Close
رستوران

پارک وکیل آباد (باغ وکیل آباد)

Vakil Abad Park

2584-pu0xwkiyiGMbmzN1SFjf.jpeg
Park (1).jpg
Park (2).jpg
Park (3).jpg
Park (4).jpg
Park (5).jpg
Park (6).jpg
Park (7).jpg
Park (8).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

پارک وکیل آباد از تفرجگاه های قدیمی و زیبای مشهدِ که در در جنوب غربی مشهد و انتهای بلوار وکیل اباد واقع شده و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شه. وکیل آباد به علت قدمت خود و قرار گرفتن در دره ای با صفا و هوای مطبوع از دیر باز مورد توجه اهالی شهر و مسافران بوده.پارک جنگلی وکیل آباد که درگذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد شناخته می شده، درسال ۱۳۴۸ ش. توسط مالک آن، حسین آقای ملک، به صورت رسمی وقف استفاده عموم گردید و به شهرداری مشهد واگذار شد.پارک وکیل آباد مشهد که از گذشته به عنوان یکی از نقاط خوش آبُ هوا شناخته می شده امروز هم مد نظر ساکنین مشهد و همچنین مسافرین تور مشهد قرار گرفته است.پارک وکیل آباد به مساحت ۷۰ هکتار دارای طبیعتی فوق العاده است و از پوشش گیاهی متنوعی برخوردار می باشد. می توان در این باغ زیبا از درخت های کهنسال نار و کاج و همچنین منظره ی فوق العاده ی رودخانه ی فصلی لذت برد. این پارک که بنابر طبیعت زیبا و همچنین جذابیت های طبیعی و آبُ هوای مطبوع خود به عنوان ییلاق مورد توجه محلی های شهر بوده امروز از زیباترین نقاط گردشگری داخل شهر مشهد محسوب می شود و روزانه توسط مسافرین تورهای مشهد مورد بازدید قرار می گیرد. از دیگر جذابیت های این منطقه ی گردشگری می توان به باغ وحش وکیل آباد نیز اشاره کرد که در جوار پارک وکیل آباد احداث شده و از دیگر جذابیت های منطقه برای گردشگران تورمشهد محسوب می شود. کوهستان پارک شادی که در حدود ۱۸ هکتار وسعت دارد نیز در این منطقه احداث شده و مجموعه ای است مفرح شاد . شما بنابر تمایل می توانید بعد از زیارت تور یک روزه ای را به بازدید از این فضای زیبا و خوش آبُ هوا اختصاص دهید و از جذابیت های طبیعی آن نهایت استفاده و لذت را ببرید.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت
 • پارک تفریحی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  باغ_وکیل_آباد
  توصیه شده توسط کاربر

  #باغ_وکیل_آباد_مشهد یکی از باغ های بزرگ و بسیار بسیار سرسبز مشهد میباشد که توسط آقای #حاج_حسین_ملک وقف و در اختیار عموم قرار گرفته است. این باغ شامل موزه حیوانات،مسجد،فضای سبز و رودخانه و سرویس بهداشتی، خانه قدیمی خود آقای ملک و تندیس ایشان میباشد. بسیار بسیار باغ شلوغ و پر از جمعیتی میباشد اکثر مردم مشهد و اطراف آن و همینطور هم مسافران همه روزه در این باغ مشغول تفریح و استراحت به همراه خانوادشان میباشند. ورودی این باغ رایگان میباشد و سوپر مارکت هم برای تهیه مواد غذایی مورد نیاز موجود میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Samin
  نقدها:
  گزارش
  وکیل آباد ما
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر بلوار وکیل آباد مشهد رو مستقیم تا انتها ادامه بدید به دو راهی طرقبه شاندیز میرسید،مسیر طرقبه را ادامه دهید و در اولین دوربرگردان دوربزنید، اینجاست که تابلوهای پارک وکیل آباد رو میبینید.
  این پارک توسط واقف بزرگ و خوب ایران حاج حسین ملک در سال ۴۸ وقف شده.(در نقد و بررسی منزل ایشون با عنوان خانه ملک مختصری از شرح حال ایشون رو نوشتم).
  این پار‌ بزرگ که درختان اون توسط قنات وکیل آباد آبیاری میشه و یک رودخانه فصلی هم در میان اون جاریه.
  درختان قدیمی و سر به فلک کشیده سرو و کاج و چنار زیبایی و سایه خود را به بازدیدکنندگان هدیه میدهند و مامن پرندگان پارک هستند.
  باغ از قدیم یک استخر اصلی داشت که هنوز هم پابرجاست.
  یک قسمتهایی از پارک کاملا حالت جنگلی داره که تخت های چوبی و باربیکیو داره و یک قسمتهایی هم کاملا پارک طور هست.چند سال پیش تعمیرات اساسی و بازپیرایی پارک انجام شد که به جذابیتش افزوده.
  شما بابت سرویس های بهداشتی و پارکینگ نگرانی نخواهید داشت چون هر دو به میزان مورد نیاز فراهم است.
  پارک درهای متعددی داره.قسمتهای جنگلی از امام رضا ۱۴ و ۱۶ راه دارند که پارکینگ هم داره و قسمت پارک مجاور باغ وحش هست.
  چندین زمین بازی برای بچه ها، نمازخانه و مسجد،سینما پنج بعدی ،بانجی اجکشن برای کودکان از سایر قسمتهای پارک هست.
  امکان دسترسی به پارک از طریق مترو مشهد خط شماره ۱ وجود داره.
  حاج آقای ملک خدا رحمتت کنه با اینهمه نیکی که در حق مردم سرزمینت کردی و شادی و آسایش رو با وقفت به اونها هدیه دادی.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسیح
  نقدها:
  گزارش
  پارک جنگلی وکیل اباد
  توصیه شده توسط کاربر

  وکیل آباد به علت قدمت و انبوهی از درختان کاج، چنار ، سرو و قرار گرفتن در دره ای باصفا و خوش آب و هوا و همچنین نهرهای متعددی که در آن جاری است از قدیم ، مورد توجه ساکنین شهر و مسافران بوده است.

  وکیل آباد که دارای ۲۵۹۶۵۹ مترمربع مساحت است با آب قنات آبیاری می شود. شهرداری با احداث خیابان ، جدول بندی ، کف سازی معابر ، ایجاد آب نما ، برق کشی ، اقامتگاه های موقت ، وسایل بازی کودکان و کافه رستوران توانسته جاذبه‌های این پارک را افزایش دهد.

  کنار پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد قرار دارد که دارای حیوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلف است. باغ وحش وکیل آباد، تنها باغ وحش مشهد و خراسان رضوی می‌باشد.

  این باغ وحش همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان بوده و بازدید از آن تنها با خرید بلیت امکان پذیر است.در صورتی که تمایل دارید به شهر مشهد سفر و از مکان های دیدنی آن بازدید کنید به شما توصیه می کنیم که حتما از پارک وکیل آباد نیز دیدن نمایید.#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: