Close

مسجد عمادالدوله

Emad o Dolah Mosque
4
(از 3 نقد و بررسی)

درباره مسجد عمادالدوله

نوع جاذبه
مسجد
میراث فرهنگی
موقعیت
کرمانشاه
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در کرمانشاه
31 از 118 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف مسجد عمادالدوله

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
امید خدایاری
نوشته شده در 13 اسفند 1399
report-icon گزارش

مسجد زیبا و قدیمی عمادالدوله در بازار قدیمی (تاریکه بازار) کرمانشاه قرار داره، قدمت این مسجد در حدود 157 سال و مربوط به دوره قاجاره و توسط امامقلی میرزا عمادالدوله از والیان منطقه ساخته شده‌است.
این مسجد دارای دو ورودی است، که ورودی اصلی آن از بازار زرگرهاست، دروازه‌ای این ورودی از حرم حضرت علی توسط بانی این مسجد به اینجا آورده شده و به همین خاطر این دروازه در بین مردم به قاپی شاه نجف مشهور شده، قدمت این دروازه‌ متعلق به دوران حکومت صفویان‌ است. بعد از ورود از دورازه وارد صحن زیبای مسجد می شوید این مسجد چهار ایوانیه و بر آن کاشی‌های زیبا و رنگارنگی قرار گرفته که به صورت زیبایی خودنمایی می کنند، بر روی یکی از ایوانی‌های مسجد برج ساعتی تعبیه شده که نمای زیبایی به مسجد داده است. در کل در بازدید از کرمانشاه دیدن این مسجد رو به شما پیشنهاد می کنم.

بیشتر
امتیاز کل
4
شیلان صادقی
نوشته شده در 14 آبان 1399
report-icon گزارش

یکی دیگر از مساجد تاریخی شهر کرمانشاه مسجد عمادالدوله میباشد که در راسته زرگرها در خیابان مدرس میباشد البته این مسجد دو در دارد که یکی در راسته زرگرها و دیگری در راسته بزازان قرار دارد .مهمترین جنبه این مسجد دروازه ای از زمان صفویه و بقایای شاه نجف امام علی است که احترام و شهرت خاصی به این مسجد بخشیده است.در قسمت شمالی این مسجد برج ساعتی زیبایی قرار دارد همچنین کاشی کاریهای بسیار زیبای در کنار در ورودی ،راسته زرگرها بسیار چشمگیر است.
این مسجد به دوران قاجاریه برمیگردد.
در کتیبه ای که در ایوان جنوبی مسجد وجود دارد آمده است که هزینه های این مسجد را شخصی به نام عمادالدوله که ۱۵۰ سال پیش حاکم کرمانشاه بود متقبل کرده از همین رو نام این مسجد را هم با نام همین شخص نامگذاری کرده اند .

بیشتر
امتیاز کل
4
S.khezri
نوشته شده در 28 مرداد 1398
report-icon گزارش

مسجد عمادالدوله در محله فیض آباد در طرف غرب بازار زرگرهای کرمانشاه قرار دارد که از آثار دوره قاجاریه هست و توسط امامقلی میرزا در سال ۱۲۸۵ ه.ق احداث شده است. مسجد به صورت چهار ایوانه و با یک مناره هست و از بخش های مختلفی از جمله سردر، صحن، ایوان، شبستان ستوندار و حجره های متعدد تشکیل شده است. یکی از درهای این مسجد از حرم حضرت علی(ع) آورده شده هست. این مسجد یک برج ساعت نیز دارد که هدیه انگلیسیها هست.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت