Close
رستوران

پل هشتم کابلی

Ghadir Bridge Ahvaz

2978-2S9XHluIiwwZxVtlO30Q.jpeg
Ghadir Bridge Ahvaz (2).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (1).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (5).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (3).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (7).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (6).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (8).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (9).jpg
Ghadir Bridge Ahvaz (10).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بزرگ ترین پل کابلی خاورمیانه روی رودخانه کارون که مقصد گردشگری مسافران و اهالی اهواز است .

نوع جاذبه:
 • مراکز و خدمات تفریحی و گردشگری

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  پل کابلی اهواز
  توصیه شده توسط کاربر

  رود کارون از وسط شهر اهواز میگذرد و به همین دلیل پلهای متعددی بر روی این رود احداث شده است. یکی از زیباترین پلها پل کابلی میباشد که مشخصه اصلی ان استوار بودن پل در اثر نیروی کابلهاست. کابلها تداعی کننده حرف A انگلیسی هستند که احتمالا به شهر اهواز اشاره دارد. نمونه این پل در سایر کشورها نیز وجود دارد و یکی از زیباترین و خاص ترین شاهکارهای مهندسی است اما پل کابلی اهواز به تعبیری بزرگترین پل کابلی خاورمیانه است. پل کابلی در شب نورپردازی بسیار زیبایی دارد که البته ما موفق به دیدن ان در شب نشدیم. این پل ماشی رو بوده و محل پیاده روی نمیباشد اما میتوانید در کرانه رود کارون در کنار پل ساعاتی را به تفریح و استراحت بپردازید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  پل کابلی یا پل هشتم اهواز
  توصیه شده توسط کاربر

  پل کابلی یا پل غدیر اهواز که هشتمین پل ساخته شده بر کارون در شهر اهواز است در سال 1390 به بهره برداری رسید . ساخت این پل 6 سال بطول انحامید و گفته می شود بزرگترین پل کابلی در خاورمیانه است با هزینه ساختیبالغ بر 40 میلیارد تومان .
  هر کدام از پایلون یا همان پایه های نگهدارنده پل به شکل حرف A انگلیسی هستند که نمادی از کلمه Ahvaz می باشد .
  نمای کابل های فراوانی که عرشه این پل را در طول حدود 1000 متر بر روی دوستون نگه داشته اند نمای پرابهت و زیبایی به این پل داده است.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  پل كابلي يا پل هشتم يا پل غدير
  توصیه شده توسط کاربر

  سفر ما در يكي از گرمترين ماه هاي سال يعني مرداد ماه به مقصد اهواز بود و به علت گرمي هوا در طول شب از اماكن ديدني اين شهر استفاده كرديم و در ساعت ١٢ شب هم دماي هوا ٣٥-٣٧ درجه بود
  به هرحال يكي از جاذبه هاي شناخته شده شهر اهواز همين پل هاي زيباي آن است پل غدير كه به پل هشتم يا پل كابلي هم شهرت دارد يكي از زيباترين پل هاي اهواز بخصوص در در شب ها است وعلت آن نور پردازي زيباي آن است گفته ميشود اين پل بزرگترين پل كابلي خاور ميانه است ساخت اين پل در سال ١٣٨٤ بر روي كارون شروع شده و در سال ١٣٩٠ هم به پايان رسيده است. تفاوت اصلي اين پل با ساير پل هاي اهواز به اين مساله برميگردد كه اين پل بدون پايه ساخته شده و تمامي قسمت هاي آن با كابل محكم شده است خوب است بدانيد اين پل بين منطقه امانيه و خيابان زند قرار گرفته است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  پل هشتم کابلی
  توصیه شده توسط کاربر

  پل هشتم اهواز با وجود اینکه ۸ سالی بیشتر نیست (سال ۹۰) که بر روی رود کارون به بهره برداری رسیده اما به یکی از نمادهای شهر اهواز تبدیل شده و در شب های اهواز به زیبایی میدرخشه.ما در فروردین ماه از این پل دیدن کردیم. به خاطر بارش های اخیر و بالا اومدن آب کارون،زیبایی پل دو چندان شده بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  پل کابلی اهواز
  توصیه شده توسط کاربر

  اهواز یکی از شهرهایی است که به واسطه حدود 9 پل بر روی کارون (و البته یکی هم در حال ساخت) به شهر پل ها در خاورمیانه معروف است. تا مدتها پل سفید نماد اصلی پوسترها و کارت پستال های اهواز بود. اما حالا رقبای بیشتری پیدا کرده است که یکی از آنها پل هشتم یا کابلی اهواز است. این پل بلندترین پل اهواز و از بزرگترین پل های کابلی خاورمیانه محسوب می شود. در شب نمای زیبایی دارد چرا که انعکاس نورپردازی های بالای پل روی کارون منظره زیبایی را ایجاد می کند که باب دل عکاسان است. در کل پیشنهاد میکنم پل گردی در اهواز را شب انجام دهید و از این ایده نورپردازی روی پل ها برای عکسهایتان نهایت استفاده را ببرید. البته پلی نیست که برای پیاده روی مناسب باشد و برای تردد ماشین ها در دو طرف رود احداث شده است. تقریباً روبروی این پل سوله گندم قدیمی اهواز وجود دارد که هر دو در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: