رشته تو چله زمستون، باقله و لبو هاي خوش رنگ.
  از كنار هر مغازه اي كه بگذري چنان خوش اب و رنگن كه دلت ميخواد از هر ظرفشون يه ناخنك بزني..
  رستوران هاي اينجا كه ديگه حرف ندارن، مگه ميشه دربند بري و بوي كوبيده و جوجه تو جگر و دل و قلوه تو رو به سمت خودشون نكشن، اگر خودت هم نخوايي بري اون جارچي هاي هر رستورن بالاخره تسليمت ميكنن و ميكشوننت داخل
  خلاصه كه يه تهرانه و يه دربند...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  بهشتی بر بلندای پایتخت ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. یکی از بهترین جاهای ایران که از کودکی دوست داشتم و همیشه جزء بهترین جاهایی هستش که میرفتم و میرم دربند هستش. از جاده دسترسی سربالایی زیبا تا رستورانهای محلی و لاکچری اول مسیر، تلسی یژ و مسیر زیبای اون گرفته تا ایستگاه هلال احمر و بعد از اون آبشارها و چشمه و ایستگاه شیرپلا همه و همه رو قبلا هر هفته می رفتم. از پایین بدون توقف با سرعت بالا که تشریف ببرید سه ساعته میرسید به آبشار و چشمه شیرپلا. مسیر تا ایستگاه هلال احمر زیاد مشکل نیست اما بعد از اون باید دست به دامن طنابهایی بشید که برای بالا رفتن و رسیدن به مکانهای بعدی بهتون کمک می کنه. قیمت آب معدنی و خوراکی ها هر چی بالاتر تشریف ببرید گران تر میشه. حدود 20 درصد مسیر رو که برید بالا روستای دربند رو میبینید که کوچه های آن با نامهای آبشار و شماره بعد از اون تفکیک شدند. فامیلی بیشتر محلیهای دربند هم آبشاری هستش. به عقیده من هر تهرانی اگر هفته ای یکبار همت کنه و آخر از دربند تا شیر پلا رو بره، کل هفته آرامش خواهد داشت. دیگه احتیاجی نیست که بخوام دربند رو معرفی کنم و مطمئنا پیشنهاد هر کسی که یکبار رفته باشه هستش. هر فصلی تشریف ببرید جذابیت خودشو داره. من حدود 700 تا عکس در فصول مختلف از این منطقه دارم که بنا به محدودیت سایت 15 تاشو اینجا آپلود می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند آزاده
  نقدها:
  گزارش

  دربند مکانی عالی برای کوهنوردی، دورهمی و قرارهای دوستانه، تماشای مناظر زیبا و همینطور خوردن خوراکی های خوشمزه یکی از معروف ترین بخش های منطقه دربند مجسمه ی ۳ متری کوهنوردی است که در وسط آن قرار دارد. این مجسمه به پاسداشت یکی از کارآمدترین نیروهای ویژه ارتش ایران که جان کوهنوردان خارجی را نجات داد ساخته شده است. امکانات تفریحی دربند: تله سیژ ، کوهنوردی، رستوران گردی امروز جمعه به همراه خانواده به دربند رفتیم تصاویر آخر گویای همه چیز هستند و این حجم از ریختن آشغال ها در مسیر کوهنوردی و آب واقعا جای تاسف داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  در بند
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند یکی از محله‌های قدیمی تهران و از مناطق خنک و گردشگری این شهر هست که در شمال باغ سعدآباد واقع شده. مسیر دربند به توچال و دیگر قله های کوهستان البرز گزینه ای عالی برای علاقه‌مندان به کوه نوردی است.
  دربند به واسطه موقعیت عالی و داشتن آب و هوایی خوب، از قدیم مورد توجه افراد ثروتمند و پادشاهان مختلف بوده و همین موضوع باعث ساخت کاخ هایی نظیر سعدآباد در این محله شده است.
  مشهورترین نقطه دربند، میدان سربند هست که مجسمه 3 متری کوهنورد در وسط آن قرار گرفته و به یکی از نمادهای تهران تبدیل شده.
  انبوه رستوران‌ها، سفره‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها ، غذاهای خیابانی ، دکه های کوچک جگرکی و کبابی ، دکه های فروش لواشک، انواع آلو و قیسی در کنار گاری های لبو و باقالی و بساط بلال فروشی و دستفروش های دیگه در محیط ییلاقی دربند در کنار رود آبی که از میان صخره ها و رستوران ها می گذره حس و حال خیلی خوبی رو به گردشگرها میده و میتونید ساعت ها رو در هوای پاک و مناظر زیبای اون به خوشگذرانی و شکمگردی بپردازید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند جمشيدي
  نقدها:
  گزارش
  دربندِ تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند خيلي محيط شادي داره و من عاشق اين جو هستم كه مسير سنگي را پياده روي كني (براي كوهنوردي هم از دربند مي روند ) من خيلي از رستوران هاي دربند رو رفتم جز چند تا رستوران بقيه خيلي كيفيت خوبي ندارند كه در بررسي رستوران ها در آينده قرار ميدم . به نظر من دربند يكي از نماد و جاذبه هاي خوب تهران هست . از مغازه آلو فروشي و باقالي فروشي گرفته تا آشكده ها ??

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شایان
  نقدها:
  گزارش
  دربند,تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  جایی هستش که بتونه ادموجذب کنه....پیشنهادمیکنم کسانیکه دوست دارن کوهنوردی مداوم وهفتگی داشته باشن ازدربندشروع کنن...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  دربند تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند كه يكي از مكان هاي جذاب تفريحي در شهر تهران است كه انگار جزيره اي جدا از اين شهر پر دود شلوغ است. يكي از مكانهايي كه واقعا در تلاطم شهر تهران در انجا ارامش ميگرفتم دربند بود. دربند پياده راهي طولاني دارد كه پر است از رستوران هاي رنگارنگ كه بوي كباب و ديزي شان هوش از سر ادم ميبرد. دربند كه رفتيد رژيم را كنار بگذاريد و تا ميتوانيد از ديزي و كباب لذت ببريد. البته ترشي ها و لواشك هاي رنگارنگي كه ميفروشند را اصلا پيشنهاد نميكنم چون ما خورديم و همه دسته جمعي مسموم شديم. دربند هم روزها و هم شبهايش باصفاست. فصل ارديبهشت بعضي از رستوران ها باغ هاي گلشان بي نهايت زيباست پس ديدن دربند را در اين فصل از دست ندهيد. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Shene
  نقدها:
  گزارش
  دربند
  توصیه شده توسط کاربر

  دربند یکی از جاذبه های گردشگری هم برای مردمان عادی هم کوهنوردان محصوب میشود. ابتدای آن که شیب کمی دارد و مسیر هموارتر است حتی با بچه ها نیز می توان رفت و از کافه ها و سنتی سراهای مسیر نیز استفاده کرد. رفته رفته مسیر سخت تر می شود که کوهنوردان را می طلبد. این مسیر زیبا رو بهتون توصیه می کنم مخصوصا املت های اونجا رو که عجیب بعد از کوهپیمایی می چسبد.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند آزاده
  نقدها:
  گزارش

  دَربَند، یکی از محله‌های تهران از دهکده‌های قدیمی شمیران در شمال باغ سعدآباد است. محله دربند از مناطق خنک و گردشگری تهران است. بر پایه نظرسنجی‌های انجام شده دربند نخستین گزینهٔ شهروندان تهرانی برای پذیرایی از میهمان خارجی و شهرستانی است و پس از آن فشم، لواسان، درکه و فرحزاد قرار دارند.
  رای دسترسی به دربند، ماشین‌های واقع در میدان تجریش را سوار شده و خود را به میدان سربند می‌رسانید.
  تندیس کوهنورد که در میدان سربند در محله دربند برپا است در سال1341 خورشیدی توسط رضا لعل ریاحی، پیکره‌تراش و نقاش ایرانی ساخته و سپس نصب شد. ایده ساخت این تندیس در سال 1337 از سوی حسن وجدان‌خوش، از کوهنوردان با سابقه ایرانی پیشنهاد شد. سرهنگ بیات، رئیس مرکز آموزش کوهستانی ارتش، مقدمات ساخت آن را آماده کرد و شهردار وقت تهران، هزینه ساخت مجسمه را پذیرفت. سپس امیر شاه‌ قدمی، گروهبان ارتش و مربی کوه‌نوردی مرکز آموزش کوهستانی و مربی اسکی ایران به عنوان مدل به رضا لعل ریاحی معرفی شد و شهرداری هم مبلغ 10 هزار تومان بابت ساخت مجسمه پرداخت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: