Close
رستوران

محله قدیمی جلفا

Old Jolfa Neighborhood

old-jolfa-neighborhood-isfahan (1).jpg
old-jolfa-neighborhood-isfahan (2).JPG
old-jolfa-neighborhood-isfahan (3).JPG
old-jolfa-neighborhood-isfahan (4).JPG
old-jolfa-neighborhood-isfahan (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

جلفا همزمان با انتخاب اصفهان به پایتختی، ساخته شد و ارامنه هم اونجا کلی کلیسا و خونه ساختن. بعدا با مهاجرت ارامنه از اصفهان بیشتر این خونه ها خراب شدن. اما توی جلفای اصفهان هنوز هم خانه هائی هست که هنرمندا و استادکارای مشهور اونا رو ساختن، به همین دلیل می تونین کلی کوچه و گذر و خونه قدیمی توی جلفا پیدا کنین که دیدنی و تاریخی هستن که با قدم زدن تو این خیابونا شما احساس میکنین در جایی دیگه از این مرز و بوم راه می‌روین.

نوع جاذبه:
 • محله ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند مهين شاعري
  نقدها:
  گزارش
  منطقه جلفا اصفهان
  توصیه شده توسط کاربر

  منطقه جلفا در شهر اصفهان از زيباترين مناطق اين شهر محسوب ميشود. اين منطقه را جز مناطق ارامنه نشين مي شناسند. در اين منطقه كوچه ها و خيابان ها سنگفرشي است و ميشود ساعتها در اين محله رفت و امد كرد و از فضاي انجا لذت برد. در اين محله چند كافه رستوران بسيار معروف و چند شربتخانه وجود دارد كه پيشنهاد ميكنم حتما شربت خانه هاي اين محله مانند شربتخانه فيروز را امتحان كنيد. در عين حال يكي از جاذبه هاي معروف اين محله كليساي وانك است كه بسيار ديدنيست و نبايد ديدنش را از دست داد. در اين محله چند فروشگاه دست ساز هاي سنتي وجود دارد كه ميتوان وسايل جالبي از انجا تهيه كرد. پيشنهاد ميكنم در سفر به اصفهان اين محله را حتما ببينيد.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  میدان جلفا در خیابان نظر شرقی اصفهان از دوره صفوی باقی مانده است . کل مجموعه میدان متشکل از کلیسای وانک، بیت اللحم و مریم، در اختیار کلیسای وانک و شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان قرار دارد.
  محله جلفای اصفهان ، محل زندگی ارامنه اصفهان است و میدان جلفا پاتوق جوانان ارمنی و محل برگزاری برخی از جشن های ارامنه است .
  یک ساعت آفتابی بزرگ در حوص میان این میدان قرار دارد .
  میدان و محله جلفای اصفهان با داشتن کافه ها و گالری های متعدد ، فضایی متفاوت از بقیه شهر اصفهان دارد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  محله ای زیبا، آرام و دلچسب
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این منطقه به جرات می تونم بگم یکی از توریستی ترین مناطق اصفهان محسوب میشه. من خودم هر دفعه برم اصفهان حتما یه سر به اینجا می زنم. کافی شاپهای با معماری سنتی، رستورانهای متعدد، کلیسای ارامنه و کوچه های اطراف آن بسیار دیدنی هستش و حالت نوستالژی داره. در سفر به اصفهان پیشنهاد می کنم حتما به اینجا سری بزنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  جلفا
  توصیه شده توسط کاربر

  محله جلفای اصفهان یکی از محله های قدیمی اصفهان است که محل زندگی ارامنه این شهر می باشد و مهمترین کلیسای شهر اصفهان کلیسای وانک در آن قرار دارد.
  این محله که بافتی قدیمی دارد محله‌ای آرام با معماری زیبا، کوچه های تو در توی سنگ فرش شده ، نیمکت های چوبی ، ساختمان های با معماری زیبا ، کافه های فراوان و ... که هر گردشگری رو به سوی خودش جذب میکنه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش
  محله جلفا اصفهان
  توصیه شده توسط کاربر

  محله جلفای اصفهان در واقع محله‌ی زندگی ارامنه اصفهان است. در این بخش کلیساها و المانهای شهری زیبایی قرار داره و در کنار همه ی اینها بوی خوش قهوه رو هم در نطر بگیرید که از کافه ها و رستورانها به مشامتوت میرسه.
  بازدید از محله جلفا رایگان هست و ساعتها میتونید در این محله قدم بزنید. کلیسا مریم مقدس، وانک و بیت الحم هم قابل بازدید هستند.
  داخل کلیسای وانک موزه‌ی قرار داره که ابزارهای که داخل موزه هست خیلی میتونه جذاب باشه. بعد از بازدید از محله جلفا هم میتونید در یکی از کافه های اطراف میدان جلفا یا داخل محله جلفا بنشینید و قهوه خوش مزه و خوش عطر ارمنی هم تست کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  جلفای زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  جلفا محله ای در اصفهان هست که در قرن هفدهم میلادی احداث شد. شاه عباس صفوی به دلایل مختلف سیاسی و اقتصادی ارامنه ساکن در جلفای نخجوان را به اصفهان کوچاند و در جنوب زاینده رود محله ای برای شان در نظر گرفت و نام جلفا را برای آن انتخاب کردند تا یادآور سرزمین قدیمی ارامنه باشد. در این محله کلیساهای مختلفی برای برپایی آیین های عبادی میهمانان تازه وارد ساخته شد. بطور کلی این محله بافت تاریخی زیبایی داره و چندین خانه تاریخی متعلق به ارامنه نیز در اینجا هست. البته یکی دیگر از جاذبه های این محله وجود کافه های فراوان و متنوع هست که خود یک دنیای متفاوتی هست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  جلفا
  توصیه شده توسط کاربر

  محله قدیمی جلفا در اصفهان در واقع مکانی بوده که ارامنه کوچ داده شده از کنار رود ارس در این قسمت مستقر شدند. از طریق خیابان نظر شرقی و همچنین از حکیم نظامی می توان به کوچه های باریک سنگفرش شده جلفا دسترسی داشت. بناهایی که در آن وجود دارند معماری خاص و زیبایی دارند. چند کلیسا هم وجود دارد که مشهورترین آنها وانک و بیت اللحم است. از دیگر جاذبه این قسمت کافه ها و شربت خانه هایی است که گرچه فضای کوچکی دارند اما دنج و زیبا هستند. در گذشته تعداد زیادی از ارامنه در این محله زندگی می کردند اما در حال حاضر بیشتر در محله های تبریزی ها و ایروانی ها هستند. محله چارسوق جزء جذابترین محله های جلفا است. در اطراف این محله قدیمی مراکز خرید و رستوران هم وجود دارد . جلفا علاوه بر توریستها برای جوانان اصفهان هم محله جذابی است. قدم زدن در کوچه های سنگفرش شده این قسمت بسیار خوشایند و لذتبخش است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Hamed_abedi
  نقدها:
  گزارش
  محله جلفا
  توصیه شده توسط کاربر

  محله ارامنه اصفهان است و کلیسای وانک در آن قرار دارد دو سر محله در خیابانهای حکیم نظامی و نظر قرار دارد و قدمت آن به زمان صفویه میرسد یکی از معدود خیابانهای سنگفرش اصفهان است و کافی شاپ و رستورانهای متعددی در آن قرار دارد و میدان جلفا در این محله هرشب پاتوق جوانان و مردم است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  يكي از زيباترين مناطق شهري اصفهان
  توصیه شده توسط کاربر

  من در اكثر كوچه خيابانهاي اصفهان رفته ام و يكي از زيباترين مناطقي كه در اين شهر ديدم منطقه جلفا است. اين منطقه كه خيابان سنگفرشي دارد يكي از جاذبه هاي مهم اصفهان به اسم كليساي وانك را در خود جا داده. علاوه بركليسا اين منطقه پر از رستوران ها، كافه و شربتخانه هاي بسيار عالي است كه هر كدام حرفي براي گفتن دارند. هتل جلفا هم در اين منطقه قرار گرفته است. اين منطقه بسيار نزديك به مراكز خريد اصلي اصفهان هم ميباشد.
  براي من اين خيابان دوست داشتني ترين خيابان اصفهان است و از قدم زدن در ان سير نمي شوم.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: