Close
رستوران

تپه چاملیجا

Camlica Hill

41-uOSw6l0MgYUcaXjRcqVC.jpeg
41-sUme3SWLdGGLQFGgAVBJ.jpeg
41-FbdaRl3tPtX5MzunsLxG.jpeg
41-1ZFl8M82TRYMJvcyp1Ur.jpeg
41-gIO7I5mBkF9yw91jpF1a.jpeg
41-5aIUlQh5LREbRDxtREzR.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

تپه چاملیجا مکانی تماشایی در منطقه اسکودار (Üsküdar) در بخش آسیایی استانبول است. این تپه به اندازه 268 متر از سطح دریا فاصله دارد و دارای چشم اندازی زیبا رو به قسمت جنوبی بسفر و گلدن هورن است.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • مریم
  نقدها:
  گزارش
  تپه چاملیجا
  توصیه شده توسط کاربر

  این تپه بعنوان بام استانبول و بلندترین تپه این شهر زیبا نیز می باشد ارتفاع آن از سطح دریا ۲۶۸ متر ودر محله اسکودارواقع شده و در قسمت آسیایی می باشد ما این منطقه رو توسط تور آسیایی دیدن کردیم ونفری ۳۰لیر بابت این تور هزینه کردیم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nour jamal Yolmeh
  نقدها:
  گزارش
  بام استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  بام استانبول یا تپه چاملیجا در فروردین پر از گلهای زیبا و رنگارنگ لاله هست. بر بالای تپه دوربین هائی رو گذاشتن که توریست ها میتونن شهر و خیابون ها رو ببینن . فست بود و رستوران هم اونجا هست .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  بام استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  محل اقامت ما در نزدیکی میدان تقسیم بود و برای رسیدن به بام استانبول و تپه‌ چاملیجا از اتوبوس های شهری استفاده کردیم. استفاده از گوگل مپ بهترین راه در چنین مواردی است. با راهنمایی گوگل مپ ابتدا در سمت جنوب شرقی پارک گزی در میدان تکسیم سوار اتوبوس‌های مسیر تکسیم-بوستانچی شدیم. در آنسوی بغاز و در ایستگاهی که مپ نشان می‌داد پیاده شدیم و سوا اتوبوس شماره 522 شدیم. این اتوبوس در نزدیکی سربالایی تپه‌ها ایستگاه دارد. از اینجا به بعد یک شیب نسبتا تند پیش رو دارید. ما چون کودک همراه‌مان بود و هم نمی خواستیم وقت‌مان تلف بشود از تاکسی های خطی که با 10 لیر این مسیر کوتاه را طی می‌کنند به بام استانبول رسیدیم.
  اینجا تپه ای بلند مشرف به تنگه بغاز است. دکل‌های رادیو در این این بلندی قرار گرفته‌اند. تینجا یک دید پاناروما برای شما مهیا هست و میشه از آرامش این محل که بخش جنوبی اونه جنگلی هست لذت برد.
  برای بزرگشت چون مسیر سرازیری هست تا پایین تپه ها پیاده آمدیم. این بار قصد داشتیم به yeni kapi برویم که با استفاده از مترو M5 و در ایستگاه آخر آن با استفاده از مترو marmaray که بخشی از مسیر آن از تونلی زیر بغاز عبور می‌کند، به ایستگاه yeni kapi رسیدیم.
  در بالای تپه چند رستوران و کافه و بوفه مانند هم هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: