Close
رستوران

باغ سنگی جمشیدیه (پارک جمشیدیه)

Jamshidieh Stone Garden

81a1e244-6b22-4c5b-b1d2-dd3c931aa0cb.jpg
51a3864ed3ad604d2340c3f8fe249f94_L.jpg
dbe8b02b-e529-428b-b298-1be36f510aaa.jpg
dd1d5b43-3887-4293-9925-b92303adf0df.jpg
جمشيديه 3.jpg
جمشيديه 4.jpg
جمشيديه 7.jpg
جمشيديه 8.jpg
جمشيديه 9.jpg
جمشيديه 10.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • باغ

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  جمشیدیه، پارکی برای تمام فصول
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک جمشیدیه یکی از پارکهای قدیمی تهران در خیابان نیاوران و در شمال تهران است. این پارک در تمام فصول زیباست و ما هر چند وقت یکبار به این محل سر میزنیم. من زمستان و پاییز این پارک را بیشتر میپسندم چون ارامتر و زیباتر است. جمشیدیه تابستانها و بخصوص اخر هفته ها بسیار شلوغ و محلی برای پیک نیک است اما در طول هفته محل مناسبی برای پیاده روی و لذت بردن از طبیعت زیبا و هوای تازه ان است. همچنین این پارک از شمال به کلکچال میرسد و میتوان برای صعود به کلکچال از این مسیر استفاده کرد. در جلوی پارک، محل مناسب برای پارک خودرو وجود دارد اما اخر هفته ها پاسخگوی تعداد ماشینها نیست. این پارک پستی و بلندی زیادی دارد و برای دیدن تمامی بخشهای ان توانایی جسمی متوسطی میطلبد. پارک دارای تعداد محدودی الاچیق و چند عدد کافه و رستوران است. در بخشهای بالاتر پارک دریاچه زیبایی قرار دارد که البته با حصار محصور شده و از زیبایی ان کاسته شده است. جمشیدیه یکی از زیباترین پارکهای تهران است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  پارک جمشیدیه
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک جمشیدیه با درختان بلند و گوناگون مسیرهای سنگفرش شده، آلاچیق‌های بزرگ و متعدد، هوای خنک تر نسبت به سایر قسمت های تهران  و ... به نظرم زیباترین پارک تهران برای پیاده روی با مقداری شیب، پیک نیک های آخر هفته و ... است. این پارک زیبا قبل از انقلاب (در سال 56 ) توسط کامران دیبا طراحی شده، (کامران دیبا معمار برجسته ای است که طراحی آثاری مانند موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگ‌سرای نیاوران و فرهنگسرای دانشجو و پارک شفق، دفتر مخصوص فرح پهلوی و منزل مسکونی پرویز تناولی و ... را در کارنامه خود دارد.) همچنین از قسمت غربی پارک می تونید وارد مسیر کوه نوردی بشید که انتهای اون به کلکچال می رسه و ابتدای این مسیر در کنار رودخونه محل مناسبی برای اتراق کردن است. در انتهای شمالی پارک نیز جایی که تعدادی رستوران قرار داره دو مسیر با پله های زیاد وجود داره که شما رو بالای دو تپه مختلف می‌بره که در اونجا نمای زیبایی از تهران رو میتونید ببینید. ضمنا در کنار ورودی پارک جمشیدیه جا برای پارک ماشین وجود داره که البته در آخر هفته ها چون خیلی شلوغه جای پارک به سختی گیر میاد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند farzaneh
  نقدها:
  گزارش
  پارک جمشیدیه
  توصیه شده توسط کاربر

  این پارک در محله جمشیدیه و در شمال نیاوران قرار دارداین پارک در قدیم جزیی از اراضی خاندان معروفی در زمان قاجار به نام دولو بوده این پارک در چند نوبت مورد بازسازی قرار گرفته که اصلی ترین ان توسط کامران دیبا صورت گرفته از ویژگی های این پارک ابشار رودخانه و ابنمای سنگی ان هست مسیر دسترسی به قله کلکچال هست و این پارک سوپر مارکت و چند رستوران و سرویس بهداشتی و پاکینگ رایگان وجود دارد و از میدان تجریش برای اینجا سواری هست در کل برای یک پیکنیک خانوادگی توصیه می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  پارکی زیبا در کنار کوه
  توصیه شده توسط کاربر

  بوستان جمشیدیه یکی از زیباترین پارک های سنگی تهران است که در محله ای به همین نام و در شمال نیاوران قرار دارد، این پارک بسیار خوش آب و هوا است‌ و دارای آبشار، دریاچه و آبنماهای سنگی می باشد، با بالا رفتن از پله های پشت آبشار به طبقات بالایی پارک میرسیم که نمای زیبایی از تهران دیده میشود، از دیگر ویژگیهای این پارک قرار گرفتن در دامنه کوه کلکچال می باشد که برای کوهنوردان نیز مسیر مناسبی برای صعود به کوه می باشد، از امکانات داخل پارک میتوان به سرویس بهداشتی، آلاچیق، نیمکت، رستوران و سوپرمارکت اشاره کرد. به نظر من بهتره است در طول روز از این پارک بازدید شود، چون شب ها خیلی تاریک است و نور چراغها بسیار کم‌ است و زیبایی های پارک دیده نمیشود، در ضمن بهتره کتونی و لباس راحت بپوشید تا به راحتی پیاده‌روی کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش
  پارک چمشیدیه
  توصیه شده توسط کاربر

  بوستان جمشیدیه یا پارک سنگی جمشیدیه یکی از بوستان‌های تهران است که در منطقه یک شهرداری تهران قراردارد. این پارک با مساحتی حدود ۱۰ هکتار در محله جمشیدیه و در شمال خیابان نیاوران قرار دارد. پارک جمشیدیه از شمال به کوه کلکچال، از جنوب به باغ دولو، از شرق به خیابان جمشیدیه و از غرب به جاده کلک‌چال محدود است.از ویژگی‌های این پارک، دریاچه، آبشار مجاور و نیز آب‌نماهای سنگی است که جلوه‌ای خاص دارند. این پارک در ابتدای مسیر اصلی صعود به پناهگاه کلکچال قرار دارد.پارک جمشیدیه دارای چهار در ورودی است که ارتفاع در ورودی اول از سطح دریا۱۸۲۰ متر و بالاتر از آن ۲۱۰۰ متر است.طراحی بوستان جمشیدیه را غلامرضا پاسبان حضرت، روح الله نیک خصال و محمد برقعی بر عهده داشته‌اند.برخی از مجسمه های سنگی موجود در این پارک توسط ناصر هوشمندوزیری مجسمه ساز بزرگ ایرانی ساخته شده است.آدرس خیابان شهید باهنر ( نیاوران) انتهای خیابان فیضیه وامیدوار دسترسی به مترو ایستگاه تجریش وبایدبا یه تاکسی به پارک برید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند تینا گوهری
  نقدها:
  گزارش
  پارک سنگی جمشیدیه و پاییز درخشانش
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ سنگی جمشیدیه و هوای دل انگیزش یکی از نعمت های این تهران پر دود محسوب میشه ، یک پارک قدیمی و دل انگیز هم برای علاقه مندان به کوه نوردی و پیاده روی هم برای کسایی که عاشق عکاسی ان. این پارک با آبشار و آب نماهای سنگی و همچنین وجود کافه و رستوران یک مکان گردشگری جذاب محسوب میشه و درختان سر به فلک کشیده و کفپوش سنگی اش این پارک رو به یه فضای رویایی در پاییز و زمستان تبدیل کرده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  بوستان اختصاصی پائیز!
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک یا بوستان جمشیدیه یکی از زیباترین پارک های تهران است و شاید در وصفش بتوان گفت: پارک مخصوص پائیز! البته من زمستان این پارک را نیز دیده‌ام که زیباست و قطعا در فصل بهار و تابستان هم علاقه مندان خاص خودش را دارد. اما به خاطر جنگلی بودنش در پائیز به رنگ های زیبایی در می‌آید و یکی از مکان های پرطرفدار برای عکاسی است. در ضلع غربی پارک، یک مسیری به سمت ارتفاعات کلک چال است که رودخانه ای در دره کنارش جاری است و طنین صدای آب و خش خش برگ های پائیزی فضای دل انگیزی را ایجاد می کند. به خاطر پله های سنگی و مسیرهای سنگفرش، جمشیدیه یک بوستان سنگی محسوب میشه. چند رستوران داخل پارک وجود داره بخصوص رستوران جمشیدیه در کنار دریاچه(یا بهتر است بگیم استخر) که قدیمی ترین هست. مسیر ورودی اش هم از سمت خیابان امیدوار است و البته ورودی و مسیر پارک از سمت جماران زیباتر است.
  درباره نام این بوستان هم بد نیست بدانید که اینجا باغی متعلق به جمشید دلو قاجار بود که آن را به شهرداری بخشید تا تبدیل به پارک بشود و در نهایت از سال ۱۳۵۶ این محل تبدیل به بوستان جمشیدیه شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  پارک جمشیدیه
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک جمشیدیه یکی از پارکهای مورد علاقه من هست مخصوصا تو پاییز . این پارک چون پایین کوه هست و مسیرش سنگی هست برای رفتن حتما باید کفش مخصوص پیاده روی و کوه بپوشید. شما وقتی به این پارک تشریف میبرید هم میتونید پیاده روی کنید و هم اینکه اگه اهل پیک نیک باشید میتونید از آلاچیقهای پارک استفاده کنید و وسایل پیک نیک ببرید و از وقت گذروندن تو دل طبیعت نهایت استفاده رو ببرید . و اگرنه میتونید از رستوران‌ها و بوفه پارک استفاده کنید که اصولا بهتون پیشنهاد نمیشه چون هم قیمت رستوران‌هاش گرون هست و هم سرویس دهی و کیفیت غذاهاشون خوب نیست . بهتر به این پارک وقتی میرید با خودتون خوراکیهاتون رو هم ببرید و نهایتا از بوفه چایی و یا نسکافه بگیرید. تو قسمتهای بالایی پارک هم وقتی تشریف ببرید میتونید چشم انداز زیبایی از شهر داشته باشید . مخصوصا در شب ولی واقعا از چشم انداز تهران در روز هم نمیشه گذشت اون هم تو فصل پاییز.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  یکی از زیباترین پارکهای ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این پارک که در مسیر تجریش به نیاوران در فرعی خیابان منظریه در بالاشهر و یکی از لوکسترین و خوش آبو هوا ترین مناطق تهران هستش. برای رفتن به این پارک میدان قدس تاکسی خطی داره. این پارک پیاده روهاش کلا سنگفرش هستند و در ارتفاع واقع شده و تا دلتون بخواد می تونید از پله ها و پیاده روشها بالا و بالاتر برید. پشت این پارک رودخانه ای کم آب و پر از درخت هست که مکان خوبی برای استراحت محسوب می شه و ادامش هم مسیری مناسب برای کوهنوردیه. این پارک پر از آلاچیق برای اسکان هستش و رستوران و کافی شاپ هم داره. یه حوچه پر از ماهی هم توش هست. اگر پارک رو به سمت بالا ادامه بدید پله های زیادی می خوره و نهایتا به مجسمه سیمرغ میرسید. در کل این پارک در تمام فصول جاذبه های خودشو داره و اگر تهران رفتید پیشنهاد می کنم حتما این پارک کم نظیر رو ببینید. حدود 800 تا عکس متنوع از این پارک دارم که به سبب محدودیت سایت 15 تاشو آپلود کردم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پرستو عطرسایی
  نقدها:
  گزارش
  پارک سنگي جمشيديه
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک سنگي زيباي جمشيديه در ارتفاعات شمال تهران از قديمي ترين پارکهاي پايتخت هست که تو همه فصول ديدنيه، از برف زمستاني اش تا پاييز رنگارنگش. ورودي مسير کوهپيمايي کلکچال هم از کنار اين پارک زيبا آغاز ميشه. از نظر من زيباترين زمانش روزهاي برفي و سفيد رنگش هست. براي دسترسي به اين پارک از ميدان قدس سوار تاکسي ها جمشيديه شويد. #ایران #ایرانگردی #تهران #تهرانگردی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند حمید نیکومرام
  نقدها:
  گزارش
  پارک گردی
  توصیه شده توسط کاربر

  بهترین و قدیمی ترین پارک تهران،پارک سنگی جمشیدیه است.
  این پارک بسیار بزرگ است و فضای دیدنی زیادی دارد.
  وجود آلاچیق های خانوادگی و بزرگ در پارک، دریاچه ی زیبای آن که پر از ماهی های قرمز است از جاذبه های این مکان است.
  همچنین مسیری از پارک به سمت کلکچال برای کوهنوردی وجود دارد.
  وجود رستوران، کافی شاپ، فروشگاه خوراکی، بستنی فروشی نیز این پارک را کامل تر کرده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند انور محمدی
  نقدها:
  گزارش
  بوستان جمشیدیه
  توصیه شده توسط کاربر

  بوستان جمشیدیه از پارک‌های قدیمی و پرطرفدار تهران است که انتخاب مناسبی برای یک کوه‌پیمایی سبک و تفریحی دوستانه یا خانوادگی به حساب می‌آید. این پارک در انتهای خیابان نیاوران واقع شده و در فصل پاییز بسیار دیدنی است. جای پارک مناسب از مزایای این پارک است.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ttaass
  نقدها:
  گزارش
  پارک جمشیدیه
  توصیه شده توسط کاربر

  همونطور که تو بخش پارک لاله گفتم آدم باید با این پارک و لاله و.. خاطره داشته باشه.. آدم باید با همه جای شهرش خاطره داشته باشه.. این کنجکاوی رو به خودش راه بده که باید همه جای شهرشو ببینه بشناسه..
  #تایسیز
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: