Close
رستوران

رودخانه دز

Dez River

3020-dkjFvjIp9aJqr7Zr1DtG.jpeg
Dez River (2).jpg
Dez River (1).jpg
Dez River (3).jpg
Dez River (4).jpg
Dez River (5).jpg
Dez River (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

دز رودخانه ای است که از رشته کوه زاگرس میانی (در جنوب استان لرستان-الیگودرز) سرچشمه می گیرد و چندین هزاره است که در اقتصاد شمال خوزستان نقشی بسیار مهم داشته و دارد.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • S J
  نقدها:
  گزارش
  رودخانه دز
  توصیه شده توسط کاربر

  دزفول شهر زیبا با مردمی بسیار خونگرم و مهمان نواز و دوست داشتنی و رودخانه دز. از پارک دولت میتوانید سوار قایق شوید ودر رودخانه دز قایق سواری کنید واز زیباییهای این رودخانه لذت ببرید. کنار رودخانه مکان‌هایی برای استراحت وجود دارد که بیشتر بومی ها را در آنجا دیدیم که به آنها کرت می‌گویند.به خاطر خنکی کنار رودخانه در تابستان کرت ها بسیار شلوغ هستند. مخصوصا به سمت چال کندی مسیر زیبا تر و شگفت انگیز تر خواهد شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • میثم .
  نقدها:
  گزارش
  رود دز
  توصیه شده توسط کاربر

  این رودخانه از رشته کوههای زاگرس در جنوب لرستان سرچشمه می گیرد و پس از مهار توسط سد عظیم دز و بعد از آن سد تنظیمی علی کله از میان دزفول می گذرد.
  آب زلال این رودخانه باعث رونق کشاورزی و باغ های مرکبات اطراف دزفول شده است.
  کَت ها و تفرجگاههای اطراف این رودخانه در تابستان رونق بسیاری دارند و آب سرد آن محل مناسبی برای آب تنی و فرار از گرما می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه سد دز
  توصیه شده توسط کاربر

  استان خوزستان به یمن وجود رودخانه های هستی بخشش میزبان چندین سد بر روی رودهایش است که آنها را به بند کشیده و چندین دریاچه کوچک و بزرگ را پشت آنها به جا گذاشته است.

  یکی از این دریاچه های زیبا دریاچه سد دز یا دریاچه شهیون دزفول است. برای دیدن این دریاچه اواخر اردیبهشت ماه راهی دزفول شدیم. این دریاچه با دزفول 75 کیلومتر فاصله دارد و بهترین مسیر دسترسی به آن از طریق دزفول، جاده شهیون است. منطقه شهیون یکی از زیباترین مناطق دزفول است که در طول این مسیر شاهد تپه ماهورهای زیبایی بودیم که سایه ابرها روی آنها صحنه دلفریبی را ایجاد کرده بود.

  در انتهای مسیر هم دره های عمیق و شگفت انگیز دزفول وجود داشت که عظمتشان وادارمان کرد تا کمی کنار جاده بایستیم و محو تماشایشان شویم. خوشبختانه مسیر تا نزدیک دریاچه آسفالت است و به راحتی می توانید به آنجا برسید. دریاچه کنار روستای گردشگری پامنار واقع شده است که میزبان یکی از زیباترین قلعه های طبیعی ایران یعنی قلعه شاداب است.

  قلعه شامل صخره های طبیعی به اشکال غریب است که طی میلیون ها سال فرسایش ایجاد شده اند و در زمان ساسانیان با تغییراتی در آن تبدیل به قلعه شده است که تا امتداد دریاچه ادامه دارد. در پای قلعه نیز گورستان تاریخی وجود دارد که دیدن سنگ مزارهای جالب آن خالی از لطف نخواهد بود. در دریاچه امکان قایق سواری و ماهیگیری وجود دارد و معمولاً قایق ها تا جزیره زیبای وسط دریاچه تردد می کنند.

  می توانید کمی از تپه های اطراف دریاچه نیز بالا بروید تا نمایی زیبایی از دریاچه را ثبت کنید. اگر هم در فصلی مناسب به این منطقه سفر کنید می توانید به راحتی کنار دریاچه کمپ بزنید و از سکوت و آرامش طبیعت آنجا لذت ببرید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: