Close
رستوران

باغ موزه نادری

Naderi Garden Museum

2587-DVvfYJIxvwy7nSZb9fLX.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

خیابان های اطراف حرم پر شده از هتل ها و مراکز خریدی که هم برای اهالی مشهد خوبه هم برا ی مسافرها .حوالی چهارراه شهدا و درست داخل باغ نادری و در کنار آرامگاه و مجسمه نادر شاه و سربازانش، یک موزه هست که خیلی دیدنیه به خصوص برای پسر بچه ها و کلا همه اونایی که به تاریخ علاقه دارن . تو این موزه می تونین انواع سپر، نیزه، شمشیر و کلاه خود و ...رو ببینین. از دیدنی های اینجا دو شمشیر اختصاصی نادر شاهه که با طلاکوبی روی اونا اسم و شعری برای شاه نوشته شده تازه اینکه درست جلوی در ورودی، چند عراده توپ جنگ چیدن تا حسابی با حال و هوای رزم و جنگ وارد موزه بشین .

نوع جاذبه:
 • جاذبه تفریحی
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  آرامگاه و موزه نادرشاه افشار
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ موزه نادری مجموعه ای حدود یک و نیم هکتاری در چهارراه شهداست که متشکل از آرامگاه نادرشاه، مقبره کلنل پسیان، موزه و فضای سبز است. در مرکز این باغ موزه، آرامگاه نادرشاه افشار قرار دارد. ساختمان آرامگاه و مجسمه نادرشاه بر فراز آن در دهه ۱۳۴۰ ساخته شده و استاد ابوالحسن صدیقی مجسمه ساز برجسته ایرانی، سازنده تندیس مفرغی نادرشاه و سربازانش است. طراحی آرامگاه نیز از کارهای هوشنگ سیحون معمار ایرانی است که از سیاه چادر عشایر الگو گرفته است.
  موزه مجموعه نیز دو تالار دارد که محل نمایش اسلحه ها و همچنین اشیایی از دوره افشاریه است. تابلوهایی حاوی اطلاعات مربوط به دوره زندگی و ویژگی های نادرشاه افشار در آرمگاه نصب شده است تا بازدیدکنندگان بیشتر با شخصیت نادرشاه آشنا شوند. در محوطه آرامگاه نیز فروشگاه صنایع دستی قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • م.خ
  نقدها:
  گزارش
  باغ موزه نادری
  توصیه شده توسط کاربر

  ارامگاه نادر شاه افشار، بنایی که الان وجود دارد مربوط به معاصر است و در باغ کوچکی سر نبش چهارراه (نادری) شهدای امروز و نزدیک حرم امام رضا(ع) قرار دارد. بلیط ورودی ۲۵۰۰ است و برای بازدید کنندگان خارجی۱۵۰۰۰ تومان و برای بچه های زیر۷ سال رایگان است. ارامگاه کلنل محمدتقی پسیان اولین خلبان ایرانی هم در قسمتی از باغ و فروشگاه صنایع دستی در انتهای باغ دارد. دو موزه از اشیای مربوط به همان زمان و توضیحاتی راجع به فتوحات نادر شاه هست و یک توپ قدیمی به غنیمت گرفته شده که در جلوی ورودی ارامگاه وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • حمید نیکومرام
  نقدها:
  گزارش
  مقبره و موزه نادرشاه افشار
  توصیه شده توسط کاربر

  در باغ موزه نادرشاه در ابتدا آن مقبره نادر شاه افشار قرار دارد.سپس سلاح های جنگی آن دوره مانند تبرزین،شمشیر، گرز و تفنگ های قدیمی به نمایش گذاشته شده. در محوطه باز موزه توپ ها ی جنگی زمان نادر شاه و تندیس از نادر شاه در ابتدای سالن زیبایی خاصی به موزه داده...
  حضور یکی از کارشناسان موزه و توضیحات کامل در رابطه با چگونکی سلطنت نادر شاه افشار و بازگویی جنگ ها و سرگذشت آن ها نیز از دیگر جذابیت های موزه ی زیبا ی نادرشاه می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • میرزایی
  نقدها:
  گزارش
  باغ موزه نادری مشهد
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. باغ موزه نادری در مشهد قرار دارد. ور این باغ موزه علاوه بر اجسام و اجناس قدیمی، فروشگاه ثگصنایع دستی که عمدتا از سنگ درست شده اند نیز وجود دارد
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش

  به نام حضرت حق..
  سلام دوستان، #باغ_نادری در #مشهد قرار دارد، در این باغ، موزه ای از آلات جنگی و لوازم قدیمی دوران نادرشاه افشار وجود دارد، قبر نادر شاه افشار نیز در این باغ قرار دارد

  ارادتمند :
  #پیام_جمال_لیوانی
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: