Close

موزه آستان قدس رضوی

Astaneh Ghodseh Razavi Museum
4.6
(از 14 نقد و بررسی)

درباره موزه آستان قدس رضوی

نوع جاذبه
موزه های تخصصی
موقعیت
مشهد
پیشنهاد کاربران
%100 از 14 رای
رتبه در مشهد
3 از 172 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف موزه آستان قدس رضوی

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
Davoud
نوشته شده در 17 دی 1398
report-icon گزارش

موزه مرکزی آستان قدس یکی از مهم ترین موزه های معروف حرم رضوی است که در صحن کوثر قرار دارد. زمانی که وارد ساختمان این موزه می شوید، با چند ورودی برخورد خواهید کرد که ورودی سمت راست به ساختمان موزه مرکزی اختصاص دارد. ساختمان موزه مرکزی چهار طبقه دارد که شامل زیرزمین، طبقه همکف، اول و دوم می شود. در مجموع در این چهار طبقه می توانید از موزه تاریخ حرم رضوی و گنجینه هایی چون اسکناس، سکه، تمبر و اقلام پستی، آبزیان و ... بازدید کنید. 
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
3
خدیجه عربی
نوشته شده در 4 دی 1398
report-icon گزارش

موزه آستان قدس رضوی که تابلوهای آن به اسم موزه مرکزی بود در نزدیکی حرم امام رضا و در صحن کوثر قرار دارد. ورودی موزه برای هر نفر ایرانی 5000 تومان است. این موزه در چهار طبقه  است. گنجینه تمبر و اسکناس و سکه در زیرزمین که به خاطر نبود وقت ما موفق به دیدنش نشدیم. موزه تاریخ رضوی، هنرهای تجسمی و آبزیان و گنجینه نجوم ، ساعت و... در طبقات همکف و اول و دوم. در قسمت تاریخ رضوی عکسهایی از سالهای دور حرم وجود داشت زمانی که خانه های  مردم تا نزدیک حرم می رسید. زمان به توپ بسته شدن حرم و مسجد گوهرشاد. ضریحهایی از دوران صفوی و قاجار و پهلوی وجود داشت با درهای زرکوب، پایه های شمعدان، کتیبه های طلا و... گذر زمان را می شد در تک تک آنها دید. به طبقه اول رفتیم در یک قسمت آبزیانی قرار داشتند که تاکسیدرمی شده بودند و صاحبانشان آنها را به موزه داده بودند. موجوداتی که برای من عجیب غریب بودند و حالا بی ارتباط به تابلوهای نقاشی و هنرهای تجسمی در قسمت دیگر موزه قرار گرفته بودند. شاید وجه اشتراکشان ارادت دارندگان آنها به امام رضا بوده شاید هم مشهور شدن یا شاید...نمی دانم. اما گنجینه جالبی شده بود که ساعتها زمان لازم بود تا کل آن را دید. طبقه بالاتر هم  در قسمتی  نشانها و مدالهای ورزشی، علمی  و فرهنگی  وجود داشت که صاحبانش آنها را به موزه تقدیم کرده بودند یا خانواده شان بعد از مرگ آنها ، مدالها را به موزه داده بودند. مدالهایی از المپیادهای فیزیک ، شیمی ، کامپیوتر. مدالهای ورزشی از نشانهای غلامرضا تختی و بیت الله عباسپورر تا حتی توپ آقای گلی مهدی طارمی. به جز اینها وسایل مرتبط به نجوم و ستاره شناسی ، ساعتها، اسلحه هاو.. هم در قسمت دیگر این طبقه قرار داشت.برای اینکه تمامی موزه را ببینیم بایستی 4 یا 5 ساعت را آنجا بگذرانیم. اما زمان ما کم بود و ما مجبور شدیم سریع آثار را ببینیم حتی به موزه فرش هم نرسیدیم. این موزه یکی از جالبترین موزه هایی بود که تا به حال دیده بودم 

بیشتر
امتیاز کل
5
مریم رجایی
نوشته شده در 16 آبان 1398
report-icon گزارش

موزه رضوی که در داخل حرم قرار دارد موزه ای بسیار دیدنی و بزرگ است که در چندین طبقه در معرض نمایش است و بازدید از ان نیازمند چندین ساعت وقت است. بخشهای مختلف موزه شامل موزه نجوم، آبزیان، سکه و تمبر، مدالها و سایر اشیا اهدایی به موزه، دربها و ضریح قدیمی حرم ، موزه اسلحه و همچنین موزه فرش ( در یک ساختمان مجزا) است. بخش نجوم و ابزیان و همچنین دربهای قدیمی بسیار جذاب و دیدنی هستند و زیبایی و طرافت این دربها شما را مجذوب خواهد کرد. حتما در هنگام سر زدن به حرم امام رضا از این موزه جذاب و بزرگ هم دیدن کنید. موزه دارای هزینه ورودی اندکی نیز میباشد.

بیشتر
امتیاز کل
4
سیدمحمدمحسن حسینی قائم‌ مقام
نوشته شده در 27 مرداد 1398
report-icon گزارش

موزه مرکزی حرم امام رضا (ع) واقع در صحن کوثر حرم مطهر واقع شده که مجموعه بی نظیری از اشیا اهدایی و جمع آوری شده با موضوعات نگارخانه،نجوم،ساعت،اسلحه،مدال،سکه،تمبر و اسکناس،تاریخچه حرم،نقاشی،فرش و... است.
در مرداد 98 که ما بازدید کردیم بلیط اینجا نفری 5هزار تومانه.
در نهایت پیشنهاد میکنم بعد از زیارت حتما برنامه بازدید از این موزه رو داشته باشید.
ارادت

بیشتر
امتیاز کل
5
Ehsantrips
نوشته شده در 24 تیر 1398
report-icon گزارش

موزه آستان قدس رضوی که در محوطه حرم امام رضا(ع) و صحن کوثر قرار دارد از بزرگترین مجموعه ها و گنجینه های تاریخی است و بازدید همه قسمت های آن نیاز به ساعت ها وقت دارد. طراحی ساختمان ۴ طبقه موزه در سال ۱۳۲۴ توسط آندره گدار انجام شد. یکی از بخش های جالب، گنجینه حرم امام رضا است که ضریح های قدیمی و اشیایی مثل آینه و شمعدان و ...در آن به نمایش درآمده و البته عکس های قدیمی از حرم در طول تاریخ. گنجینه تمبر این موزه جذاب ترین بخش برای من است که علاقه مند تمبر هستم و می شود تمبرهای تاریخی را در آن تماشا کرد. گنجینه سکه، ظروف، نقاشی، سلاح، نجوم، ساعت و فرش از دیگر بخش های موزه است. گنجینه مدال نیز بخش دیگری از موزه است که مدال های ورزشکاران ایرانی در آن به نمایش درآمده از جمله مدال های جهان پهلوان تختی. در سفر به مشهد بازدید از این موزه را حتما در برنامه خود بگذارید و اگر علاقه مند هستید که همه بخش ها را بطور دقیق ببینید پیشنهاد می کنم موزه را طی دو یا سه روز ببینید تا خسته کننده نباشد.

بیشتر
امتیاز کل
5
آزاده
نوشته شده در 18 تیر 1398
report-icon گزارش

در این بخش از موزه حلقه های مبادلاتی، سکه های مربوط به دوران مختلف تاریخ و همچنین دوره پهلوی و دوران جمهوری اسلامی و 50 کشور جهان به نمایش درآمده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
آزاده
نوشته شده در 20 تیر 1398
report-icon گزارش

موزه نجوم و ساعت آستان قدس رضوی در طبقه دوم ساختمان موزه مرکزی آستان قدس رضوی (حرم مطهرامام رضا(ع)، صحن کوثر) قرار دارد. این گنجینه دارای دوازده ویترین می باشد که هفت ویترین آن به نمایش ابزارآلات نجوم و سه ویترین آن به نمایش مجموعه ای از ساعت هااختصاص یافته است.  

بیشتر
امتیاز کل
5
آزاده
نوشته شده در 17 تیر 1398
report-icon گزارش

نمايش موجودات و جانوران متنوع و گوناگون اقيانوس‎ها و درياهاي مختلف جهان يكي از جذاب‎ترين و ديدني‌ترين گنجينه‎های موزه حرم رضوی است.

بیشتر
امتیاز کل
5
آزاده
نوشته شده در 16 تیر 1398
report-icon گزارش

در موزه تمبر مجموعه ای ارزشمند و متنوع از تمبرها و اقلام پستی از ایران و جهان را در معرض دید بازدیدکنندگان علاقه‎مند قرار داده است.

بیشتر
امتیاز کل
4
نوید مکوندی
نوشته شده در 9 تیر 1398
report-icon گزارش

یکی از مهمترین جاذبه های شهر مشهد که غالبا مسافرین از آن غافل هستند ، موزه های بی نظیر آستان قدس رضوی می باشد . موزه های آستان قدس ، از آنچنان تنوعی برخوردار هستند که برای بازدید کامل از آنها به چندین روز وقت نیاز است . موزه قرآن ، نجوم ، سکه ، اسکناس ، تمبر ، مردم شناسی ، فرش ، آبزیان ، ضریح های قدیمی ، هدایا و ... هر کدام می تواند خاطراتی خوش از شیراز برای ما به یادگار بگذارد .

بیشتر
امتیاز کل
5
آزاده
نوشته شده در 23 خرداد 1398
report-icon گزارش

نمونه فرش‌هایی از دوران صفوی تا عصر حاضر متعلق به مهم‌ترین مراکز بافت از جمله اصفهان، کاشان، کرمان و... با طرح‌های مختلف در این موزه قرارگرفته است. موزه فرش آستان قدس رضوی در صحن کوثر واقع در ضلع جنوب شرقی حرم مطهر قرار گرفته است.

بیشتر
امتیاز کل
4
shahrzad
نوشته شده در 17 خرداد 1398
report-icon گزارش

موزه آستان قدس رضوی که درشهر مشهد ودر کنار مرقد امام رضا (ع) قرار دارد. این موزه در5 طبقه میباشد وبسیار زیباست. ودر هر طبقه آن می‌توان وسایل قدیمی شامل سکه آینه وجاشمعی وتفنگ وحیوانات وگردنبند های بسیارقیمتی ومدالهای قهرمانان کشورمان ودر ها وضریح قدیمی حرم... می‌توان دید.

بیشتر
امتیاز کل
5
شکوفه.
نوشته شده در 14 خرداد 1398
report-icon گزارش

موزه آستان قدس رضوی در شهرستان مشهد استان خراسان رضوی قرار دارد.این موزه در یکی از صحن های حرم امام رضا قرار دارد و یکی از بهترین و با کیفیت ترین و کاملترین و دیدنیترین موزه های ایران است.اگر به مشهد سفر کردید و دوست داشتید در کنار زیارت ضریح مقدس امام رضا کمی هم تفریح کنید میتوانید به این موزه هم سری بزنید.البته موزه از صبح تا ساعت۶ عصر باز است

بیشتر
امتیاز کل
5
م.خ
نوشته شده در 4 بهمن 1397
report-icon گزارش

موزه مرکزی استان قدس رضوی که داخل حرم رضوی ست و در صحن کوثر واقع شده. هر روز از ساعت۸ صبح تا۵:۴۵ عصر و روزهای تعطیل از ساعت۸ صبح تا۱ ظهر برای بازدیدکنندگان دایرست. در۴ طبقه از زیر زمین تا+۲ واقع شده که هر طبقه مثلا طبقه+۲ گنجینه نجوم، ساعت، سلاح، ظروف و مدال ست. طبقه۲ گنجینه هنرهای تجسمی و ابزیان و طبقه+۱ موزه تاریخ حرم رضوی و طبقه۱ تمبر، اسکناس و سکه ست که روی هم رفته مکانی جالب و خوب برای بازید بچه ها و بزرگسالان هست.

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت