Close
رستوران

کشتی یونانی کوالا اف

Greek Ship Khoula F

2542-T50rouaY92Q5gAImF0B5.jpeg
Greek Ship Khoula F (1).jpg
Greek Ship Khoula F (4).jpg
Greek Ship Khoula F (3).jpg
Greek Ship Khoula F (5).jpg
Greek Ship Khoula F (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • دیدنی ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  کشتی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های اصلی کیش که همیشه در تور گشت جزیره هم هست، تور بازدید از کشتی یونانی هست، این کشتی چندین سال قبل به قصد رسیدن به ایران حرکت کرد اما متاسفانه قبل از رسیدن به مقصد در روستایی به نام باغو به گل نشست، این کشتی صاحبان ایرانی و انگلیسی و یونانی متفاوتی داشت و در زمان به گل نشستن متعلق به کشور یونان بود و نام آن کوالا اف بود. این کشتی از سال ۱۳۴۵ تا کنون در جزیره کیش تبدیل به یه جاذبه برای بازدید علاقه مندان شده و تقریبا همه مردم یه عکس با این کشتی انداخته اند، البته این کشتی از ساحل کمی فاصله داره و امکان بازدید از عرشه و داخل این کشتی وجود نداره ولی مشاهده دورادور این کشتی هم خالی از لطف نیست، از اونجا که مسافرای زیادی برای بازدید از این کشتی مراجعه میکنند منطقه اطراف کشتی تبدیل شده به یه منطقه توریستی و میزو صندلی و نیمکتهایی برای نشستن و استراحت تعبیه شده، اطراف این کشتی اکثر مردم درحال گرفتن عکس و ثبت کردن تصاویر زیبا و ماندگار هستند، مخصوصا در زمان غروب آفتاب واقعا تصاویر زیبا و جذابی به چشم میخوره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  کشتی یونانی کیش یه جورایی نماد این جزیره شده ولی تا جایی که من اطلاع دارم قراره تخریبش کنند و یک لنگر غول پیکر رو نماد جزیره کنند. کسی که کیش میره ولی بازدید این جاذبه نره ی جورایی انگار نرفته کیش . کشتی بسیار بزرگی که سالهای سال همونجا استوار مونده و داره طرد میشه و ازبین میره . بهترین تایم بازدید از این کشتی نزدیک غروبه که واقعا لذت بخش ودیدنی است و میتونید کلی عکس زیبا بگیرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Roya.noori
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های جزیره کیش که یه جورایی نماد کیش هم هست کشتی یونانیه که غروب فوق العاده زیبایی داره..این کشتی در نزدیکی روستای باغو به گل نشسته..
  به دریا که نگاه میکنیم کشتی نگاهمان را مجذوب میکند..آرامش خاص با صدای امواج دریا که بهترین تایم هنگام غروب آفتاب که حس فوق العاده ای داره.
  در سالهای اخیر فرسودگی به جان کشتی افتاده و از وسط نصف شده و تا چند سال دیگه احتمال اینکه کامل از اون مکان برداشته بشه زیاده متاسفانه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shilan
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  در جنوب غربی جزیره کیش و میدان غروب ،پارک ساحلی کشتی یونانی قرار دارد.
  یکی از جاذبه های کیش محسوب میشود .
  تا جای که به یاد دارم همیشه کشتی یونانی به گل نشسته سوژه عکاسی بود .
  هر کسی که میخواست به کیش برود و نماد آنجا را ببیند بلافاصله کشتی یونانی را انتخاب میکرد.
  غروب این ساحل بسیار زیباست و بسیار آرامش بخش.
  شتر سواری و اسب سواری و دوچرخه سواری در مجاورت پارک، از تفریحات این مجموعه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Samira_1990
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  کشتی یونانی یکی از جاذبه های گردشگری جزیره کیش است. این کشتی که کوالا اف نام داشت ، در سال 1345در نزدیکی روستای باغ و به گل نشست ه همچنان علت آن نامعلوم است.
  تماشای غروب خورشید در کنار کشتی یونانی با صدای امواج دریا ، بسیار دیدنی و زیباست.
  خورشید به آهستگی پایین میرود، آسمان سرخ و نارنجی،سکوت و فقط موج دریا و نسیم خنک .
  عکاسی از این منظره بعد ها بسیار خاطره ساز خواهد شد.
  متاسفانه این روزها شرایط این کشتی به گل نشسته مساعد نمیباشد و قسمت های زیرین آن به دلیل فرسودگی در حال فروپاشی است.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nastaran R
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  این کشتی که متعلق به یونانی ها هست حدود ۶۰ سال پیش به گل نشسته.تبدیل شده به یکی از جاذبه های دیدنی کیش که مسافران و گردشگران زیادی برای بازدید به این مکان میان و غروب آفتاب از اینجا تماشا می کنند.متاسفانه این کشتی در حال از بین رفتن هست چون زنگ زده و متاسفانه هیچ اقدامی طی این سال ها برای این کشتی انجام نشده که بتونن جلوگیری کنن از این اتفاق یا اینکه از بین رفتن کشتی به وقفه بندازن.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  ما در گشت دور جزیزه ای که داشتیم در کنار این کشتی قرار گرفتیم. طبق گفته قایق سوار، این کشتی حدود 80 سال پیش غرق شده و هزینه بیرون آوردن اون از دریا بیشتر از ارزش خود کشتی بوده و بنابراین به حال خود رها میشه. قایق سوار ما رو کنار کشتی برد تا ما از اون عکس بگیریم و در آخر هم از ما در کنار کشتی عکس گرفت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mahboubeh
  نقدها:
  گزارش
  پارک کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  این کشتی که در ساحل غربی جزیره کیش سال ها پیش به گل نشست. تصویرش رو ‌در تبلیغ تور کیش می دیدم. اولین بار ۱۲ سال پیش بخاطر دیدنش به کیش رفتم الان پارکی نزدیکش هست که نیمکت برای نشستن داره درخت زیاد نداره. چندتا باربیکیو دیدم الاچیق بود ولی سایبانی نداشت. مکانی برای بازی بچه ها بود. البته کشتی در حال فرو ریختن‌ هست اطرافش امکان شترسواری بود و سرویس بهداشتی داشت. یک هواپیما که کافی شاپ بود و عصر بعضی‌به انجا می رفتن. کرایه تاکسی از سمت اسکله تا این پارک۳۰ هزار تومان‌بود و معمولا با مینی بوس گشت جزیره از هتل ها موقع غروب مسافران رو برای تماشای غروب میارن. معمولا مردم یا با ماشین شخصی یا مینی بوس گشت جزیره میان و ‌تاکسی اون اطراف کم بود. انگار هر بار به کیش می رم باید این کشتی رو ببینم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Peiman zaki
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  غروب کشتی یونانی معروف بود یکی از برنامه هامون تو جزیره کیش دیدن از این محل و لذت بردن از غروب بود.
  با تاکسی به این محل رفتیم .زیبایی دریا در این محل و کشتی یونانی با کمر خم شده وصف ناپذیر و غروب آفتاب در اینجا عالی بود.
  آلاچیق هایی هم نزدیک کشتی هست تا بتوان ساعت ها در آنجا بود و از هوای این منطقه از کیش که نسبت به خود کیش کمی خنک تر است استفاده کرد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  نماد خاطره انگیز کیش برای کیشوندان و مسافران کیش،جایی که افراد زیادی با مفهوم من،غروب، کشتی یونانی عکس دارند.
  کشتی که با اینکه ناخوانده بود ولی عزیز شد و اکنون هم در حال نیستی است.
  وقتی حداقل بعد از ۱۷ سال دوباره دیدمش هم گذر ۱۷ساله عمرم و هم فروشکستن کشتی برام دردناک بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • soma sajadi
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  به ساحل غربی جزیزه زیبای کیش که نزدیک میشویم آرامشی تمام وجود را فرا میگرد،نسیم ساحل می وزد و صدای امواج دریابه گوش می رسد،به دریا که نگاه میکنیم کشتی نگاهمان را مجذوب خود میکند.نام این کشتی،کشتی یونانی است که سالها در نزدیکی این ساحل آرمیده است، فرسودگی به جانش افتاده و هر لحظه ممکن است فرو بریزد.آنجاکه بودیم گردشگران زیادی می امدند و میرفتند.عکاسی میکردند.از غروب خورشید در آن فضا لذت میبردند و لحظات نابی برای خود ثبت میکردند...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shamim
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین قسمت های دیدنی جزیره کیش کشتی سوخته یا همون کشتی یونانی که به دلیل نبودن فانوس و طوفان دریایی تو این منطقه به گل میشینه و با وجود پرداخت غرامت از طرف دولت وقت یونانی ها کشتی رو میسوزونن که ایرانی ها به اطلاعات مربوط به کشتی سازیشون دست پیدا نکنن. از این کشتی نمادی با قطعاتش در اسکله نزدیکش داره درست میشه و دلیلش هم اینه که گویا به دلیل آسیب رسوندن کشتی به اکولوژی اطرافش قرار از اونجا ببرنش به همین دلیل ازش نمادی درست کرد که برای بازدید باقی بمونه. در کنار این کشتی چند الان از قبیله قلعه مرجانی و مجسمه های درست شده که واقعا زیبا هستن

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  غروب در کنار کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  کشتی یونانی از معروفترین جاذبه های جزیره کیش هست که در ساعات پایانی روز جمعیت زیادی رو برای تماشای غروب خورشید به سمت خودش میکشونه. این کشتی در سال۱۳۴۵ به دلیل نامعلومی به گل نشسته و چون آخرین مالکش یک یونانی بوده به اسم کشتی یونانی معروف شده. وجود این کشتی به گل نشسته باعث شده این سمت جزیره که امکانات کمی داره، رونق بگیره. فاصله از مرکز کیش حدود پانزده کیلومتره و بهتره با تاکسی بیاید، البته گشتهای جزیره هم معمولا بازدید از کشتی جز برنامه هاشون هست. ساحل مجاور کشتی یونانی، پارکی ساخته شده که طراحی زیبایی داره ولی سایه نداره، پس اگر در فصل گرم در طول روز به اینجا بیاید ممکنه از تابش خورشید اذیت بشید.عصرها امکان شترسواری هم اینجا فراهمه. تماشای غروب از جذابترین کارهایی که میشه در کنار این کشتی انجام داد.بهتره اگر تا الان از این جاذبه دیدن نکردید، زودتر انجامش بدید، چون تا چندسال دیگه این کشتی به دلیل پوسیدگی ممکنه دیگه نباشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش

  صحنه ی غروب خورشید پشت کشتی یونانی، احتمالا معروف ترین تصویر کیش است. نمی دانم واقعا اینجا زیباترین غروب کیش را داشت یا فقط برای اینکه گردشگران را به رفتن به این ساحل دور ترغیب کنند، همچین چیزی ساخته اند! به هر حال این کشتی مرموز به گل نشسته، همیشه نماد کیش بوده ولی به زودی غرق خواهد شد و به گفته تور لیدر ما، قرار است این بنا (که عکسش را گذاشته ام) نماد جدید کیش شود. خوبی تورهای گشت شهری، این است که برنامه را طوری تنظیم می کنند که دقیقا زمان غروب به این ساحل برسند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #کشتی_یونانی_کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  #کشتی_یونانی یکی از جاذبه های بسیار مهم در #جزیره_کیش میباشد که در سال 1345 در نزدیکی روستای باغو این کشتی به گل نشست و علت آن همچنان در پرده ای از ابهام میباشد ولی برخی میگویند به دلیل مه آلود بودن هوا کشتی به گل نشست و برخی هم دلیل آن را دریاف بیمه میدانند و ... برای تعمیر کشتی و از گل بیرون درآوردن آن باید هزینه بسیار سنگینی را متحمل میشدند که از ساخت یک کشتی هم هزینه بیشتری را در بر میگرفت و یکی از یدک کش های هلندی تلاش زیادی را برای بیرون آوردن این کشتی از گل انجام داده که موفق نشده است به همین علت از به گل درآوردن آن منصرف شدند و سالیان سال است که این کشتی غول پیکر دوست و همراه جزیره میباشد که گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان و ایران به سوی خود میکشاند تا زیبایی و عظمتش را به همگان نشان دهد.
  این کشتی همواره بین صاحبان ایرانی و انگلیسی و در نهایت یونانی اش دست به دست میشده است و با نام های مختلفی آن را میشناختند و در نهایت هم چون صاحبش شخصی یونانی بوده است به #کشتی_یونانی مشهور شده است.
  کشتی روز به روز در حال فرسوده تر شدن میباشد و قسمت های زیرین کشتی در حال فروپاشی میباشد شاید زمان زیادی را برای دیدن این کشتی زیبا نداشته باشید پس بهتر است هر چه زودتر این دوست و همراه جزیره را از نزدیک ببینید.
  یکی از عکس های زیبا و به یاد ماندنی که در آلبوم خاطراتتان میتوانید داشته باشید عکس از لحظه غروب خورشید در کنار کشتی زیبای یونانی در #جزیره_کیش میتواند باشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  کشتی به گل نشسته
  توصیه شده توسط کاربر

  آنچه که به عنوان کشتی یونانی می شناسیم، کشتی به گل نشسته ایست که در 4 مرداد 1345 در نزدیکی روستای باغو  از حرکت ایستاد و برای همیشه در آب های خلیج فارس ماندگار شد. این کشتی انبوهی از ذخایر نفتی را در خود داشت و دارای ارزش بسیاری بود. خدمه مجبور به ترک کشتی شدند و بار آن نیز تخلیه شد. تلاش های بسیاری برای بیرون کشیدن کشتی از آب انجام دادند؛ اما بعد از گذشت 80 روز و تلاشِ بی پایان یدک کش هلندی به نام اورینکو، هیچ نتیجه ای حاصل نشد. در نهایت کشتی همان جا باقی ماند چرا که هزینه سرسام آور برای حفظ آن اصلا مقرون به صرفه نبود. هیچ کس تا به امروز نتوانسته دلیل به گل نشستن این کشتی را کشف کند و این بخش از سرنوشت آن هنوز در هاله ای از ابهام است.بومیان جزیره می گویند که یونانی ها پس از ترکِ کشتی آن را آتش زده و شاهد سوختن آن بوده اند. این روایت می تواند درست باشد چرا که امروزه هیچ عنصر غیر فولادی در بدنه و عرشه کشتی به چشم نمی خورد. به طور معمول تورها زمانی شما را به دیدن این کشتی می برند که ساعات پایانی روز است و غروب زیبایی را شاهد خواهید بود . همچنین می توانید در نزدیکی آن شتر سواری هم بکنید  

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  در غرب جزيره يك كشتي عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه به كشتي يوناني معروف است. در يكي از روزهاي گرم تابستان سال ۱۳۴۵، بوميان جزيره كيش ناگهان كشتي عظيم‌الجثه‌اي را كه در نزديكي روستاي باغو به گل نشسته بود، ديدند. هنوز پس از گذشت سال‌ها دليل به گل نشستن اين كشتي در پس پرده‌اي از ابهام است اما گفته مي‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دريايي در سواحل جزيره كيش اين اتفاق روي‌ داده است. غروب های کیش از محل کشتی یونانی مثال زدنی است. آش رشته فراموش نشود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  در ابتدابابت تکراری بودن این جاذبه از خوانندگان و تاییدکنندگانش معذرت میخوام.
  یکی از جاذبه هایی که این روزهابه نوعی یکی از نمادهای خلیج فارس بشمار میرود کشتی یونانی کیش است که در سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو برای همیشه در آبهای خلیج فارس بدون دلیل ماندگار شد و تاریخ مبهم را در خود دارد.ممکن است این جاذبه در سالهای آتی وجود نداشته باشد و هر آن احتمال دارد که غرق شود پس هرچه زودتر برای دیدن از آن راهی کیش شوید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  کشتی یونانی
  توصیه شده توسط کاربر

  در ساحل غربی جزیره ی زیبای کیش یکی از جاذبه های گردشگری این جزیره سالهاست که آرمیده . آری کولا اف ، نام کشتی یونانی است که در مرداد 1345 در آبهای خلیج فارس به گل نشست و در اونجا ماندگار شد . این کشتی در طول دوره فعالیت خود مالکان ایرانی و انگلیسی داشته و از اونجایی که آخرین مالک اون شخصی یونانی تبار بوده به نام کشتی یونانی شهرت گرفته. بعداز به گل نشستن این کشتی تلاش هایی برای بیرون کشیدن اون انجام شد که بی نتیجه ماند. این کشتی که سالهاست دیدن منظره زیبای غروب خورشید در کنار اون به یکی از جاذبه های کیش تبدیل شده امروزه شرایط خیلی خوبی ندارد و قسمت های پایینی اون به دلیل فرسودگی در حال فروپاشی هست. توصیه میکنم تا قبل از وقوع این فروپاشی به دیدن این منظره زیبا برید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ramina
  نقدها:
  گزارش
  كشتي يوناني
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از جاذبه هاي گردشگري در جزيره ي زيباي كيش كشتي يوناني است اين كشتي كه ساخت شركت ويليام هميلتون است در ٤ مرداد سال ١٣٤٥ در نزديكي روستايي به نام باغو در سواحل زيباي خليج فارس به دلايل نا معلوم به گل نشست . كشتي مذكور بين مالكان انگليسي و ايراني زيادي رد و بدل شد كه آخرين مالك آن فردي يوناني با نام كولا اف بوده است و به همين دليل امروزه به نام كشتي يوناني شناخته ميشود . ديدن غروب آفتاب كشتي يوناني يك جاذبه ي به ياد ماندني براي گردشگران خواهد بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: