Close

طاق بستان (طاق وسان)

Tagh-e Bostan
4.6
(از 21 نقد و بررسی)

درباره طاق بستان (طاق وسان)

طاق بستان به معنی طاقی از سنگ مجموعه ای از سنگ نگاره ها و سنگ نبشته های دورهٔ ساسانیِ که در شمال غربی شهر کرمانشاه واقع شده. در زبان محلی بهش طاق وسان هم می گن که سان به معنی سنگ بزرگه.این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده و ارزش هنری و تاریخی زیادی داره. چند صحنهٔ تاریخی از جمله تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم چنین چند کتیبه به خط پهلوی کتیبه ای در آن کنده کاری شده. وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردش گاهی روح فزا تبدیل کرده که از زمان های دیرین تا به امروز مورد توجه بوده.و همچنین چمشه ی آب بسیار زیبا و دارای آب فراوان و سردی در قسمت غربی طاق قرار داره که دریاچه ی زیبایی رو تشکیل داده و پس از سراریز شدن به چم بشیر می ریزه. طاق بستان که در کناردیگر جذابیت های تاریخی استان کرمانشاه به عنوان مقصد اصلی گردشگران تورمسافرتی به حساب می آید توانسته با عظمت و شکوه خود یکی از بزرگترین کنده کاری ها را در اختیار علاقه مندان قرار دهد. گذشته از جذابیت هایی که کنده کاری های طاق بستان در اختیار گردشگران توریک روزه ی طاق بستان قرار داده اند می توان به محیطه اطراف منطقه هم سرکی کشید. این منطقه خوش آب وهوا که جزو مناطق ییلاقی شهر کرمانشاه محسوب می شده است در حال حاضر هم توانسته یکی از زیباترین تفرج گاه های شهر شناخته شود و با بهره مندی به سلسله رستوران های سنتی و مدرن محیطی آرام و شاد را برای لذت مردم کرمانشاه و همچنین گردشگران تورمسافرتی فراهم بیاورد. از این گذشته اگر در قالب تور یک روزه به طاق بستان سفر کرده اید می توانید در محوطه ی داخلی هم گشت و گذاری کرده و لذت ببرید. دریاچه ی طاق بستان جذابیت های خاص خودش را در اختیار شما قرار می دهد. از این گذشته می توان به زیبایی های بلوار طاق بستان اشاره کرد که حال و هوایی خاص دارد و توانسته با ساختار خاص و زیبایش مسیری فوق العاده را در اختیار علاقه مندان و گردشگران مشتاق تورمسافرتی کرمانشاه قرار دهد تا در مسیر رسیدن به طاق بستان از زیبایی های معماری شهری کرمانشاه نیز لذت ببرند.

نوع جاذبه
موقعیت
کرمانشاه
پیشنهاد کاربران
%100 از 21 رای
رتبه در کرمانشاه
3 از 118 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف طاق بستان (طاق وسان)

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
غزاله آشتیانی
نوشته شده در 31 فروردین 1399
report-icon گزارش

طاق بستان مجموعه ای از سنگ تراشه هاست که در شمال غرب کرمانشاه قرار داره. طاق بستان در زبان کردی به معنای طاقی از سنگ است. آثار موجود در این محوطه جزو شاهکارهای هنر سنگ‌نگاری در جهان هستند. مهم ترین دیدنی های این جاذبه تاریخی دو طاق یکی بزرگ و دیگری کوچکتر است. طاق بزرگ تر صحنه تاج گذاری خسرو پرویز و طاق کوچکتر مراسم تاج‌گذاری شاهپور دوم و سوم را به تصویر می‌کشد. وجود چشمه و دریاچه کوچک در این محوطه بازدید از آن را بسیار لذت بخش کرده.

بیشتر
امتیاز کل
5
شکوفه.
نوشته شده در 28 دی 1398
report-icon گزارش

طاق بستان در شهر کرمانشاه قرار دارد و یکی از مجموعه های باستانی و با ارزش ایران است.در سفر به این شهر دیدن این منطقه زیبا را از دست ندهید چراکه هم دسترسی به آن آسان است و داخل خود شهر قرار گرفته و دیگراینکه علاوه بر بازدید از این مکان باستانی میتوانید از دیدنیهای اطراف آن هم لذت ببرید که شامل مغازه های متعدد و رستورانهاییست که میتوان در آنجا کباب دنده یا خورشت خلال کرمانشاهی سرو کرد و از پارک جنگلی خیابان کناری تاق بستان لذت برد و در انتهای سربالایی خیابان، بام کرمانشاه را دیدو یا شیر بلالهای خوشمزه کنار تاق بستان را تست کرد.تاق بستان نه تنها در روز بلکه در شب هم بسیار دیدنیست و با نور پردازیهای زیبا میتوان از چشم انداز زیبای آثار باستانی در کنار سراب های پر آب آنجا و حوض بسیار بزرگ وسط محوطه و مرغابیهایش و درختان سرسبز اطراف لذت برد.تاق بستان شامل یک تاق کوچک و یک تاق بزرگ ، چند سراب، استخر و نقش اردشیر دوم ،آثار پیش از تاریخ و کتیبه ها و نقش برجسته های ساسانی و شکارگاه ساسانی است.طبق توضیحات در تاق کوچک تصویر دو پادشاه ساسانی و کتیبه ای که توضیح آن را در خود جای داده و در تاق دوم عظمت و شکوه بارگاه ساسانی به تصویر کشیده شده است ولیکن ایجاد نقش برجسته بر دیوارطاق بزرگ و ساخت آبگیر و حوضخانه مربوط به دوره قاجار است که البته در این سالها مرغابیان زیبا در آن خودنمایی می کنند.#گلفام_سفر.

بیشتر
امتیاز کل
5
ندا
نوشته شده در 21 دی 1398
report-icon گزارش

طاق بستان مجموعه ای از سنگ نگارها و سنگ نوشته های دوره ساسانی است در شهر کرمانشاه واقع شده است . مجموعه ای که در قرن سوم میلادی ساخته شده و ارزش هنری و تاریخی فراوانی دارد . چند صحنه تاریخی از جمله تاج گذاری خسرو پرویز ،اردشیر و شاهپور دوم چند کتیبه دست نوشته و آلات موسیقی و مراسم شکار بر روی سنگ حک شده است، وجود کوه و چشمه در این مکان آن را به مکان ، آنجا را به گردشگاهی تبدیل کرده . متاسفانه بر دیوارهای طاق بزرگ و کوچک ترک های ایجاد شده بود که برخصی از نقاشی ها محو شده بود .امیدوارم هر چه زوتر فکری برای این آثار با ارزش و تاریخی کرده و زوتر به مرمت آن بپردازن .#طاق_بستان #گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
Roya.noori
نوشته شده در 14 دی 1398
report-icon گزارش

بریم به دل تاریخ تو دل سنگها?طاق‌بستان مجموعه‌ای از سنگ نگاره‌ها و سنگ نوشته‌های دورهٔ ساسانی است که در ایران در محله طاق‌بستان در شمال غربی شهر کرمانشاه واقع شده‌است. این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده‌است. چند صحنهٔ تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو پرویز، تاج‌گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم‌چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه‌ای در آن حک شده‌است. وجود کوه و چشمه در این مکان، و رستوران های با کباب دنده مشهورشون و کافه ها و بستنی های خوشمزه اینجا رو تبدیل به منطقه ای جذاب برای گردشگران و علاقمندان به تاریخ و طبیعت تبدیل کرده.

بیشتر
امتیاز کل
5
فریبا 1994
نوشته شده در 4 دی 1398
report-icon گزارش

طاق بستان و به زبان کردی تاقوه سان گفته میشود قدمت این بنا مربوط ب دوره ساسانیان است این بنا به صورت سنگ تراش است که بر روی دیوار آن تاج گذاری اردشیر دوم و شاهپور دوم دیده میشود این فضا برای تفریح و محل شکار پادشاهان است.طابق بستان در استان کرمانشاه قرار دارد

بیشتر
امتیاز کل
5
امیربهادر
نوشته شده در 11 دی 1398
report-icon گزارش

در آبانماه به کرمانشاه رفتیم ،هوا کمی سرد بود.شب بود اما به دیدن طاق بستان رفتیم . راهنمای مناسب در ورودی این بنای تاریخی نبود! و ما خودمون ماشین پارک کردیم و پیاده رفتیم و مسیر دسترسی رو با پرس و جو پیدا کردیم.
در طول مسیر رستوران های ستنی زیادی بود که دنده کباب و منقل هارو جلوی در هاشون گذاشته بودند .
به طاق بستان رسیدیم اما بسته بود و در تاریکی شب و نبود نورپردازی در محیط بیرونی آن ، به دیدن آن بسنده کردیم و صدای آب همه جا شنیده میشد .
فرداصبح به سمت طاق بستان رفتیم، انگار چیزی نبود که دیشب دیدیم! دیشب هوا تاریک بود و ما فقط صدای آبهای روان رو شنیده بودیم !صحنه ای زیبا و وصف نشدنی! یک طبیعت بکر در مقابل این بنا بود. برکه ای سبز رنگِ زلال و تمیز با صدای مرغابی های ریز و درشت و یک قایق و پارو در کنار آن!!

بیشتر
امتیاز کل
4
Zahra
نوشته شده در 5 دی 1398
report-icon گزارش

کرمانشاه و طاق بستان رو وقتی بچه بودم رفته بودم اینکه بعد سال‌ها دوباره دیدمش حس و حال خوبی داشت. دیدن عظمت و زیباییش که بعد گذشت اینهمه سال هنوز آدم و شگفت زده میکنه. فقط نمی‌دونم چرا برای ورودیش راهنمای درستی وجود نداشت و ما کلی دور خودمون چرخیدیم تا بفهمیم از کجا باید رفت.نما و‌ نورپردازیش توی شب جلوه خاصی داره .در کل جاذبه‌ایه که اگه کرمانشاه میرید حیفه دیدنش و ازدست بدید، فقط رسیدگی بیشتری میخواد.

بیشتر
امتیاز کل
4
شیلان صادقی
نوشته شده در 24 آبان 1398
report-icon گزارش

امروز کجا بریم ؟ طاق بستان طاق بستان کجاست ؟ کرمانشاه در شمال غربی شهر کرمانشاه طاق بستان مجموعه ای از سنگ نوشته های دوره ساسانی که در این محل گردآوری شده این مجموعه زیبا در قرن سوم میلادی ساخته شده که شامل چند صحنه زیبا و تاریخی از تاج گذاری خسرو پرویز ، تاج گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و چند کتیبه به خط پهلوی و مراسم شکار گراز توسط سوارکاران و نواختن موسیقی با آلات موسیقی چنگ در این کتیبه ها و همچنین وجود چشمه و کوه در این مکان زیبای آنجا را دو چندان کرده که خوراک عکس گرفتنه . خیلی محیط زیبا و تمیزیه ، اطراف طاق بستان پر از رستوران و کافی شاپ و فست فوده راستی طاق بستان ورودی هم داره

بیشتر
امتیاز کل
5
Yanar
نوشته شده در 24 مهر 1398
report-icon گزارش

در کرمانشاه مجموعه ای از سنگ نگاره های بسیار زیبا مربوط به زمان ساسانیان قرار داره کا بر روی کوهی با مهارت خوبی حجاری شده که متاسفانه فتحعلی شاه قاجار هم خدشه ای به این مجموعه وارد کرده.پایه ی کوه آبی جاری هست که به زیبایی این اثر جلوه زیباتری داده و اطرافش هم آبگیر بزرگی وجود داره و همچنین فضای سبزی که در روز و شب زیبایی متفاوتی رو داره .هزینه ی ورودی این‌مجموعه ۳۰۰۰ تومان هست .

بیشتر
امتیاز کل
5
Nsafshar
نوشته شده در 23 مهر 1398
report-icon گزارش

توی سفرمون به کرمانشاه اولین جایی که بعد از شهر گردی گشتیم‌طاق بستان بود
که از آخرین سفر من به اونجا خیلی تغیر کرده بود
اطرافش پر از رستوران بود
و ورودی طاق نفری ۳ هزار تومان برای ایرانی ها و ۲۰ هزار تومان برای توریست های خارجی بود
خیلی بهتر میتونستن به محیط اونجا برسن و حتی میشد حداقل برای روز های شلوغ راهنمایی برای توضیح اونجا حضور داشته باشه

بیشتر
امتیاز کل
4
فاطمه خرقه پوش
نوشته شده در 15 مهر 1398
report-icon گزارش

طاق بستان که در محله ای به همین نام در شهر کرمانشاه قرار دارد یکی دیگر از آثار ثبت شده و جزو میراث جهانی یونسکو میباشد.
برای ورود به محوطه که در اطرافش کوه و چشمه قرار گرفته باید مبلغی را بابت بلیط ورودی پرداخت نمایید و سپس وارد محوطه شوید.
چشمه ی بسیار روان و زیبایی که در کنار کوه جاری میباشد سالهاست که نگهبان این اثر تاریخی و کهن میباشد و خاطراتش را به همراه دارد.
طاق بستان چندین اثر را نظیر ( سنگ نگاره های تاج گذاری خسرو پرویز، اردشیر دوم، و شاهپورهای دوم و سوم و چندین کتیبه هم به خط پهلوی ) در خود جای داده است همینطور هم سنگ نگاره مراسم شکار گراز و نواختن موسیقی .
این محوطه باستانی در قرن سوم میلادی و در دوره ساسانیان ساخته شده است.
مهم ترین اثر این محوطه هم طاق بزرگ است که تاج گذاری خسرو پرویز در آن حک شده است. و در طاق کوچک هم تاج گذاری های شاپور دوم و سوم نیز به نمایش درآمده است.
این طاق های زیبا در محوطه ای بسیار سرسبز و زیبا و به دلنشین رخ نموده اند که هر بیننده ای را مجذوب خودش میکند و ساعت ها آن ها را در کنار خود نگه میدارد طوریکه دل کندن از آن بسیار سخت است.
در بیرون محوطه هم انواع رستوران ها را با غذاهای متنوع مشاهده میکنید که میتوانید از آنها استفاده بفرمایید که مرسوم ترین غذایشان دنده کباب میباشد.

بیشتر
امتیاز کل
5
Mahboob
نوشته شده در 11 مهر 1398
report-icon گزارش

یکی دیگه از مناطق باستانی کرمانشاه طاق بستان هست که مجموعه ای از سنگ نگاره های دوران ساسانی رو میشه دید. طاق بستان در شمال غربی کرمانشاه قرار داره.
در زبان کردی به طاق بستان (طاق وسان) میگن . سان به معنی سنگ.
قصه های جالبی از این مکان نوشته شده که خوندنشون خالی از لطف نیست.  وجود کوه و چشمه اطراف طاق بستان باعث  جذابیت بیشترش شده.
تاج گذاری خسروپرویز، تاج گذاری اردشیر دوم، نواختن موسیقی با آلات مختلف و ... از نقوش سنگ کاری شده در این مکان هستند
یه سراب خیلی زیبا با مرغ های دریایی هم روبروی سنگ تراشه های تاق بستان وجود داره. این مکان در شب فوق العاده و ارامش بخشه.
من مهر ماه ۹۸ به تاق بستان رفتم که مبلغ ورودی اش ۳۰۰۰ تومان برای هر نفر بود.ور در اطراف تاق بستان رستورانها و کافه های زیادی وجود داره که میتونید بعد دیدن این مکان تاریخی برای استراحت انتخاب کنید.

بیشتر
امتیاز کل
5
S.khezri
نوشته شده در 13 شهریور 1398
report-icon گزارش

طاق بستان منطقه ای تاریخی در دامنه کوه بستان و در کنار چشمه ای در شمال غرب کرمانشاه می باشد. این مجموعه متشکل از سنگ نگاره ها و سنگ نبشته های دوره ساسانی هست که چند صحنه تاریخی از جمله تاج گذاری خسروپرویز، تاج گذاری اردشیردوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و همچنین چند کتیبه به خط پهلوی در آن کنده کاری شده است.علاوه بر جنبه تاریخی وجود کوه و چشمه این مجموعه را به گردشگاهی زیبا تبدیل نموده است، همچنین در اطراف این مجموعه رستوران ها و مغازه های زیادی وجود دارند که میتوانید غذاهای محلی کرمانشاه همچون دنده کباب را امتحان کنید یا خرید سوغاتی داشته باشد.

بیشتر
امتیاز کل
4
Limo
نوشته شده در 19 تیر 1398
report-icon گزارش

طاق‌بستان یا به کردی «طاق وه سان» و به لکی (توک وسون). مجموعه‌ای از سنگ نگاره‌ها و سنگ نوشته‌های دورهٔ ساسانی است که در ایران در محله طاق بستان در شمال غربی شهر کردستان و در غرب ایران واقع شده‌است. این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده‌است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنهٔ تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو پرویز، تاجگذاری اردشیر دوم، تاجگذاری شاهپور دوم و سوم و هم‌چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه ای و مراسم شکار گراز توسط سوار کاران و نواختن موسیقی با آلات موسیقی چنگ در آن حک شده‌است. وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردش گاهی زیبا تبدیل نموده که از زمان‌های دیرین تا به امروز مورد توجه بوده‌است.

بیشتر
امتیاز کل
4
nazarian
نوشته شده در 13 تیر 1398
report-icon گزارش

در سفری که به کرمانشاه داشتیم از طاق بستان بازدید کردم . طاق بستان در واقع طاقهایی است که در دل کوهی در شمال غربی شهر کرمانشاه ایجاد شده و درون آنها تندیس های شاهان ساسانی و مراسم تاج گذاری آنها نمایش داده می شود . اطراف این مجموعه فضای سبز با رستورانهای متعدد ایجاد شده که شاخص غذای این رستورانها کباب دنده است که خوردنش نیز توصیه می شود .در واقع در مجموعه طاق بستان علاوه بر اینکه آثار ارزشمند ساسانیان قرار دارد تفرج گاهی است برای استراحت و تفریح مردم . روبروی طاق بستان دریاچه ای کوچک با قایقهای پدالی قرار دارد نیز درختی با تنه بسیار قطور توجهم را جلب کرد که دور تا دور آن سکویی ایجاد شده بود برای نشستن .

بیشتر
امتیاز کل
5
خدیجه عربی
نوشته شده در 13 اسفند 1397
report-icon گزارش

مجموعه‌ی تاریخی طاق‌بستان، یکی از جالب ترین آثار تاریخی کشور است که در شهر کرمانشاه، در دامنه‌ی کوهی که به طاق‌بستان شهرت دارد و در کنار چشمه‌ای واقع در شمال شرقی شهر کرمانشاه، قرار گرفته است. طاق‌ بستان در گویش کرمانشاهی (کردی کرمانشاهی)، به تاق وه سان، تلفظ می‌شود. در واقع تاق به معنای طاق و وه به معنای از و سان به معنای سنگ است. ، قدمت این مجموعه را‌ که از چند سنگ‌نوشته (کتبیه‌های سنگی) تشکیل شده است، به دوران حکومت پادشاهان ساسانی که به قرن سوم میلاد باز می‌گردد، تخمین زده اند. به طور کلی مجموعه‌ی طاق‌بستان به سه بخش اصلی طاق بزرگ، طاق کوچک و نقش برجسته‌ی تاج‌گذاری اردشیر دوم تقسیم‌بندی شده است و شامل تاج‌گذاری خسروپرویز(طاق بزرگ)، تاج‌گذاری اردشیر دوم تاج‌گذاری شاهپور دوم، تاج‌گذاری شاهپور سوم و تعدادی کتبیه‌ی سنگی که به خط پهلوی کتیبه‌ای منقوش است. می‌توان کتیبه‌ی سنگی طاق‌بستان را که به شکارگاه پادشاهان ایرانی شهرت دارد، اولین سنگ‌نگاره‌ی جهان معرفی کرد که به درستی قواعد و اصول نقاشی را در خود جای داده است. صحنه‌ی شکار گوزن و گراز که هرکدام از خصوصیات و ویژگی‌های قابل توجهی برخوردارند. طاق کوچک، شامل دو کتبیه‌ی سنگی منقوش به خط پهلوی است که در طرفین آن قرار گرفته است و این طاق را ارزشمند تر کرده. این اثر به دلیل اشاره هایی که به هنر نقاشی و موسیقی زمان خود و همچنین پوشاک استفاده شده و تزیینات به کار رفته در آنها دارد بسیار با ارزش است. متاسفانه در زمان قاجار حجاریهای روی طاق انجام گرفته که وصله ای ناجور برای طاق بستان شده. کرمانشاه شهر من است و بارها از این مکان دیدن کردم در سالهای بعد از جنگ که توجه خاصی به آثار تارخی نمی شد مردم به راحتی از این آثار دیدن می کردند و طبیعتا آسیب هایی هم به آنها وارد می شد حتی عکسی سوار بر اسب شبدیز داریم(با عرض معذرت) اما کم کم حصارهایی دور محوطه کشیده شد و چند سال پیش هم برای برگشتن ظاهر محوطه به دوران باستانی آب دریاچه از کنار طاقها عبور داده شد. فضای اطراف سرسبز است و رستورانهای زیادی هم در این قسمت وجود دارد که می توانید پس از بازدید ، در آنها دنده کباب بخورید و استراحت کنید

بیشتر
امتیاز کل
5
ناصر
نوشته شده در 6 بهمن 1397
report-icon گزارش

طاق بستان مجموعه‌ای از سنگ نگاره‌ها و سنگ نوشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه واقع شده است. این مجموعه بنا به نظر برخی قبل از میلاد و بنظر برخی دیگر بعد از میلاد ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنهٔ تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو پرویز، تاج‌گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم‌چنین چند سنگ نوشته به خط پهلوی در آن کنده‌کاری شده است. وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردش‌گاهی زیبا تبدیل نموده که مردم این شهر از دیرین تا به امروز برای تفریح و گردش مورد توجه بوده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
هانا صالحی
نوشته شده در 13 آذر 1397
report-icon گزارش

طاق وه سان شاهکاریست تاریخی در غرب کرمانشاه متعلق به قرن سوم میلادی که تاجگذاری شاهان را به نمایش گذاشته است .طاق‌وه سان در زبان کردی کلهر به معنی طاقی از سنگ است ! #تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
5
fatemeh
نوشته شده در 1 آذر 1397
report-icon گزارش

طاق بستان کرمانشاه محیطی زیبا که یک طرف ان نمایی از طرحهایی از گذشته دور بر روی سنگ هست و طرفی دیگر دریا چه ای زیبا که اطراف ان پر از درخت و اردکهایی که در ان دریاچه شناور هستند .#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
4
نادر مزرعه شادی
نوشته شده در 25 مهر 1397
report-icon گزارش

من دو سفر به کرمانشاه داشتم. یکی در دوران دانشجویی و برای مسابقات علمی و دیگری همراه با خانواده در تعطیلات عید نوروز. در هر دوی این سفها از طاق بستان بازدید کردیم.
این مجموعه که شامل تندیس های تراشیده شده بر روی سنگ می باشند، صحنه های تاریخی از تاج گذاری شاهان ساسانی را به نمایش گذاشته است.
این مجموعه نیز از دست بلایای طبیعی و انسانی در امان نمانده است و آسیب های حدی بر روی طاق ها و تندیس های این تراشه های سنگی دیده می شود.
در کنار این مجموعه یک استخر قرار دارد که قایق های پدالی برای قایق سواری بر روی آن در نظر گرفته شده است.
در بیرون این مجموعه رستوران های زیادی قرار دارند که عمده غذای آنها دنده کباب که با نام کرمانشاه عجین شده است، سرو می شود.
متاسفانه در سفر دوم، ماشین ما در محوطه پارکینگ مجموعه، مورد دستبرد قرار گرفت و مدارک موجود در ماشین با شکستن شیشه و باز کردن درب ها به سرقت رفت!

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت