Close
رستوران

مسجد سلیمانیه

Suleymaniye Mosque

Suleymaniye-01.jpg
Suleymaniye-02.jpg
Suleymaniye-04.jpg
Suleymaniye-03.jpg
Suleymaniye-05.jpg
Suleymaniye-06.jpg
Suleymaniye-08.jpg
Suleymaniye-07.jpg
Suleymaniye-10.jpg
Suleymaniye-09.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

یک معمار معروف به نام سینان (Sinan) این ساختار باشکوه را برای یکی از بزرگترین امپراطوران عثمانی طراحی کرده است. با اینکه مسجد سلیمانیه در مقایسه با ایاصوفیه ساده تر بنظر می رسد اما آنها دارای شباهت هایی نیز هستند و دلیل آن یکی بودن معمار آنها می باشد.

نوع جاذبه:
 • معماری خاص و باشکوه
 • اماکن مذهبی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد سلیمانیه استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد سلیمانیه یکی از زیباترین و بزرگترین مساجد استانبوله که در کنار دانشگاه استانبول قرار داره، از حیاط این مسجد می توانی ویویی فوق العاده از استانبول را دید.
  این مسجد به دستور سلطان سلیمان اول (دهمین سلطان عثمانی که با نام سلیمان محتشم یا سلیمان قانونی نیز شناخته می شد و از سال 1520 تا سال 1566 میلادی حکومت کرد) در سال 1550 توسط  معمار مشهور آن زمان سینان شروع به ساخت شد و در سال ۱۵۵۷ به پایان رسید. معمار سینان یکی از مشهورترین معماران سلاطین عثمانی بود که آثاری مانند مسجد سلیمیه ، مسجد شاهزاده و تعمیر مسجد ایاصوفیه را در کارنامه دارد. داخل مسجد با سنگ مرمر ، گچبری و نقاشی های زیبایی طراحی شده همچنین نمای بیرونی مسجد نیز طراحی خاصی دارد این مسجد دارای 4 گلدسته زیبا  است (شاید بد نباشه که بدونید در زمان عثمانیان هر مسجدی که به فرمان سلطان ها ساخته می شد، 4 گلدسته بود) و امکاناتی مانند حمام، کتابخانه، کاروانسرا، بیمارستان، آشپزخانه عمومی، وضوخانه و سرویس بهداشتی نیز برای آن ساخته شده است. ضمنا در کنار مسجد یک قبرستان وجود دارد که مقبره سلطان سلیمان و مقبره خرم سلطان همسر سلطان سلیمان  و برخی از فرزندانش در آن قرار دارد. همچنین آرامگاه معمار سینان نیز در همین مجموعه قرار دارد. #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: